طعنه های بوش و اوباما به ترامپ در تشییع جنازه مک کین

به گزارش پرسینا بلاگ، اوباما گفت: آنچه کشورمان را بزرگ می نماید این است که عضویت ما براساس خون مان یا اینکه چه شکلی باشیم یا نام خانوادگی ما چیست، مشخص نمی گردد. (این عضویت) بر این اساس نیست که والدین مان یا اجدادمان از کجا آمده اند یا چه زمانی رسیده اند. بلکه بر تبعیت ما از یک عقیده مشترک مبنی بر اینکه همه ما برابر خلق شده ایم، مبتنی است.

طعنه های بوش و اوباما به ترامپ در تشییع جنازه مک کین

روز شنبه گذشته شخصیت هایی از دو حزب جمهوریخواه و دمکرات برای ادای احترام به سناتور جان مک کین در مراسم تشییع جنازه او در واشنگتن شرکت کردند.

در حالی که جمهوریخواهان و دمکرات ها - از جمله دو رئیس جمهور سابق- از سناتور ایالت آریزونا تمجید کردند، جای یک شخصیت سیاسی به طور چشمگیری خالی بود: رئیس جمهور ترامپ.

جان مک کین، قبل از مرگش، وصیت نموده بود که ترامپ در مراسم یادبود او شرکت نکند. با این حال، ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور و شوهرش جارد کوشنر، به دعوت سناتور لیندسی گراهام، دوست صمیمی مک کین، در مراسم حاضر شدند.

از زمانی که ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد، دعوای او با مک کین شروع شد. اندکی پس از شروع کارزار انتخاباتی ترامپ، او خدمت مک کین در جنگ ویتنام را محکوم کرد و گفت: او یک قهرمان جنگ بود، زیرا او دستگیر شد. من از کسانی خوشم می آید که دستگیر نشده باشند. مک کین، در جریان جنگ ویتنام به زندان افتاد و برای بیش از پنج سال شکنجه شد.

ترامپ به دلیل مخالفت مک کین با طرح حزب جمهوریخواه برای لغو طرح خدمات درمانی اوباماکر، مکررا از او انتقاد کرد. علیرغم آنکه مک کین در امسال در مجلس سنا حضور نداشته، اما مکررا با ترامپ بر سر طیفی از موضوعات همچون سیاست تجاری و لفاظی علیه رسانه ها درگیری داشته است.

با وجود اینکه ترامپ در مراسم تشییع مک کین حضور نداشت، اما حاضران مراسم به تلویح و تصریح از ترامپ انتقاد کردند.

مگان مک کین

مگان، دختر جان مک کین، آشکارا از لفاظی های ترامپ انتقاد کرد و شعار انتخاباتی او (آمریکا را دوباره بزرگ کن) را هدف قرار داد. علاوه بر این، مگان، خدمت پدرش در جنگ ویتنام را با طفره رفتن های ترامپ از جنگ ویتنام به دلیل مسائل پزشکی مقایسه کرد.

مگان مک کین در مراسم تشییع جنازه پدرش

مگان گفت: او مرد بزرگی بود. ما جمع شدیم تا برای ارتحال عظمت آمریکا سوگواری کنیم. (این یک) چیز واقعی است نه یک لفاظی بی ارزش از جانب مردانی که هرگز به فداکاری نزدیک نشده اند. آن هایی که زندگی های آسوده ای دارند در حالی که او خدمت کرد و رنج کشید.

دختر مک کین صریحا از شعار انتخاباتی ترامپ انتقاد کرد و گفت: آمریکای جان مک کین، هیچ نیازی به دوباره عظیم شدن ندارد. زیرا آمریکا همواره عظیم بوده است.

باراک اوباما

اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، مک کین را در انتخابات سال 2008 شکست داد، اما گفت که او همواره برای رقیبش احترام عمیقی قائل است.

به نظر می رسد اوباما در مراسم مک کین، از سیاست های مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد و ظاهرا به اشاره ترامپ به صحت محل تولدش پرداخت. ترامپ برای چند سال ادعا نموده که اوباما خارج از آمریکا متولد شده است.

سخنرانی باراک اوباما در تشییع جنازه مک کین

اوباما گفت: آنچه کشورمان را بزرگ می نماید این است که عضویت ما براساس خون مان یا اینکه چه شکلی باشیم یا نام خانوادگی ما چیست، مشخص نمی گردد. (این عضویت) بر این اساس نیست که والدین مان یا اجدادمان از کجا آمده اند یا چه زمانی رسیده اند. بلکه بر تبعیت ما از یک عقیده مشترک مبنی بر اینکه همه ما برابر خلق شده ایم، مبتنی است.

جورج دبلیو بوش

جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا، که در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال 2000 حزب جمهوریخواه، مک کین را شکست داده بود، از فضای کنونی سیاسی آمریکا انتقاد کرد.

بوش گفت: جان، در مراحل متعدد سراسر زندگی طولانی حرفه ایش، با سیاست ها و اقداماتی مقابله کرد که فکر می کرد سزاوار کشورش نیستند. جان مک کین اصرار می کرد که ما از این بهتر هستیم. آمریکا از این بهتر است.

جورج دبلیو بوش در مراسم تشییع جنازه مک کین

به نظر می رسد بوش از سیاست مهاجرتی ترامپ هم انتقاد کرد و گفت احترام مک کین به کرامت ذاتی هر زندگی... در مرز ها متوقف نمی گردد.

به گزارش وبگاه هیل، مک کین با ترامپ بر سر مسائل مرز آمریکا و مکسیکو درگیر شده بود. در ژوئن گذشته مک کین از ترامپ خواسته بود که سیاست جداسازی خانواده های مهاجر در مرز جنوبی آمریکا را سرانجام دهد.

جو لیبرمن

لیبرمن، سناتور سابق و دوست نزدیک مک کین، طی سخنرانی اش، از فضای سیاسی کنونی و سیاست حملات شخصی ترامپ انتقاد کرد.

لیبرمن گفت: به نظر می رسد که مرگ او به مردم آمریکا یادآوری کرد که این ارزش هاست که ما را ملت بزرگی می نماید نه تحزب قبلیه ای و سیاست حملات شخصی که اخیرا مشخصه زندگی ما شده است.

منبع : فرارو

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: انتخاب
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2381

به "طعنه های بوش و اوباما به ترامپ در تشییع جنازه مک کین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه های بوش و اوباما به ترامپ در تشییع جنازه مک کین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید