عراق 112 کودک داعشی اهل جمهوری آذربایجان را تحویل باکو داد

به گزارش پرسینا بلاگ، وزارت خارجه عراق بیان نمود که 112 کودک داعشی اهل جمهوری آذربایجان را تحویل این کشور داده است.

عراق 112 کودک داعشی اهل جمهوری آذربایجان را تحویل باکو داد

به گزارش گروه بین الملل پرسینا بلاگ، وزارت خارجه عراق بیان نمود که آذربایجان 112 نفر کودک داعشی تبعه آذربایجان را تحویل این کشور داده است که تا پیش از این با مادرانشان در عراق که به جرم وابستگی به داعش محکوم شدند در زندان به سر می بردند.

احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: وزارت خارجه در اقدام برای تحویل 112 کودک داعش مشارکت داشته که از اتباع آذربایجان بودند و در نزد مادرانشان که به جرم وابستگی به داعش در حبس هستند به سر می بردند.

وی افزود: این اقدام در چارچوب تلاش های مقامات ذیربط عراق برای خاتمه دادن به مسئله داعش و خانواده هایشان انجام شد و به اندازه ای که به وزارتخانه خارجه مرتبط بود با وزارت خارجه آذربایجان و سفارت آذربایجان در بغداد هماهنگی و همکاری در این باره داشتیم.

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: با تحویل این سری از بچه ها تعداد کل بچه ها تحویل داده شده به 940 کودک از اتباع مختلف کشورها می رسد که 248 نفر آنها آذربایجانی هستند.

وزارت خارجه عراق از همه کشورهای دنیا که خانواده ها و نزدیکان بچه ها داعشی آنها در آن کشورها هستند خواست از طریق سفارت عراق در هر کجای دنیا برای تحویل این بچه ها اقدام کنند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3684

به "عراق 112 کودک داعشی اهل جمهوری آذربایجان را تحویل باکو داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق 112 کودک داعشی اهل جمهوری آذربایجان را تحویل باکو داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید