سفیر ایران در کرواسی: دیپلماسی شهری نقش مهمی در تقویت روابط دو ملت ایفا می نماید

به گزارش پرسینا بلاگ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی با اشاره به علاقه مندی و وجود اشتراکات فرهنگی بسیار بین دو ملت ایران و کرواسی اضافه کرد: دیپلماسی شهری و همکاری نزدیک شهرداری ها می تواند نقش بسیار مهمی در تقویت روابط دو ملت و دو کشور ایفا نماید.

سفیر ایران در کرواسی: دیپلماسی شهری نقش مهمی در تقویت روابط دو ملت ایفا می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پرویز اسماعیلی در ملاقات میلان باندیچ شهردار زاگرب شهرداری ها را دولت های محلی فعال در همه عرصه های اجتماعی، فرهنگی و مالی خواند و گفت: تدوین برنامه جامع همکاری ها میان شهرداری تهران و شهرداری زاگرب می تواند ضمن مشخص اهداف کمی و کیفی به مناسبات خوب دو پایتخت شتاب موثرتری بدهد.

وی مشارکت فعال اهالی فرهنگ و هنر در جشنواره های دو کشور را فرصتی مناسب برای تبادل فرهنگی دانست و برگزاری هفته فرهنگی تهران و هفته فرهنگی زاگرب را به صورت متقابل پیشنهاد داد که مورد توافق شهردار زاگرب نهاده شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید

اسماعیلی همچنین پیغام کتبی شهردار تهران را تقدیم میلان باندیچ کرد.

میلان باندیچ نیز با اشاره به بیش از دو دهه همکاری خوب با شهرداری تهران گفت: تهران از بزرگترین شهرهای آسیایی و دارای تجربه بالا در مدیریت شهری است و ما توسعه همکاری با یکدیگر را بسیار مهم می دانیم.

شهردار زاگرب اضافه نمود: دو دولت روابط بسیار صمیمانه ای دارند و شهرداری ها می توانند این روابط را در سطوح اجتماعی تعمیق و تقویت نمایند.

به گزارش ایرنا، وی از پیشنهاد تدوین برنامع جامع همکاری میان شهرداری تهران و زاگرب و همچنین برگزاری متقابل هفته فرهنگی دو پایتخت استقبال کرد و گفت: افتخار می کنیم که زاگرب جزو پایتخت های چند فرهنگی، باز و بسیار امن اروپا است.

میلان باندیچ با تشکر از پیغام پیروز حناچی شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت به تهران سفر کند.

همکاری در زمینه های فنی و آموزشی، مدیریت بحران، مدیریت پسماند، زیرساخت های شهری و مدیریت ترافیک، حفظ میراث شهری از دیگر مباحث این جلسه بود.

یومی بلاگ: یومی بلاگ | آرشیو خبری و مقالات متنوع وب

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5439

به "سفیر ایران در کرواسی: دیپلماسی شهری نقش مهمی در تقویت روابط دو ملت ایفا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در کرواسی: دیپلماسی شهری نقش مهمی در تقویت روابط دو ملت ایفا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید