عربستان ارگان های دولتی را تعطیل کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، ایسنا نوشت: خبرگزاری عربستان (واس) صبح امروز (دوشنبه) گفت، عربستان تصمیم گرفته است تمام بخش ها و ارگان های دولتی به استثنای بخش درمان و بهداشت و نهادهای امنیتی را در راستای کوشش برای مقابله با شیوع کرونا ویروس به مدت 16 روز تعطیل کند.

عربستان ارگان های دولتی را تعطیل کرد

یک مقام وزارت کشور عربستان به واس گفت، تدابیر پیشگیرانه واحتیاطی توصیه شده از سوی بخش های بهداشت کشور در چارچوب کوشش های جدی برای مهار ویروس کرونای جدید (کووید 19) تکمیل شده است.

در این راستا دولت مقرر نموده است:

1. حضور در محل های کار در تمام بخش های دولتی به مدت 16 روز متوقف گردد این حکم بخش های بهداشت، امنیتی و نظامی و مرکز امنیت الکترونیکی و سامانه آموزش از راه دور در بخش آموزش و پرورش را مستثنی می نماید.

2. تمامی بازارها و مجمتع های تجاری چه بسته و چه باز به جز داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی (هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها) مستثنی هستند در عین حال تمام چرخ های دستی های خرید که از سوی مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند باید ضد عفونی شوند. وزارت امور شهری و روستایی این مساله را ابلاغ نموده و اجرای آن را پیگیری می نماید و 24 ساعته در خدمت رسانی خواهد داشت. این تدابیر شامل مغازه های واقع در خیابان های تجاری نمی گردد مگر اینکه در قالب مجمتع های تجاری باشند، همچنین سالن های زیبایی زنان و آرایشگاه های مردانه همه تعطیل می شوند.

3. اغذیه فروشی ها و آبمیوه فروشی ها تنها به درخواست های خارجی پاسخ می دهند و آماده خدمت رسانی به این موارد هستند. همچنین مشتریان حق نشستن روی جایگاه های اختصاصی در داخل مغازه های مذکور را ندارند و وزارت امور شهری و روستایی این موضوع را ابلاغ نموده و اجرای آن را 24 ساعته دنبال و پیگیری خواهد نمود.

4. تجمعات در اماکن عمومی تفریحی نظیر پارک ها، تفرج گاه ها و تفریحگاه های زمینی و غیره نیز ممنوع است.

5. تمامی فعالیت های مزایده و حراج و خرید و فروش در مکان های مربوطه موقتا متوقف می گردد در این باره نیز وزارت امور شهری و روستایی باید آن را ابلاغ و پیگیری کند.

6. حضور مردم و ارباب رجوع ها در ادارات دولتی به وسیله افزایش تعاملات الکترونیکی و به راه انداختن صفحات ارائه خدمات الکترونیکی و خدمت رسانی از راه دور در بخش های دولتی و خصوصی محدود گردد و معاملات تجاری با شرکت ها و نمایندگان شان به وسیله راه های ارتباطی الکترونیکی و تلفن در حد امکان انجام گردد.

7. وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی نیز شرکت ها و موسسات خصوصی و ارگان های خیریه را به کاهش دادن حضور کارمندان و کارگران در محل های کاری شان ترغیب نموده و بر تقویت دورکاری و استفاده از ابزارهای الکترونیکی تاکید نمایند اما بخش های امنیتی و بهداشت فضای کار حساس و مهم را حفظ خواهند کرد و براساس گزارش پزشکی که نباید بیش از یک ماه باشد در خصوص بعضی موارد می توانند از راه دور به درمان ادامه دهند اما فعالان بهداشتی در بخش خصوصی باید طبق ارزیابی نهاد مربوطه به فعالیت بپردازند.

8. تمام شرکت ها و موسسات ملزم به اجرای قرنطینه خانگی به مدت 14 روز از تاریخ ورود تمام کارمندان بازگشته از خارج قبل از آغاز به کارشان و نیز قرنطینه افراد دارای علائم بیماری های تنفسی در شرایط حاضر هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3716

به "عربستان ارگان های دولتی را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان ارگان های دولتی را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید