خلق پول فقط عامل تورم است و فایده ای ندارد، به جای خلق پول باید به خلق منابع روی آورد

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: خلق پول جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی به معیشت مردم، نتیجه ای نداشته است. بنابراین باید کوشش گردد تا خلق پول ریشه کن گردد و برای تحقق پروژه ها باید مدیران در استان ها به خلق منابع رو بیاورند.

خلق پول فقط عامل تورم است و فایده ای ندارد، به جای خلق پول باید به خلق منابع روی آورد

مسعود میرکاظمی در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال 1401 کشور گفت: اقتصادمحوری، اساس کار است. باید از پروژه محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، وی با اشاره به اینکه ادامه فرایند فعلیِ اقتصاد، فرایند مطلوبی نیست، توضیح داد: منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده، بدهی هایی به نام تحقق برنامه ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه هایی که دولت هر سال باید بازپرداخت کند جز افزایش تورم و فشار مالی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش عایدی مردم و عدم تحقق برنامه، نتیجه ای دربر نداشته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: باید سهم استان ها در هر بخش برای رشد مالی تعیین و این مسئله تا سطح شهرستان ها به وسیله سازمان های استانی استخراج و تدوین گردد.

میرکاظمی با بیان این که تمام کوشش ما این است که به بخش فراوری شتاب داده گردد، خاطر نشان کرد: طبق روال گذشته اگر برنامه مالی پیش برود هزینه جبران ناپذیری بر کشور وارد می گردد، بنابراین، توجه به رشد مالی و افزایش بهره وری مورد توجه همه برنامه ریزان، تصمیم گیران و تصمیم سازان قرار گیرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه ما کشور ثروتمندی هستیم، اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه با مشارکت استان ها برای تحقق رشد مالی و افزایش بهره وری، برنامه ریزی را در دستور کار داشته باشد تا شاخص سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند، چرا که مردم ما شایسته زندگی بهتری هستند.

وی با انتقاد از خلق پول طی سال های گذشته، گفت: تا کی باید خلق پول صورت گیرد که جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی که به معیشت مردم وارد نموده، نتیجه ای نداشته است. بنابراین به جد باید کوشش گردد تا خلق پول، که ساده ترین راه است ریشه کن گردد و برای تحقق پروژه ها باید مدیران در استان ها به خلق منابع رو بیاورند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7803

به "خلق پول فقط عامل تورم است و فایده ای ندارد، به جای خلق پول باید به خلق منابع روی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق پول فقط عامل تورم است و فایده ای ندارد، به جای خلق پول باید به خلق منابع روی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید