خرید عید را به فروردین موکول کنید ، محتکران در ملاء عام محاکمه شوند

به گزارش پرسینا بلاگ، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این که محتکران لوازم بهداشتی بخصوص ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش در ملاء عام و به صورت شفاف محاکمه شوند، در توصیه ای از مردم خواست که خریدهای عید خود را به فروردین ماه موکول کرده و خود و جامعه را به خطر نیندازند.

خرید عید را به فروردین موکول کنید ، محتکران در ملاء عام محاکمه شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد جواد جمالی اظهار کرد: بیماری همه گیر ویروسی مثل کرونا از مرحله اپیدمی عبور کرده و وارد مرحله اندمی یعنی دنیا گیر شده و کل دنیا را فرا گرفته است این بیماری تنها مربوط به ایران نیست و در کشورهای همسایه و همه دنیا دیده می شود.

وی ادامه داد: اگر هر یک از زنجیره های ابتلا به این بیماری قطع نشود جان انسان ها به خطر می افتد، به همین دلیل مسئولان بهداشت و درمان اقداماتی را در دستور کار قرار داده اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا سلبریتی ها برای مقابله با این ویروس به صحنه نمی آیند؟، اظهار کرد: هر یک از افرادی که تریبون دارند و مردم به حرف هایشان گوش می دهند باید به میدان آمده و درباره کرونا روشنگری کنند و از مردم بخواهند از خانه هایشان بیرون نیایند. بیرون آمدن از خانه برای انجام دادن کارهای غیرضروری به خصوص خریدهایی همچون خرید عید از روی شجاعت نیست بلکه یک کار احمقانه است و این افراد در مرگ مبتلایان به کرونا شریک هستند. ما همه در برابر جان همنوعان خود مسئول هستیم.

این کننده مجلس شورای اسلامی در واکنش به احتکار مواد بهداشتی مرتبط با پیشگیری از وقوع کرونا، اضافه کرد: محتکران نام خود را انسان می گذارند، اما مواد شوینده، بهداشتی و ماسک را احتکار می کنند نمی دانم باید اسم این افراد را چه گذاشت. به هرحال ما در شرایط فعلی در کشور به همکاری بین بخشی نیاز داریم. باید وزارت بهداشت، قوه قضاییه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان تعزیرات و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی قوی تر عمل کرده و با محتکران برخورد کنند. مردم خواهان محاکمه سریع، شفاف و حتی در ملاء عام محتکران هستند. آنها باید مجازات شوند تا همه درس بگیرند.

جمالی در توصیه به مردم درباره خرید عید گفت: اگر خریدهایتان را به بعد از عید نوروز موکول کنید اتفاقی نمی افتد ولی اگر خدایی نکرده فرزندانتان دچار کرونا شوند آن وقت دیگر جبران پذیر نیست و همه را درگیر می کنیم، لذا خرید را به فروردین ماه موکول کنید خود و جامعه را در معرض خطر قرار ندهید. در تمامی دنیا بعد از شیوع کرونا دانشگاه ها و مدارس تعطیل و نیمه تعطیل شدند و مسافرت ها کم شد و هیچ اتفاقی نیفتاد پس اگر خرید عید نکنید باعث ناخشنودی خدا نمی شود و بلا هم نازل نخواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3616

به "خرید عید را به فروردین موکول کنید ، محتکران در ملاء عام محاکمه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید عید را به فروردین موکول کنید ، محتکران در ملاء عام محاکمه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید