قدیمی ترین ورودی شیراز احیاء می گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/فارس شهردار شیراز کوشش برای بهسازی جهت ورودی جنوبی شیراز را گامی برای احیاء قدیمی ترین ورودی شیراز عنوان و افزود: جهت ورودی چنارراه دار با توجه به قرار داشتن یک کاروانسرای قدیمی، می تواند بسیار جذاب بوده و مورد توجه قرار گیرد.

قدیمی ترین ورودی شیراز احیاء می گردد

به گزارش ایسنا منطقه فارس علی رضا پاک فطرت، یکشنبه 21 آذر در بازدید از پروژه های اجرایی منطقه 9 شهرداری شیراز، پیشرفت فیزیکی منطقه گردشگری چنارراه دار را مطلوب توصیف و اضافه نمود: این راستا در آینده یکی از پر جاذبه ترین راستاهای گردشگری شیراز خواهد بود.

وی با اشاره به ایجاد جاده سلامت در حاشیه رودخانه چنارراه دار، گفت: فاز اول این راستا شامل 10 کیلومتر طول خواهد بود و برای پیاده روی، دو امدادی و دوچرخه سواری بسترسازی می گردد.

شهردار شیراز با اشاره به افزایش تعداد پل های احداث شده بر روی رودخانه چنارراهدار، از یک پل به چهار پل در چهار سال گذشته، گفت: اجرای شبکه های بزرگراهی در منطقه نه شهرداری تکمیل کننده رینگ بزرگراهی شیراز در راستاهای شمال، جنوب، شرق و غرب است و در واقع شمال شیراز را به جنوب شرق متصل خواهد نمود.

وی در بیان مزایای اجرای این شبکه بزرگراهی در شیراز، گفت: بسترسازی برای حضور سرمایه گذاران، ایجاد ارزش افزوده، توسعه فضای سبز، کاهش ترافیک، کاهش زمان تردد از شمال به جنوب و شرق به غرب و ایمن سازی ترددها را به همراه دارد.

شهردار شیراز با اشاره به اجرای طرح های ترافیکی در محدوده کمربندی شیراز حد فاصل میدان شهید رودکی تا شهرک مهدی آباد، گفت: در این محدوده با ساخت پل های عابر پیاده و تقاطع های غیرهمسطح، که مراحل اجرایی را طی می نماید، ایمن سازی تردد سواره و پیاده انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه در این محدوده اجرای طرح های زیباسازی و توسعه فضای سبز مد نظر قرار گرفته است، گفت: در این راستا ضرورت همکاری و همراهی تمام دستگاه های متولی برای تسریع در اجرای طرح های مورد نظر بسیار اهمیت دارد.

شهردار شیراز با تاکید بر اینکه اجرای طرح های متعدد عمرانی در منطقه 9، زمینه را برای سرمایه گذاری فراهم نموده است، از تمام سرمایه گذاران و علاقه مندان به سرمایه گذاری دعوت کرد که از فرصت ایجاد شده توسط شهرداری برای اجرای پروژه های مختلف گردشگری، تفریحی، تجاری و ... استفاده مطلوب را داشته باشند.

پاک فطرت با اشاره به اجرای طرح های بزرگ در زمینه های ورزشی، درمانی، بهداشتی و ... در این مناطق گفت: اجرای طرح های متعدد عمرانی در این منطقه، در کنار سایر پروژه ها، نشانه توجه به توسعه متوازن شهر و ایجاد بسترهایی مناسب برای رشد مالی مطلوب شیراز است.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3502

به "قدیمی ترین ورودی شیراز احیاء می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین ورودی شیراز احیاء می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید