خبرنگاران نشست 90 دقیقه ای کاخ سفید با سران کنگره بدون بیانیه ای سرانجام یافت

به گزارش پرسینا بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- نشست کاخ سفید با سران کنگره که برای توجیه سرنگونی پهپاد خود از سوی ایران برگزار شده بود، بدون صدور بیانیه یا اعلام نتیجه ای خاتمه یافت.

خبرنگاران نشست 90 دقیقه ای کاخ سفید با سران کنگره بدون بیانیه ای سرانجام یافت

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که این روزها در پی تشدید تنش با ایران بیش از گذشته در معرض انتقادهای فراوان اعضای کنگره آمریکا قرار گرفته است، روز پنج شنبه و در پی سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکا که به حریم هوایی ایران وارد شده بود، سران کنگره را جمع کرد تا اطلاعاتی که مدعی آن هستند را به آنها هم ارائه دهد.

در این نشست نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات ها در سنا و رؤسا و اعضای ارشد کمیته های روابط خارجی و خدمات نظامی سنا و همچنین کمیته های متناظر در مجلس نمایندگان حضور داشته اند.

این در حالی است که از روز گذشته نمایندگان مجلس آمریکا با نگرانی از تشدید اوضاع خاورمیانه، ترامپ را از هر اقدام منجر به درگیری با ایران برحذر داشته و طرحی را تصویب کردند که به موجب آن رئیس جمهوری آمریکا نمی تواند از مجوز سال 2001 مربوط به حادثه 11 سپتامبر برای جنگ با ایران استفاده کند.

نمایندگان آمریکا همچنین شلختگی سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران را آشکار ساختند و به صراحت گفتند که خروج آمریکا از برجام نه تنها ثبات در منطقه را به ارمغان نیاورده، بلکه موجب افزایش تنش شده است.

ترامپ در موضع گیری های متناقض درباره سرنگونی این پهپاد خاطرنشان کرد که تصور نمی کند این تصمیم ایران باشد و احتمال می دهد که اشتباه یک فرمانده یا یک نفر باشد.

اما جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه های جداگانه به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین شورای امنیت تصریح نموده است پهپاد آمریکایی بدون در نظر دریافت هشدارهای پیاپی، وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی شده و ایران هم بر اساس ماده 51 منشور ملل متحد حق دارد که از خود دفاع کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 705

به "خبرنگاران نشست 90 دقیقه ای کاخ سفید با سران کنگره بدون بیانیه ای سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشست 90 دقیقه ای کاخ سفید با سران کنگره بدون بیانیه ای سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید