لاوروف: اطلاعات سازمان ملل درباره سوریه موثق نیست، درگیری ها در لیبی باید فوراً متوقف گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی، با اشاره به اینکه اطلاعات کمیسیون مستقل سازمان ملل درباره سوریه، قابل اطمینان و موثق نیستند، مواضع مسکو در قبال بحران لیبی و مناقشه در اوکراین را تشریح کرد.

لاوروف: اطلاعات سازمان ملل درباره سوریه موثق نیست، درگیری ها در لیبی باید فوراً متوقف گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در انتها مذاکرات روز چهارشنبه خود با وزرای امور خارجه سه کشور آفریقایی (مصر، آفریقای جنوبی و جمهوری دموکراتیک کنگو) در قالب ارتباط تصویری، در کنفرانس مطبوعاتی گفت که کمیسیون مستقل سازمان ملل برای آنالیز موارد نقض حقوق بشر در سوریه که از جنایات نیروهای دولتی این کشور در منطقه ادلب خبر داده، نمی تواند جوابگوی موثق بودن اطلاعات منتشر شده باشد.

لاوروف گفت: ما مصرانه خواهان آن هستیم که تمامی مسائل مربوط به سوریه یا هر درگیری دیگری، باید صرفً مطابق با واقعیات تعیین و بر اساس اطلاعات موثقی که ساختار مربوطه بتواند مسئولیت صحت آن را برعهده بگیرد، حل و فصل و آنالیز گردد. این در حالی است که کمیسیون مستقل سازمان ملل نمی تواند مسئولیت اظهارات خود را برعهده بگیرد و این مسئله بیش از یک بار ثابت شده است.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که کمیسیون مذکور بر اساس یک تصمیم گیری غیرقابل اجماع ایجاد شده و وظیفه آن این است که به دنبال سازش میان مقامات دمشق و کسانی که متحدین دمشق خوانده می شوند باشد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان این کمیسیون هرگز در ادلب حضور نداشتند، اضافه نمود: این کمسیون به اصطلاح مستقل از اطلاعاتی که از شبکه های اجتماعی جمع آوری شده و با استناد به بعضی منابع که به گفته آنها، به دلیل دغدغه های امنیتی می خواهند ناشناس باقی بمانند، استفاده می نماید. اینها همان روشهایی است که در سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی هم در حال حاضر از آنها استفاده می کشوند و این روزها همتایان غربی ما بر اساس چنین اطلاعاتی سعی داند قطعنامه ای را تصویب نمایند که اساس گزارش درباره سوریه است و تهیه آن با نقض فاحش کنوانسیون سلاح های شیمیایی انجام شده است.

وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که برای حل و فصل اوضاع لیبی، ضروری است درگیری ها و کوشش طرفین برای پیشرفت نیروهای خود به هر جهت، فوراً متوقف گردد.

وی گفت: متأسفانه، اظهارات همه کسانی که ما درباره اوضاع لیبی با آنها مذاکره می کنیم و آشکارا بر عدم وجود راه حل نظامی برای مناقشه لیبی تاکید دارند، در عمل تحقق نمی یابد و تنها راه حل توقف فوری کلیه درگیری ها در این کشور است.

سرگئی لاوروف همچنین یادآور شد که طرف اوکراینی طی نشست مشاورین سیاسی رهبران کشورهای عضو گروه چهارجانبه نرماندی (آلمان، روسیه، اوکراین و فرانسه) در برلین، بار دیگر از تأیید اجرای توافقات مینسک که اساس حل و فصل مناقشه در دونباس است، خودداری کرد.

وی اضافه نمود: البته ما به ارتباطات خود در قالب نرماندی ادامه می دهیم، ولی قطعاً انتظار داریم که طرف آلمانی و فرانسوی به عنوان شرکای ما در این گروه، به مسئولیت خود در قبال موضع گیری مقامات کی یف بر اساس توافقات انجام شده در نشست سران پاریس و مطابق با توافقنامه مینسک، عمل نمایند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4824

به "لاوروف: اطلاعات سازمان ملل درباره سوریه موثق نیست، درگیری ها در لیبی باید فوراً متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: اطلاعات سازمان ملل درباره سوریه موثق نیست، درگیری ها در لیبی باید فوراً متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید