سیامک قاسمی:اینطور نیست که فردا ناگهان تحریم ها می رود و خسارتها جبران می گردد، 10تا 15 سال آینده مشکل آب خواهیم داشت

به گزارش پرسینا بلاگ، یک کارشناس مالی در کلاپ هاوس خبرنگاران گفت: از زمانی که در دولت اوباما تصمیم گرفته شد شاکله تحریمها درباره ایران تفاوت پیدا کند و ما در دهه سیاه 90 دو دوره تحریم ها را تجربه کردیم که اثرات آن روی شاخص ها و آمارها نشان می دهد. اثراتش به این زودیها از بین نمی رود. کشوری که دو دهه رشد مالی صفر داشته و دو جهش بسیار عظیم تورمی داشته است به سادگی از اقتصاد ایران می رود. اینطور نیست که فردا ناگهان تحریمها می رود و خسارتها جبران می گردد.

سیامک قاسمی:اینطور نیست که فردا ناگهان تحریم ها می رود و خسارتها جبران می گردد، 10تا 15 سال آینده مشکل آب خواهیم داشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سیامک قاسمی کارشناس مالی در کلاپ هاوس خبرنگاران با موضوع بحث مذاکره وین؛ایا توافق نزدیک است؟ گفت:

از منظر مالی تحریمهای جدی در مذاکرات وین دنبال می گردد. تحریمهای جانبی مانند سیاسی و افراد برای مسایل مالی اهمیتی ندارد.به نظر می رسد ما در ایران خیلی خوشبینانه نگاه می کنیم. بعید است در مذاکرات وین به جایی برسیم که تحریمهای نفتی برداشته می گردد و ما بتوانیم به هر جا خواستیم نفت بدهیم.

قاسمی با تاکید به اینکه امید به برطرف تحریم های اصلی ندارد بیان نمود: در حوزه بانکی هم اینطور است. موضوعی که اقتصاد ایران را به این روز انداخته است، در دو حوزه انرژی و بانکی است. خوشبینی زیادی در جامعه است که خیلی سریع همه تحریمهای نفتی و بانکی برداشته می گردد. من فکر می کنم فضای گام به گام را داریم و زمان زیادی را باید در مذاکره قرار دهیم.

این کارشناس اقتصای با اشاره به مذاکرات وین ادامه داد: باید دید موضوعات دیگری در مذاکرات وجود دارد یا نه. این که تحریمها چه بلایی در اقتصاد ایران آورده، کمتر پرداخته می گردد. بیشتر از نگاه سیاسی تحریم ها دنبال می گردد. تحریم ها بلای سختی سر ایران آورده است. از زمانی که در دولت اوباما تصمیم گرفته شد شاکله تحریمها درباره ایران تفاوت پیدا کند و ما در دهه سیاه 90 دو دوره تحریم ها را تجربه کردیم که اثرات آن روی شاخص ها و آمارها نشان می دهد. اثراتش به این زودیها از بین نمی رود. کشوری که دو دهه رشد مالی صفر داشته و دو جهش بسیار عظیم تورمی داشته است به سادگی از اقتصاد ایران می رود. اینطور نیست که فردا ناگهان تحریمها می رود و خسارتها جبران می گردد. اصلا اینطور نیست. بعضا 10 تا 15 سال طول می کشد تا مسائل اقتصاد حل گردد. اگر رشد مالی ما ادامه می یافت کیک اقتصاد ایران دو برابر الان می شد. اقتصاد 300 میلیارد دلاری داشتیم.

قاسمی با تاکید بر بلای تحریم ها بر سر ایران به روابط ایران با دنیا اشاره نمود و گفت: ما در مناسبات بین الملل خود، می بینیم که جمع بندی آمریکا درباره حوزه انرژی خلیج فارس کم شده و به نظر می رسد آمریکا تصمیم بر سبک سازی حضور خود در خلیج فارس دارد و به سمت چین دارد میرود. الان ما در دنیا دوقطبی نیستیم. آمریکا با چین چالش دارد ولی مانند چالش شوروی و آمریکا در دوران جنگ سرد نیست. آمریکا و چین به شدت با همدیگر تنیده شده اند.

موضوع آخر این است که مسائل مالی ما بسیار مهم و دارای اولویت است. رویترز گزارش داده است 10 تا 15 سال آینده در آب به شدت به مشکل برمی خوریم. نباید در دوگانه سیاست بازی و دیپلماسی و میدان بیفتیم. مسائل ما جای دیگری است. محیط زیست و بحران آب را بسیار مشکل داریم.

مشروح این بحث به زودی منتشر خواهد شد

310 310

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7115

به "سیامک قاسمی:اینطور نیست که فردا ناگهان تحریم ها می رود و خسارتها جبران می گردد، 10تا 15 سال آینده مشکل آب خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیامک قاسمی:اینطور نیست که فردا ناگهان تحریم ها می رود و خسارتها جبران می گردد، 10تا 15 سال آینده مشکل آب خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید