دلیل دریافت میزبانی از تیم های ایرانی مشخص شد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید، اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دریافت میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان به خاطر انتشار خبر لغو چند بازی از لیگ برتر به علت نبود امنیت است که کشور های عربی از این موضوع علیه ایران استفاده کردند.

دلیل دریافت میزبانی از تیم های ایرانی مشخص شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سعید فتاحی در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر درباره برکناری غیرمنتظره از ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: من از سال گذشته اختلاف سلیقه هایی با بهاروند، رئیس سازمان لیگ داشتم و او با تاج صحبت کرده بود که نمی تواند با من کار کند. حتی در مقطعی از فصل گذشته و قبل از فینال حذفی، اختلاف ما به اوج رسید و من وسایلم را جمع کردم که سازمان لیگ را ترک کنم.

وی ادامه داد: با آقای تاج تماس گرفتم و گفتم نمی خواهم کار کنم. آقای بهاروند هم با تاج صحبت کرد که او مانع از این اتفاقات شد. در نهایت صحبت ما به اینجا رسید که من از سازمان لیگ خارج شوم و در بخش دیگری کار کنم. در ادامه موضوعات مرتبط با جام حذفی رقم خورد که من از آقای تاج خواستم نیم فصل دیگر در کمیته مسابقات بمانم و سپس جابه جا شوم که این تفکر به وجود نیاید که من به خاطر جام حذفی از سازمان لیگ رفتم.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ به بازی پرسپولیس و فولاد در نیم فصل نخست فصل جاری اشاره کرد و افزود: قبل از بازی در اهواز بودم و از صبح در ورزشگاه حاضر شدم. آقای طالقانی، رئیس هیات فوتبال خوزستان و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با من تماس گرفت و گفت که اجازه نمی دهم آقای خلیفه سلطان، ناظر بازی وارد زمین شود. او قبلا با دبیر هیات فوتبال من درگیر شده و اجازه ورود خودرو او به ورزشگاه نفت مسجد سلیمان را نداده است و به شما دستور می دهم او را وارد ورزشگاه نکنید.

فتاحی ادامه داد: به او گفتم که احترامش به جاست اما صلاح می دانم او کننده فدراسیون فوتبال در این بازی باشد و بهاروند به عنوان رئیس سازمان لیگ هم حکم او را امضاء کرده است و طالقانی نمی تواند به من دستور دهد. در ادامه به مذاق دوستان خوش نیامد و با تاج و بهاروند صحبت کردند. فردا یک بازی در اصفهان بود و پس فردا تعطیل بود. با من تماس گرفتند و گفتند که قرار است برکنار شوم که گفتم برای من فرقی ندارد اما آن را اخلاقی نکنند. سمت جدیدم را بدهند و من را هم از سازمان لیگ بردارند؛ در غیر این صورت آن را به خدا واگذار می کنم.

وی گفت: این اتفاقات رخ نداد و بعدا من را از سازمان لیگ برداشتند. من هم به آقای تاج زنگ نزدم چرا که یک ماه قبلش گفته بود که نمی تواند من را برکنار کند و حتما سمت جدید من را خواهد داد. به علت مسائلی که با آقای طالقانی پیش آمد و پیش زمینه ای که با آقای بهاروند داشتم، من برکنار شدم و در ادامه هم آقای تاج بیمار شد و من هم همچنان به عنوان کارمند فدراسیون فوتبال سمتی ندارم. امیدوارم با آمدن آقای نبی اوضاع سروسامان بگیرد و از من استفاده شود.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره سمتی که برای او در فدراسیون فوتبال در نظر گرفته بودند، خاطرنشان کرد: قرار بود بعد از جدایی از سازمان لیگ، مدیر تیم های ملی شوم که البته الان خدا را شکر می کنم این اتفاق رخ نداد. البته قصد بی احترامی به اسکوچیچ را ندارم اما او در بین 100 گزینه پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی هم نبود. اگر او را انتخاب می کردند من مانع می شدم و یا خودم کنار می رفتم.

*ماجرای سلب میزبانی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

فتاحی درباره ماجرای سلب میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا از کنندگان ایران، گفت: فکر می کنم یک اشتباهی رخ داد که من قبل از آن به مسئولان سازمان لیگ هم تذکر داده بودم. در مقطعی سازمان لیگ خبری را منتشر کرد که به علت مسائل امنیتی، پنج بازی از لیگ برتر لغو شده است. من همان زمان به ساکت، مدیر تیم های ملی و کشوری فرد، دبیر سازمان لیگ فوتبال گفتم که تیم های عربی از این موضوع در AFC علیه ما استفاده می کنند.

وی افزود: وقتی خودمان خبری را منتشر می کنیم که امنیت وجود ندارد و مسابقه برگزار نمی کنیم، قطعا کشورهای عربی سوءاستفاده می کنند. همان زمان عربستان، بحرین و امارات این مسئله را مطرح کردند که وقتی ایران نمی تواند امنیت خودش را تامین کند، چطور در لیگ قهرمانان آسیا امنیت تیم مهمان را تامین خواهد کرد. ما خودمان گاف دادیم و الان باید این موضوع را بپذیریم.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ با بیان این که تیم های ایرانی در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا هم میزبان نخواهند بود، اظهار کرد: مگر می شود کشوری در یک دور کامل از مسابقات میزبان باشد؟ این موضوع که به نفع ما شده و در واقع کشورهای منطقه ضرر کردند. از طرفی برگزاری هر سه بازی دور برگشت لیگ قهرمانان به میزبانی ایران هم با مسائل زیادی به علت کمبود امکانات همراه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4009

به "دلیل دریافت میزبانی از تیم های ایرانی مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل دریافت میزبانی از تیم های ایرانی مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید