سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی چه می گردد؟

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی درباره وام 75 هزار میلیارد تومانی نکاتی را اظهار داشت و نوشت: این روزها، عطف به سابقه بعضی عملکردها در گذشته، در مورد سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی نیز ابراز نگرانی می گردد و بر مراقبت بیشتر جهت صرف آن در امور مولد، تأکید می گردد. در این خصوص چند نکته را اعلام می کنم:

سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی چه می گردد؟

1 - ثلث این مبلغ، مستقیماً به حساب خانوارهای یارانه بگیر خواهد رفت و در شرایطی که مردم نیازمند به خرید بوده و فروشندگان کالا و خدمات نیز، نیازمند فروش هستند، کمکی خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد. لذا، نگرانی از انحراف آن بی مورد است.

2 - بقیه مبلغ وام تخصیصی، عمدتاً به واحدهای کوچک و متوسط فراوری کالا و خدمات، با اشتغال زیر 50 نفر، که نیروی کار خود را به تشخیص وزارت کار، حفظ نموده اند، پرداخت خواهد شد. بنابراین هدف این طرح تضمین تداوم فعالیت و عرضه کالا و خدمات، توسط واحدهای دارای شاغل و به طبع آن،مولد است. لذا، برای شفافیت بیشتر، اسامی واحدها و مبلغ وام گیرندگان این وام ها در سایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

3 - همانگونه که قبلاً اعلام کردم، دولت و بانک مرکزی به وسیله این دو اقدام به دنبال تداوم عرضه از یکطرف و تحریک تقاضا از طرف دیگر و برگرداندن اقتصاد به ریل حرکت هستند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4315

به "سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید