در نشست تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه گذشت؟

به گزارش پرسینا بلاگ، خبر داخلی سازی 35 قطعه خودرو که منجر به کاهش 85 میلیون یورویی خروج ارز از کشور می گردد و همچنین تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ادامه ممنوعیت ورود کالاهای گروه 4 به کشور، از مهم ترین اتفاقات نشست تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو بود.

در نشست تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه گذشت؟

به گزارش خبرنگاران، امروز (شنبه، 29 تیر) اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت)، معاون امور صنایع وزارت صمت و جمعی از قطعه سازان و خودروسازان در محل نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق فراوری؛ برگزار گردید.

35 قطعه خودرو داخلی می گردد

در ابتدای این نشست فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، از انعقاد قرارداد بین 32 قطعه ساز کشور برای داخلی سازی 35 قطعه خودرو اطلاع داد که ارزش این قراردادها معادل 740 میلیارد تومان است.

به گفته وی، اجرای پروژه های مذکور در زمینه داخلی سازی قطعات خودرو ارزبری این بخش را در طول یک سال حدود 85 میلیون یورو کاهش خواهد داد.

در ادامه این نشست قراردادهای داخلی سازی قطعات امضاء شد و نام فراوریکنندگان قطعه و میزان کاهش ارزبری هر کدام نیز اعلام شد و بعد از سخنرانی علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره لزوم توسعه ساخت داخل برای مقابله با تحریم های آمریکا، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، به صندلی سخنرانی آمد.

تعداد خودروهای ناقص کاهش یافت

وزیر صنعت از کاهش تعداد خودروهای ناقص در خودروسازی های بزرگ اطلاع داد و گفت که هر هفته پنج موضوع در رابطه با خودروسازی شامل آمار فراوری، گزارش تعهدات، خودروهای کف پارکینگ، واگذاری اموال غیرفراوریی و شرکت های قابل واگذاری به وی گزارش می گردد.

رحمانی همچنین با بیان این که واگذاری در خودروسازی های بزرگ تا خاتمه سال 99 در سه مرحله اموال و املاک غیرفراوریی، شرکت های قابل واگذاری و بعد شرکت های اصلی انجام می گردد، بر لزوم تصحیح رابطه خودروساز و قطعه ساز تاکید نمود.

رحمانی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به این که حدود 90 درصد کالاهای موجود در گمرک جزو کالاهای اساسی هستند، تاکید نمود که به هیچ عنوان اجازه ورود کالاهای گروه چهار (کالای لوکس و مصرفی) به کشور داده نشده و با واردکنندگان آنها برخورد می گردد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 894

به "در نشست تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نشست تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید