عربستان بار دیگر خواهان مقابله با ایران شد

به گزارش پرسینا بلاگ، فارس نوشت: هیأت وزیران دولت سعودی در نشست امروز خود با متهم کردن ایران، از کشورهای دنیا خواست تا فشارها علیه تهران را افزایش دهند.

عربستان بار دیگر خواهان مقابله با ایران شد

شورای وزیران سعودی امروز (سه شنبه) به ریاست سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی جلسه هفتگی خود را برگزار کرد و طبق عادت مألوف حمله به ایران یکی از مهم ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

به نوشته وبگاه روزنامه الریاض، طبق بیانیه صادره از سوی ترکی بن عبدالله وزیر اطلاع رسانی سعودی، هیأت وزیران این کشور با تکرار ادعاهای مطرح شده در نشست سازمان ملل علیه ایران، بار دیگر از کشورهای دیگر دنیا خواست تا مقابل ایران بایستند.

دولت سعودی با متهم کردن ایران به اقدامات تروریستی و تنش زا از جامعه دنیای خواست تا فشارها علیه این کشور را افزایش دهند تا به تغییر رفتار تهران منجر گردد. هیأت وزیران سعودی همچنین مدعی شد: حکومت ایران پس از گذشت 40 سال چیزی جز انفجار و خرابی و ترور در دنیا نمی شناسد.

در ادامه این بیانیه آمده است که هیأت وزیران سعودی سپس به موضوع یمن پرداخت و مدعی شد که دولت سعودی به تعهدات اقتصادی خود به ارزش 500 میلیون دلار برای یاری به کاهش درد و رنج های مردم عمل نموده است. سازمان ملل پیش از این دولت سعودی را به عدم عمل به تعهدات اقتصادی خود در قبال یمن متهم نموده بود.

در این نشست همچنین تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نیز مورد بحث نهاده شد و دولت سعودی گفت که از تشکیل این کمیته که بر مبنای قطعنامه 2254 شورای امنیت است، استقبال می نماید.

310311

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1699

به "عربستان بار دیگر خواهان مقابله با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان بار دیگر خواهان مقابله با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید