خیلی ها از این فوتبال نان می خورند

به گزارش پرسینا بلاگ، یحیی گل محمدی با اشاره به تعطیلی فوتبال و شرایط تیم پرسپولیس گفت: این شرایط فقط مختص فوتبال نبوده و کل جامعه را از نظر مالی، اجتماعی و فرهنگی تحت تاثیر خودش قرار داده است. فوتبال هم بخشی از این جامعه بود که تعطیل شد. ما ورزشکاران عادت نداریم در خانه بنشینیم و شرایط سختی را ایجاد کرد. لیگ به ناچار تعطیل شد و این دو ماه قرنطینه به دشواری برایمان گذشت. باید دید چه اتفاقاتی می افتد و ستاد مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و وزارت ورزش چه تصمیمی می گیرند. امیدوارم تصمیم خوبی بگیرند که به نفع جامعه و ورزش باشد.

خیلی ها از این فوتبال نان می خورند

بازیکنان باهوش هستند و آمادگی خود را تا حدی حفظ می نمایند

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط بازیکنان تیمش و زیرنظر دریافت تمرینات سرخپوشان توضیح داد: کار خیلی سخت است. البته تمریناتی را به وسیله مربی بدنساز برای بازیکنان در نظر گرفته ایم. این تمرین در گروه برای بازیکنان فرستاده شده، ولی نمی گردد امید داشت بازیکنان با امادگی کامل سر تمرین حاضر شوند. قطعا مسائلی خواهد بود. بازیکنان آمادگی قبل از تعطیل را نخواهند داشت و دو تا سه هفته می گردد دوباره بدن ها را به شرایط خوب برگرداند. در این دوره که فوتبال انجام می گردد، بازیکنان باهوش شده اند و بیش از قبل از خودشان مراقبت می نمایند. آن ها در تمرین و تغذیه باهوش هستند و می توانند آمادگی خودشان را تا حدودی حفظ نمایند.

عکس تمرین گروهی قدیمی بود

گل محمدی درباره تمرین گروهی تعدادی از بازیکنان پرسپولیس در دوران قرنطینه تاکید نمود: یک عکس قبل از سال نو یعنی در اسفند منتشر شده بود. همان عکس را چندبار بازپخش کردند در حالی که تمام بازیکنان در قرنطینه بودند. توضیحات احمد نوراللهی کافی بود. بازیکنان ما تا جایی که می دانم در خانه و قرنطینه بودند و کسی جرات نمی کرد بیرون بیاید و تمرین کند. آن عکس قدیمی بود.

طرفداران پرسپولیس دلگرمم می کردند

سرمربی پرسپولیس درباره حضورش در این تیم به جای گابریل کالدرون و بالا بودن ریسک انتخابش یادآور شد: اگر موفقیتی هم بوده لطف خدا بوده است. وقتی بحث آمدن من به پرسپولیس مطرح شد، تنها چیزی که دلم را قرص می کرد و خیلی نگران نبودم، باوجود مسائل اقتصادی و فشارها، حضور طرفداران بود. وقتی کمی نگران می شدم به طرفداران و حمایت آن ها فکر می کردم. اصلی ترین دلیل موفقیت پرسپولیس طرفدارانش بود و من هم دلگرم می شدم. تصمیمم برای حضور در پرسپولیس سخت بود. به تیمی آمدم که مسائلش بخصوص از نظر اقتصادی بسیار زیاد است. وقتی به تیم آمدم بحث مدیریتی و شکایت های بین المللی هم پیش آمد. بحث نداشتن زمین تمرین هم بود. مسائل زیادی را طی کردیم که به اینجا رسیدیم.

مسائل پرسپولیس نگران نماینده است

گل محمدی گفت: مسائل اقتصادی خیلی زیاد است. چند جلسه با هیات مدیره داشتیم که محور صحبت ها مشکل اقتصادی بود. حتی بازیکنانی هستند که از سال قبل طلب دارند. مسائل کمی نگران نماینده است و امیدوارم که زودتر رفع گردد. همه می دانند بازیکنان ما با تمام وجود تمرین و بازی می نمایند و انصافا عملکرد خیلی خوبی را باتوجه به این شرایط داشته اند. اصلی ترین دلیل ما هم حضور طرفداران و شاد کردن دل آن ها بوده است.

شهرخودرو حق دارد؛ پرسپولیس باید پولشان را بدهد

سرمربی پرسپولیس درباره گلایه باشگاه شهرخودرو مبنی بر ندریافت پول انتقالش از این تیم اعلام نمود: اطلاعی ندارم که به مسئولان شهرخودرو قولی داده شده باشد. مسئولان آن باشگاه هم حق دارند و تعهدی که پرسپولیس به آن ها داده است. باید این مبالغ پرداخت گردد و نمی توان ایرادی از شهرخودرو گرفت. باید سریعتر این مشکل را حل کنیم. هرچه جلوتر می رویم کار سخت تر می گردد.

استوکس تمایلی به بهتر شدن نداشت

گل محمدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم تمایلش برای جذب آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی و حواشی این بازیکن اظهار کرد: وقتی صحبت حضور من در پرسپولیس شده بود، حرفی از استوکس با آقای انصاریفرد و مسئولان باشگاه انجام شد که این بازیکن جذب گردد. در آن شرایط که باشگاه از طرف طرفدار برای جذب یک مهاجم تحت فشار بود، دو سه گزینه بیشتر روی میز نبود. یکی از این گزینه ها استوکس بود. در آن مقطع گفتم اگر شرایطش از نظر بدنی مثل تراکتور باشد، بازیکن خوبی است و می توانیم خوب استفاده کنیم، ولی آن شرایط را نداشت. استوکس وقتی آمد مسائل بدنی خیلی زیادی داشت و خودش هم تمایلی به اینکه بهتر تمرین کند، نداشت. فکر می کنم باعث ایجاد حاشیه های زیادی هم برای تیم شد و خرید خوبی از آب در نیامد.

پرسپولیس می تواند پولش را از استوکس بگیرد

سرمربی پرسپولیس گفت: از شرایط قرارداد استوکس و نوع پرداختی به این بازیکن اطلاعی نداشتم. آن زمان هنوز کار من هم با پرسپولیس صد درصد معین نبود، ولی باید انتخاب می کردیم. تا جایی که می دانم آپشن های سختی در قرارداد استوکس آمده و اگر باشگاه پیگیر باشد حتی می تواند مبلغی که پرداخت شده است را از این بازیکن برگرداند.

از اوساگونا راضی بودم؛ او تحت فشار بود

گل محمدی درباره اوساگونا توضیح داد: او خوب بود و خیلی به ما یاری کرد. در دربی هم یک پاس گل خیلی خوب داد. در مجموع از اوساگونا راضی بودم و به ما یاری کرد. البته مسائل اقتصادی هم روی کارش تاثیرگذار بود. او از تمریناتش کم نکرد و باتمام وجودش بازی و تمرین کرد. با این حال این مسائل تاثیر خوبی از نظر روحی و روانی ندارد و تحت فشار بود.

ضریب ریسک در پرسپولیس پایین می آید

وی درباره محافظه کار شدنش در پرسپولیس گفت: شرایط هر تیم با یک تیم دیگر فرق می نماید. در پرسپولیس همه انتظار قهرمانی دارند و ضریب ریسک پایین تر می آید که طبیعی است. البته تیمی هم که گرفته ام بازیکنان خیلی خوبی دارد. یکی از سخت ترین کار های من این بود که حتی بخواهم لیست 18 نفره بدهم چه برسد به اینکه بخواهم ترکیب 11 نفره را معین کنم. بازیکنانم انگیزه بالایی دارند و هر روز این انگیزه بیشتر می گردد. در هیچ تیمی ندیده ام بازیکنان اینقدر پرتلاش باشند. حتی گاهی تاکید می کنیم که بازیکنان در تمرین فشار نیاورند، ولی بازهم آن ها قویتر کار می نمایند.

95 درصد تیم را برای سال بعد حفظ می کنیم

سرمربی پرسپولیس اضافه نمود: فکر نمی کنم احتیاج زیادی به تغییرات داشته باشیم. سیاست سال بعد ما هم این است که استخوانبندی تیم را حفظ کنیم. 95 درصد تیم را حفظ می کنیم. 5 درصد هم کسانی مثل بیرانوند هستند که قراردادشان را برای سال بعد با تیم دیگری امضا نموده اند.

به نعمتی برای فصل آینده احتیاج دارم

گل محمدی درباره احتمال انتقال سیامک نعمتی به شهرخودرو گفت: نمی دانم. برخی ها در تعطیلات در خانه زیاد فکر می نمایند. این صحبت اصلا وجود نداشته و آنرا تایید نمی کنم. نعمتی یکی از بازیکنانی است که دوست دارم سال آینده هم در پرسپولیس باشد. دلیل ندارد بازیکنان خوبمان را به تیم های دیگری بدهیم.

لیست سیاه و خروجی نداریم

سرمربی پرسپولیس درباره مطرح شدن بحث لیست مازاد و سیاه در تیمش توضیح داد: ما لیست خروج و سیاه نداریم. منتظریم تا برنامه بازی ها اعلام گردد. باتوجه به برنامه بازی ها می توانیم یک مقدار راجع به این مسائل صحبت کنیم. 11 بازی در لیگ برتر و جام حذفی داریم. این خودش یک سوم لیگ است. نمی توانیم درباره لیست ورودی و خروجی صحبت و تمرکز بازیکنان را بر هم بزنیم. الان در شرایط خیلی حساسی هستیم و باید تمرکزمان را جمع کنیم. اختلاف خوبی با تیم دوم داریم، ولی نباید باعث گردد فکر کنیم که قهرمان شده ایم. کار ادامه دارد و باید تمام تمرکز و توانمان را بگذاریم تا لیگ تمام گردد. بعد فرصت برای صحبت درباره جابجایی خواهد بود. پرسپولیس تیم کاملی است و احتیاجی به تغییر و تحولات ندارد.

تصمیمی بگیرند که فوتبال نابود نگردد

گل محمدی که با برنامه ورزش و مردم تبادل نظر می کرد، در پاسخ به این سئوال که آیا به سازمان لیگ راهکاری برای ادامه مسابقات لیگ داده است؟ گفت: از طرف سازمان لیگ چند باری با باشگاه ها تماس گرفته شده است و نظرات را خواسته اند. نظری که خودم به باشگاه گفتم اول بحث سلامت جامعه و مردم بود. ان شاءالله این مسائل رفع گردد می توانیم لیگ را ادامه بدهیم. فعلا برنامه ای نداده اند. نمی خواهیم به خاطر دریافت جام سلامت یک نفر به خطر بیافتد. از آنطرف گفتیم تصمیماتی گرفته گردد که فوتبال نابود نگردد و ضربه نخورد. خیلی ها از این فوتبال نان می خورند و در فوتبال سرمایه گذاری نموده اند. این ها مسائلی است که بوجود خواهد آمد. تصمیمی گرفته گردد که هم سلامت مردم لحاظ گردد و هم فوتبالمان ضرر نکند.

گرانترین مربی لیگ؟ چیزی گیرم نیامده است!

وی در پاسخ به این سئوال که آیا گرانترین مربی ایرانی لیگ برتر است؟ تاکید نمود:، چون از قرارداد مربیان دیگر خبر ندارم نمی توانم صحبت کنم. به خاطر انتقالم از شهر خودرو شرایطم یک مقدار ویژه شد. خودم هنوز چیزی گیرم نیامده است. بودن در پرسپولیس برایم افتخار است چه یک روز چه یک سال.

همه جوره از پیروانی حمایت می کنیم

سرمربی پرسپولیس در خاتمه با اشاره به حواشی اخیر در پی تقابل افشین پیروانی سرپرست پرسپولیس با امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان گفت: افشین پیروانی را به خاطر حمایت از باشگاه تحت فشار گذاشتند. ما همه جوره از افشین حمایت می کنیم و پشتش را خالی نمی کنیم. از پیشکسوتان و کسانی که در فوتبال هستند می خواهم احترام را نگه دارند. الان موقعی نیست که با بی احترامی و الفاظ ناشایست جامعه را ناراحت کنیم. همدلی و اتحاد و احترام به فوتبالمان یاری می نماید تا از این شرایط سخت هم بیرون بیاییم. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد ریشه کنی این ویروس منحوس باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4299

به "خیلی ها از این فوتبال نان می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیلی ها از این فوتبال نان می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید