سامان دهی گردشگری در شوش با حضور شهردار آنالیز شد

به گزارش پرسینا بلاگ، به منظور آنالیز تعامل پایدار پایگاه و اداره میراث فرهنگی شوش با شهرداری این شهرستان جلسه ای با حضور شهردار و مدیران حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شوش در محل دفتر شهرداری این شهرستان برگزار گردید.

سامان دهی گردشگری در شوش با حضور شهردار آنالیز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، در این جلسه که به پیشنهاد معاونت گردشگری استان و در راستای مدیریت شهری مناسب و متناسب با ظرفیت های گردشگری شوش روز گذشته سه شنبه 29 آبان ماه 97 برگزار گردید، پیمان نبهانی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خوزستان با تأکید بر لزوم و ضرورت ایجاد تعامل مناسب بین دستگاهی شهرستان شوش اضافه کرد: چنانچه گردشگری در برنامه ریزی های مدیریت شهری در اولویت قرار گیرد، منجر به توسعه گردشگری شوش خواهد شد.

او ادامه داد: گسترش فعالیت های فرهنگی در راستای آشنا کردن هرچه بیشتر مردم با فرهنگ غنی خود و ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و مالی از جمله راه کارهایی است که باعث کاهش مسائل گردشگری شوش خواهد شد.

در ادامه یوسف زمانی اصل، شهردار شوش هم ضمن تشکر از حضور معاون گردشگری استان و مدیران حوزه میراث فرهنگی شوش در دفتر شهرداری و اعلام آمادگی برای تعامل به منظور حل مسائل حوزه گردشگری شوش، اظهار کرد: در شوش برای حفظ منافع نسل بعد راهی جزء توسعه گردشگری نیست.

او با تشریح برنامه های شهرداری در زمینه توسعه گردشگری گفت: ساحل سازی رودخانه شاوور، ایجاد فضاهای سبز بیشتر و ایجاد اسطبل های اسب به منظور معرفی گونه های اسب ازعمده برنامه های در دست اجرای ما در شهرداری است.

بیژن حیدری زاده، مدیر پایگاه میراث جهانی شوش نیز هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد تعامل بیشتر بین شهرداری شوش، اداره میراث فرهنگی و پایگاه میراث جهانی شوش عنوان نمود و گفت: شهر شوش باوجود ظرفیت های فراوانی که دارد به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی تا حدی در ارائه خدمات و امکانات مناسب به گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی با مشکل روبرو است.

او ضمن تأکید بر مسئله لزوم جذب بودجه برای امور گردشگری شهرستان و لزوم تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان شهری و نهادهای مربوط در راستای رفع کردن مسائل و کمبودهای گردشگری شوش اظهار کرد: ظرفیت های بالقوه موجود در شوش به عنوان مهد تمدن ایران زمین از جمله پتانسیل های فرهنگی، تاریخی، طبیعت گردی، بوم گردی، تفریحات رودخانه ای و ... باعث ارتقاء این شهر به یک شهر مرکز گردشگری هم رده شهرهای گردشگری جهانی می گردد.

مدیر پایگاه میراث جهانی شوش توضیح داد: ایجاد نگرش به گردشگری به عنوان یک صنعت مالی و درآمدزا که به نوبه خود تاثیر بسیار مثبتی در ایجاد اشتغال دارد، اصلی اساسی در پیشبرد گردشگری شوش است.

همچنین چنانی، رئیس اداره میراث فرهنگی شوش نکته حیاتی در خصوص گردشگری شوش را موضوع هتل برشمرد و اضافه کرد: ایجاد هتل های سه ستاره و چهار ستاره جهت اطراق مسافران خارجی از احتیاج های مبرم و لازم است.

او تاکید نمود: انجام تبلیغات در راستای معرفی ظرفیت های ویژه شوش و ایجاد مکان های اقامتی مناسب مانند خانه مسافر و هتل از جمله راه های حفظ گردشگران است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1177

به "سامان دهی گردشگری در شوش با حضور شهردار آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامان دهی گردشگری در شوش با حضور شهردار آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید