صعود 14 تیم به جام ملت های فوتسال آسیا، در انتظار معرفی 2 تیم دیگر

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مرحله مقدماتی فوتسال جام ملت های آسیا 2020 هنوز به سرانجام نرسیده است اما چهره 14 تیم حاضر در این رقابت ها معین شده و فقط انتخاب دو تیم باقی مانده است.

صعود 14 تیم به جام ملت های فوتسال آسیا، در انتظار معرفی 2 تیم دیگر

غرب آسیا؛ صعود پنج تیم و ناکامی بزرگ عراق

در این منطقه تیم های کویت، لبنان، عربستان و بحرین به صورت مستقیم به جام ملت ها راه یافتند. عمان هم بعد از غلبه بر امارات در پلی آف پنجمین و آخرین تیم غرب آسیا بود که به جام ملت ها راه یافت. از این منطقه علاوه بر امارات، می توان از عراق به عنوان بزرگترین تیم ناکام نام برد.

جنوب و مرکز آسیا - صعود بی دردسر ایران و حذف افغانستان

شرایط بازی های این منطقه تا حدودی عجیب بود. ترکمنستان، میزبان مرحله نهایی جام ملت ها در مرحله مقدماتی شرکت داده شد و با این اقدام AFC، صعود ایران و قرقیزستان هم گروه های ترکمنستان حتی پیش از آغاز مرحله مقدماتی قطعی شد! در گروه A این منطقه هم ازبکستان و تاجیکستان راهی جام ملت ها شدند. افغانستان که یکی از امیدهای صعود به جام ملت ها محسوب می شد در رقابت با ازبکستان و تاجیکستان نتوانست به این هدف خود برسد و حذف شد.

شرق آسیا - صعود چین و ژاپن؛ کره جنوبی در پلی آف

در منطقه شرق آسیا هفت تیم حضور داشتند که در یک گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی با هم رقابت کردند. از گروه A تیم چین به صورت مستقیم راهی جام ملت ها شد و از گروه B تیم ژاپن، مغولستان و کره جنوبی تیم های دوم این گروه ها هم امروز با هم در دیدار پلی آف روبرو می شوند و یکی از این دو تیم هم راهی جام ملت ها خواهد شد.

آ.سه.آن - صعود تایلند و اندونزی؛ در انتظار معرفی تیم سوم

فرمول صعود به جام ملت های آسیا در منطقه آ.سه.آن با دیگر مناطق قاره آسیا فرق داشت. در این منطقه هشت تیم حضور داشتند که در دو گروه چهار تیمی رقابت کردند. دو تیم اول هر گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و به صورت ضربدری (تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B و بالعکس) دیدار کردند.

از گروه A تایلند و میانمار و از گروه B اندونزی و ویتنام راهی نیمه نهایی شدند. در نیمه نهایی تایلند 2 بر صفر ویتنام را شکست داد و اندونزی هم 4 بر 3 مقابل میانمار به پیروزی رسید. به این ترتیب تایلند و اندونزی راهی فینال شدند و صعودشان به جام ملت ها قطعی شد. میانمار و ویتنام دیدار رده بندی را برگزار می نمایند و تیم سوم هم راهی جام ملت ها می گردد. این مسابقات فردا برگزار می گردد.

زمان جام ملت های آسیا

جام ملت های فوتسال آسیا از 5 تا 20 اسفند به میزبانی ترکمنستان با حضور 16 تیم (چهار گروه چهار تیمی) برگزار می گردد. همانطور که گفته شد ترکمنستان باوجود اینکه میزبان بود، در مرحله مقدماتی هم شرکت داده شد تا تعداد تیم های منطقه مرکز و جنوب آسیا به حد استاندارد برسد.

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2130

به "صعود 14 تیم به جام ملت های فوتسال آسیا، در انتظار معرفی 2 تیم دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود 14 تیم به جام ملت های فوتسال آسیا، در انتظار معرفی 2 تیم دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید