قزاقستان 100 هزار خودرو در سال تولید می کند

به گزارش پرسینا بلاگ، نخست وزیر قزاقستان با اشاره به برنامه این کشوربرای توسعه صنعت خودروسازی از تولید 100 هزار ماشین در سال خبر داد.

قزاقستان 100 هزار خودرو در سال تولید می کند

به گزارش خبرنگار پرسینا بلاگ در بیشکک، عسکر مامین نخست وزیر قزاقستان در مجلس این کشور با اشاره به برنامه دولت برای توسعه صنعت خودروسازی گفت: قزاقستان تا سال 2021 توانایی تولید 100 هزار خودرو در یک سال را خواهد داشت.

وی گفت: صنعت خودروسازی در قزاقستان سریع توسعه می یابد و بر اساس نتایج پنج ماه سال جاری رشد 46 درصدی داشته است.

مامین گفت: اگر در سال گذشته 30 هزار خودرو تولید شده در سال جاری شرکت های داخلی تولید 60 هزار ماشین را هدف گذاری کرده اند.

نخست وزیر شرح داد: پروژه های بزرگی در کشور در چارچوب کارخانه کاستانای در حال اجرا هستند و دولت امیدهای زیادی به صنعت خودروسازی دارد.

وی ادامه داد: در قزاقستان بیش از 4.5 میلیون ماشین وجود دارند که 2.5 میلیون آن بیش از بیست ساله عمر دارند و باید بازیافت شوند.

مامین خاطر نشان کرد: بازار خودروی قزاقستان بزرگ است و ما از طریق استفاده از ابزارهای مالی برنامه جایگزینی ماشین های کهنه با خودروهای تولید داخلی را داریم.

این مقام افزود: سال گذشته سه هزار ماشین از طریق وام خریداری شد و در سال جاری این شاخص به 15 هزار ماشین خواهد رسید یعنی افزایش پنج برابری اعطای ماشین با وام در برنامه داریم.

طبق آمار اتحادیه تولید کنندگان خودروی قزاقستان در ماه های ژانویه تا می سال جاری در این کشور 16 هزار و 921 ماشین به قیمت 114 میلیارد تنگه تولید شد که بیش از 15 هزار ماشین های سواری، 495 کامیون، 404 اتوبوس و بقیه تجهیزاتی خودرویی ویژه هستند.

سهم ماشین های تولید قزاقستان در بازار این کشور بیشتر از 56 درصد شده است.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 703

به "قزاقستان 100 هزار خودرو در سال تولید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزاقستان 100 هزار خودرو در سال تولید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید