سرقت سه مجموعه بزرگ جواهرات در آلمان

به گزارش پرسینا بلاگ، نزدیک به صد قطعه جواهر با ارزش از موزه جواهرات تاریخی شهر درسدن آلمان به سرقت رفت. بعضی از قطعات به سرقت رفته بی نظیرند و قیمت گذاری بر آنها ممکن نیست.

سرقت سه مجموعه بزرگ جواهرات در آلمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، یکی از بزرگ ترین گنجینه های جواهرات اروپا واقع در درسدن، شهری در شرق آلمان، صبح روز دوشنبه چهارم آذرماه (25 نوامبر) مورد دستبرد نهاده شد. سارقان توانستند سه مجموعه گرانبها را که محتوی صد قطعه جواهر بود همراه خود از موزه خارج نمایند.

پلیس درسدن به خبرگزاری رویترز گفت دزدان با ایجاد آتش سوزی در سیستم امنیتی و زنگ هشدار موزه موجب اختلال در کار آن ها شدند. آنها سپس از پنجره وارد ساختمان شدند و سه مجموعه با ارزش تاریخی و فرهنگی بینظیر را از موزه خارج کردند. تصاویر دوربین های مداربسته نشان می دهند که سارقان دو نفر بوده اند اما پلیس معتقد است افراد بیشتری در طراحی عملیات مشارکت داشته اند.

موزه Grüne Gewölbe (طاق سبز) واقع در قصری به همین نام در شهر درسدن واقع در ایالت زاکسن، یکی از بزرگ ترین گنجینه های جواهر اروپا را نگهداری می نماید. قدمت اشیای این موزه به قرن هفدهم میلادی می رسد.

نمایی از یکی از تالارهای موزه گرین والت(طاق سبز) شهر درسدن آلمان

ماریون اکرمن، مدیر مجموعه های هنری دولتی شهر درسدن گفت که بعضی از قطعات موجود در مجموعه های به سرقت رفته بی نظیرند و قیمت گذاری بر آنها ممکن نیست. به همین دلیل دزدان نخواهند توانست آنها را به طور علنی به فروش بگذارند. وی اضافه نمود: ممکن است سارقان مجبور شوند که برای فروش آنها، قطعات جواهر را از هم جدا نمایند و یا آنها را بشنمایند. او در ادامه گفت: این حمله ای ددمنشانه است به میراث فرهنگی دنیا.

گفته می گردد که ارزش تقریبی قطعات جواهر به سرقت رفته به یک میلیارد یورو می رسد.

فرماندار ایالت ساکسن نیز در توییتی گفت: با این سرقت، کل ایالت زاکسن به غارت رفته است.

مجموعه موجود در موزه گرونه گولبه در درسدن در اوایل قرن هفدهم گردآوری شد. آگوستوس دوم، شاه ساکسن قصد داشت با خریداری آثار هنری نفیس و جواهرات قیمتی و نمایش آنها در یکی از تالارهای کاخ اش ایالت ساکسن را در هنر و تجارت سرآمد جلوه دهد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2538

به "سرقت سه مجموعه بزرگ جواهرات در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت سه مجموعه بزرگ جواهرات در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید