لزوم تشکیل مرکز پایش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: احتیاج است در آموزش و پرورش خوزستان مرکزی تشکیل گردد تا به صورت مداوم مسئولیت رصد، پایش و غربالگری آسیب های اجتماعی را بر عهده بگیرد.

لزوم تشکیل مرکز پایش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان

به گزارش خبرنگاران، محمدصادق کریمی کیا در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (28 مهر) در سالن جلسات استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: طرح نماد یا نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان برای اولین بار در کشور با این سطح از پوشش، اجرا می گردد. آموزش و پرورش تا قبل از طرح نماد، مسئولیت بروز آسیب های اجتماعی را پذیرا نبود و این خلاء احساس می شد.

وی اضافه کرد: در حوزه آموزش و پرورش دچار تله های کلیشه ای هستیم و هنگامی که صحبت از دانش آموز می گردد، به این فکر می کنیم که همه دانش آموزان در یک شرایط و شبیه به هم هستند اما واقعیت متفاوت است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان بیان نمود: پیش از این آموزش و پرورش در حوزه پزشکی فعالیت هایی انجام می داد اما خلاء طرحی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی احساس می شد. حجم دانش آموزی در استان خوزستان بالا است و نزدیک به هفت هزار مدرسه از این طرح بی نصیب می مانند.

کریمی کیا در انتها گفت: احتیاج است در آموزش و پرورش خوزستان یک مرکز تشکیل گردد تا به صورت مداوم مسئولیت رصد، پایش و غربالگری آسیب های اجتماعی را بر عهده گیرد.

همچنین محمود معزی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، گفت: حوزه تعلیم و تربیت متعلق به همه است اما تعلیم و تربیت غیررسمی، دانش آموزان را فرا گرفته که بسیار پنهانی است و نمونه آن حادثه 31 شهریور 97 است.

وی بیان نمود: طرح نماد یا نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان به ما این موضوع را می گوید که انحرافات مذهبی و اخلاقی را می توان در دوران کودکی شناسایی و از آن پیشگیری کرد. باید یاری کنیم که این طرح به صورت جامع اجرا گردد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2002

به "لزوم تشکیل مرکز پایش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تشکیل مرکز پایش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید