دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است، قهرمان واقعی با آزمایش معین می گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، مربی کشتی فرنگی در واکنش به دوپینگ دو ملی پوش کشتی فرنگی گفت: کیوان رضایی و گرمسیری باید خودشان جوابگوی این کار باشند اما به نظرم موضوع دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است.

دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است، قهرمان واقعی با آزمایش معین می گردد

رسول جزینی در مصاحبه با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران ، درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی در روزهای قرنطینه گفت: متأسفانه شرایطی که به وجود آمده در همه دنیاست و همه با این ویروس درگیر هستند. در حال حاضر کشتی گیران تمرینات خود را از راه دور پیگیری می نمایند و ما هم مرتب با آن ها در ارتباط هستیم اما این یک واقعیت است که این تمرینات نمی تواند ملی پوشان را به سطح آمادگی برساند و شاید تنها در حد نگه داشتن شرایط جسمی جسمانی مطلوب آن ها باشد.

وی گفت: کشتی یک ورزش انفرادی است به همین خاطر کشتی گیران احتیاج دارند با یکدیگر سرشاخ شوند، اما به هرحال این شرایط به وجود آمده و باید تحمل کنیم. ما طبق برنامه به ملی پوشان تمرین می دهیم و از راه دور آن ها را کنترل می کنیم. امیدوارم هر چه زودتر این شرایط به حالت نرمال برگردد و ما بتوانیم حق مطلب را ادا کنیم.

جزینی اظهار کرد: به نظرم در شرایط فعلی تعویق المپیک هم کارساز نیست. شاید بعضی معتقدند المپیک به تعویق افتاده و ما می توانیم شرایط بهتری برای آمادگی داشته باشیم، اما زمانی که تمرینات و مسابقه نباشد حق مطلب ادا نمی گردد بنابراین تعویق المپیک هم سودی برای ما ندارد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی تأکید کرد: این موضوع را چندین مرتبه محمد بنا تکرار نموده است. همان طور که او گفتم شرایط خیلی سخت است و امیدواریم بتوانیم پس از عبور از این بحران، کشتی ایران را به آمادگی لازم برسانیم.

وی به شرایط جسمانی کشتی گیران در روزهای قرنطینه اشاره نمود و گفت: هر کشتی گیری که هدف المپیک و مسابقات دنیای داشته باشد سعی می نماید در روزهای قرنطینه حداقل در شرایط نرمال خود را نگه دارد و دچار اضافه وزن گردد. به هر سختی که شده آن ها این کار را می نمایند. شاید در تمرینات پیشرفتی نداشته باشند، اما حداقل اینکه در شرایط نرمال خود را نگه می دارند.

جزینی در خصوص دوپینگ دو کشتی گیر کشتی فرنگی اظهار کرد: صرف نظر از اینکه کیوان رضایی و گرمسیری باید خودشان جوابگوی این کار باشند اما به نظرم موضوع دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است و پیامدهای زیادی برای خود و جامعه کشتی به همراه دارد.

وی گفت: کسی که دوپینگ می نماید و در یک مسابقه حضور دارد در واقع حق کشتی گیران دیگر را ضایع می نماید. امیدوارم فدراسیون بیشتر از گذشته موضوع دوپینگ را آنالیز کند و به صورت پیوسته از کشتی گیران آزمایش دوپینگ بگیرد، چراکه این موضوع ب هیچ عنوان چهره خوبی ندارد و نام کشتی ایران را در دنیا خدشه دار می نماید و آمار بدی از ما به جای می گذارد. اگر به صورت پیوسته کشتی گیر مورد آزمایش قرار بگیرند قهرمان واقعی تعیین می گردد و هر کشتی گیر که صاحب دوبنده تیم ملی باشد آن را به دست می آورد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4172

به "دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است، قهرمان واقعی با آزمایش معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوپینگ یک نوع بی اخلاقی است، قهرمان واقعی با آزمایش معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید