خبرنگاران فروشگاه آنلاین افق کوروش در خراسان شمالی راه اندازی شد

به گزارش پرسینا بلاگ، بجنورد-خبرنگاران- معاون منطقه هشت فروشگاه افق کوروش در خراسان گفت: سوپرمارکت برخط(آنلاین) فروشگاه های افق کوروش در خراسان شمالی راه اندازی شده و مردم می توانند با استفاده از فروشگاه های اکالا، خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

خبرنگاران فروشگاه آنلاین افق کوروش در خراسان شمالی راه اندازی شد

مهدی لزگی، یکشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: این امکان از دیشب در شعبه های افق کوروش شهر بجنورد فراهم شده و از امشب هم در شعبه های منتخب سایر شهرهای این استان ایجاد می گردد.

وی درباره پلمب شعبه های افق کوروش در خراسان شمالی گفت: این فروشگاه، پیش از این هم به دنبال توسعه زیرساخت های خود برای خرید و فروش اینترنتی محصولات بود و با شیوع کرونا کوشش نموده ایم فراهم کردن شرایط در استان ها شتاب گیرد.

معاون منطقه هشت فروشگاه افق کوروش در خراسان بیان نمود: اینگونه نبوده است که فروشگاه های افق کوروش، از ایجاد بسترهای مناسب برای فروش اینترنتی، خودداری نموده باشد.

وی توضیح داد: 9 فرودین ماه جاری بود که به ما اطلاع داده شد سامانه ای در خراسان شمالی ایجاد شده و این استان پیگیر است تا بسترها برای فروش اینترنتی فراهم گردد و ما نیز پیش از این در فروشگاه های افق کوروش، راه اندازی بسترها برای فروش اینترنتی را شروع نموده بودیم.

لزگی اضافه کرد: شرکت اکالا از چند سال قبل در زمینه فروش اینترنتی فعال است و کوشش ما این بوده که در این راستا حرکت کنیم و به مسوولان خراسان شمالی هم اعلام شد که افق کوروش در حال استقرار اکالا در تمام شعبه های این استان است و البته این امر قاعدتا کمی زمان بر است.

به گفته معاون منطقه هشت فروشگاه افق کوروش در خراسان، به رغم آنکه به مسوولان اعلام شد که شرایط به لحاظ فنی، برای استقرار اکالا تا شب شنبه در شهر بجنورد فراهم می گردد اما متاسفانه نسبت به پلمب شعبه های کوروش اقدام شد.

لزگی گفت: اکنون با استقرار اکالا در شعبه های افق کوروش در بجنورد، امکان سفارش کالا به صورت اینترنتی فراهم شده است و مردم می توانند با استفاده از روش های پرداخت آسان، نسبت به تامین مایحتاج خود اقدام نمایند.

معاون منطقه هشت فروشگاه افق کوروش در خراسان اضافه کرد: چند نفر از نیروها، در این زمینه آموزش لازم را در تهران فراگرفته اند و از دیشب، به لحاظ فنی، امکان خرید و فروش اینترنتی در فروشگاه های بجنورد میسر شده و از فردا هم در دیگر شعبه های منتخب استان، امکان پذیر می گردد.

لزگی گفت: با هماهنگی که با مسوولان خراسان شمالی صورت گرفته است فک پلمب فروشگاهها طی امروز انجام و فعالیت و خدمت رسانی شعبه های افق کوروش به مردم عزیز استان مجددا شروع می گردد.

علی قلیزاده، مسوول روابط عمومی استانداری خراسان شمالی نیز با تایید حل مشکل فروش اینترنتی فروشگاه های کوروش، از بازگشایی این فروشگاهها طی امشب اطلاع داد.

روز گذشته با دستور استاندار خراسان شمالی، تمام شعبه های فروشگاه های افق کوروش در این استان پلمب شد که علت آن عدم همکاری این فروشگاه با اجرا شدن طرح خرید و فروش اینترنتی کالا در قالب سامانه طراحی شده سروینا عنوان شده بود.

پس از انتشار ویروس کرونا، به منظور کاهش حضور شهروندان در بازار برای خرید مواد غذایی و مایحتاج عمومی، نرم افزار خرید و فروش اینترنتی سروینا، با پیگیری موکد استاندار خراسان شمالی طراحی و نسبت به عضوگیری از فروشگاهها و عرضه نمایندگان کالا در آن اقدام شد.

این سامانه اینترنتی تمامی شهرستان های خراسان شمالی را زیر پوشش خدمات خود دارد و در نخستین مرحله سه هزار قلم کالا، برای عرضه به مشتریان، در این سامانه بارگذاری شد که شهروندان می توانند برای خرید از آن عدد 58 را به سرشماره 10008317 پیامک نمایند تا نرم افزار سامانه به گوشی آنان ارسال گردد و از این طریق بتوانند خریدهای خود را با پرداخت برخط (آنلاین) و یا دستگاه پز آورنده کالا، از فروشگاه ها انجام دهند.

فروشگاه افق کوروش در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی 17 شعبه دارد.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4080

به "خبرنگاران فروشگاه آنلاین افق کوروش در خراسان شمالی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فروشگاه آنلاین افق کوروش در خراسان شمالی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید