رکوردزنی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد در جذب ورودی های جدید

به گزارش پرسینا بلاگ، رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد از رشد 100 درصدی ورودی های جدید این دانشگاه که بیانگر استقبال جامعه از رشته های مهارتی است اطلاع داد و این رشد را رکوردی برای این دانشگاه در استان یزد دانست.

رکوردزنی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد در جذب ورودی های جدید

به گزارش خبرنگاران، سیدحیدر میرفخرالدین امروز در نشست با خبرنگاران با تاکید بر این که توسعه در این دانشگاه نسل سوم را کورکورانه و کیفی دنبال نمی کنیم، اظهار کرد: این سیاست بنا به تاکید بر مهارت آموزی دانشجویان با عنایت به این که تقریباً تمام فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند، مورد اهتمام است.

وی وی با بیان این که به همین دلیل نیز پای خود را فراتر از رشته های کاردانی و کارشناسی نگذاشته ایم، گفت: خوشبختانه با وجود این که سایر دانشگاه ها با چالش کاهش دانشجو روبرو هستند، این دانشگاه در امسال افزایش 100 درصدی ورودی های جدید را داشته است.

میرفخرالدین جمعیت کنونی دانشجویان این دانشگاه را قریب 10 هزار نفر اظهار داشت و گفت: ورودی امسال دانشگاه بالغ بر 4200 دانشجوی جدید بوده که رکوردی برای یک دانشگاه در استان محسوب می گردد.

وی این استقبال را بیانگر تغییر نگرش جامعه از رشته های تئوری به رشته های مهارتی دانست و گفت: افزایش سهم دانشجویان بومی دانشگاه به 50 درصد از مجموع کل دانشجویان نیز نشان می دهد که این تغییر نگارش به خوبی در بین مردم استان نیز ایجاد شده است.

به گفته وی، خوشبختانه همین موضوع نیز باعث شده که با وجود پذیرش بالای دانشجو از نظر تامین خوابگاه با مسئله ای روبرو نشویم چرا که نیمی از دانشجویان، بومی استان هستند.

وی گفت: در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه ای استان دارای 9 دانشکده است و به تازگی نیز دانشکده بافق نیز به این دانشگاه واگذار شده که امیدواریم در بهمن ماه امسال استقبال خوبی را از دانشجویان منطقه در بخش پسران ببینیم.

میرفخرالدین با اشاره به سهم 30 درصدی جمعیت دانشجویان دختر این دانشگاه، گفت: با توجه به این که تنها دو دانشکده استان به دختران اختصاص دارد امیدواریم در آینده شاهد توسعه این بخش نیز باشیم.

وی از افزوده شدن 18 رشته جدید به کدرشته های این دانشگاه نیز اطلاع داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه ای یزد دارای 154 کدرشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی است و از دانشگاه های دارای تنوع بالای رشته در کشور محسوب می گردد، ضمن این که ظرفیت رشته های دانشگاه نیز از 60 نفر به 35 نفر کاهش یافته است.

وی همچنین به جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه اشاره و مطرح نمود: هم اکنون 50 عضو هیات علمی با این دانشگاه همکاری دارند.

این مسئول در سرانجام با اشاره به فعالیت 215 کارگاه و آزمایشگاه ذیل این دانشگاه، یکی از طرح های در دست اقدام این دانشگاه را طرح تجهیز برند ملی ذکر و در این باره توضیح داد: براساس این طرح صنایع و دانشگاه از آزمایشگاه ها و کارگاه های یکدیگر بهره برداری متقابل خواهند داشت و این در حالی است که اجرای کامل این طرح در شرایط تحریم ها بسیار راهگشا برای برطرف مسائل صنایع خواهد بود.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2038

به "رکوردزنی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد در جذب ورودی های جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردزنی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد در جذب ورودی های جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید