خبرنگاران دست رد طالبان به آمریکا برای حضور یافتن در کنفرانس ترکیه

به گزارش پرسینا بلاگ، تهران- خبرنگاران- طالبان روز دوشنبه گفت که آنها تصمیم نگرفته اند که در کنفرانس بین المللی در ترکیه به دعوت واشنگتن برای انعقاد یک توافق صلح با هدف سرانجام دادن به جنگ در افغانستان شرکت نمایند.

خبرنگاران دست رد طالبان به آمریکا برای حضور یافتن در کنفرانس ترکیه

به گزارش خبرنگاران، محمد نعیم سخنگوی طالبان به خبرگزاری فرانسه گفت: ما نمی توانیم در کنفرانس ترکیه در شانزدهم آوریل (27 فروردین) شرکت کنیم.

وی اضافه نمود: ما در خصوص اینکه آیا می خواهیم شرکت کنیم و یا نه در حال فکر کردن هستیم.

آمریکا در کوشش است تا قبل از تاریخ موعد اول ماه مه (11 اردیبهشت) زمانیکه باید طبق توافقنامه صلح تمام نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند، کنفرانس ترکیه را برگزار کند.

کنفرانس ترکیه در حالی قرار است برگزار گردد که ماه ها گفتگوهای بین طالبان و دولت افغانستان در قطر تا به امروز نتیجه ای نداشته است.

هیچ تاریخی به طور رسمی برای کنفرانس پیشنهادی ترکیه اعلام نشده است، اما گزارش رسانه های افغانستان می گویند که واشنگتن می خواهد این کنفرانس از 16 آوریل (27 فروردین) شروع گردد.

بر اساس گزارشی که از وزارت امور خارجه آمریکا درز نموده است، ایالات متحده می خواهد کنفرانس ترکیه طرحی را برای روی کار آمدن یک دولت موقت با حضور طالبان به جای دولت اشرف غنی ریاست جمهوری کنونی افغانستان تصویب کند.

مقامات افغانستان می گویند که در این نشست همچنین به موضوع آتش بس خواسته مداوم دولت غنی پرداخته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات افغانستان آمادگی خود را برای شرکت در کنفرانس ترکیه ابراز نموده اند و شورای عالی این کشور که وظیفه رهبری فرایند صلح را دارد در حال تهیه پیش نویس پیشنهادی نهایی است که در آنجا ارائه گردد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6979

به "خبرنگاران دست رد طالبان به آمریکا برای حضور یافتن در کنفرانس ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دست رد طالبان به آمریکا برای حضور یافتن در کنفرانس ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید