ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سر باز نمی زنند

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد که یک کشور عادی هیچ گاه به همایسگانش حمله نمی کند و از مذاکره سر باز نمی زند.

ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سر باز نمی زنند

به گزارش پرسینا بلاگ، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه در توییتی نوشت: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به جای کنسولگری جا نمی زنند. کشورهای عادی به همسایگانشان حمله نمی کنند، باعث ایجاد بحران های بشردوستانه نمی شوند و از مذاکره سرباز نمی زنند. با تمام این اوصاف ما هیچ پیش شرطی برای مذاکره تعیین نمی کنیم.

به گزارش پرسینا بلاگ، به نظر می رسد این اظهارات وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به ادعاهای اخیر عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان باشد که روز پنج شنبه در جلسه گفت وگویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در اظهاراتی بی اساس گفت، زمانی که ایران مانند یک کشور عادی عمل کند می توانیم با آن رابطه مان را احیا کنیم.

وی در ادامه حرف های مغرضانه خود ادعا کرد: از مداخله ایران در امور عراق نگرانیم.

در حالی که این مقام سعودی کشورش را برادر عراق خواند، گفت، عربستان به اوضاع این کشور توجه دارد و روابط برادرانه میان عراق و عربستان حاکم است.

الجبیر در اظهارنظری مضحک افزود: به دنبال تنش در منطقه نیستیم!

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان نیز اخیرا در گفت وگویی گفت که کشورهای زیادی پیشنهاد وساطت برای گفت وگوی عربستان - ایران را مطرح کرده اند.

وی گفت: اگر ایران بپذیرد که نمی تواند برنامه های خود در کشورهای منطقه را از طریق خشونت پیاده کند، در این صورت با گفت وگو با ایران مسئله ای نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3168

به "ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سر باز نمی زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سر باز نمی زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید