مدیر سابق اف بی آی: امکان اینکه ترامپ مامور روسیه باشد وجود دارد

به گزارش پرسینا بلاگ، اندرو مک کیب، مدیر موقت سابق اف بی ای گفت: به اعتقاد او این امکان وجود دارد که دونالد ترامپ به عنوان یک مامور دولت روسیه فعالیت داشته باشد.

مدیر سابق اف بی آی: امکان اینکه ترامپ مامور روسیه باشد وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه هیل، اندرو مک کیب در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان در خصوص اینکه آیا ترامپ می تواند مامور وابسته به روسیه باشد، گفت: من فکر می کنم چنین امکانی وجود دارد و فکر می کنم به همین دلیل ما تحقیقاتمان را شروع کردیم و واقعاً دغدغه این را دارم که ببینم رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده تحقیقات ارتباط ترامپ با روسیه، کجا این نتیجه را می گیرد.

این اظهارات نظرهای مک کیب بعد از آن مطرح شد که او در صبحتهای پذیرفته بود بعد از اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف بی ای از سوی ترامپ تحقیقاتی را درباره عاملیت ترامپ برای مسکو شروع نموده است و همچنین گفت: هیچیک از 8 رهبر ارشد کنگره آمریکا هنگامی که او در 2017 آنها را در جریان قرار داد مخالفتی اعلام نکردند.

او چند روز پیش فاش کرد: مقامهای ارشد دولت آمریکا درباره امکان کنار زدن ترامپ از ریاست جمهوری با استفاده از متمم 25 قانون اساسی بحث نموده بودند و راد روزنستاین، معاون دادستان کل آمریکا چند بار پیشنهاد داد بود که به صورت پنهانی گفت وگوهایش با رئیس جمهور آمریکا را ضبط نمایند.

مک کیب چندی پیش با دستور ترامپ در حالی که تنها چند روز تا بازنشستگی اش باقی مانده بود از کار اخراج شد و از زمان اخراج شدنش مکرر به ترامپ حمله نموده است. او همچنین تبدیل به یکی از اهداف مورد علاقه ترامپ در توئیتر شده و ترامپ بارها به مک کیب از بابت سو رفتار حمله نموده و گفته که مواضع مک کیب حاکی از وجود یک دسیسه بزرگتر علیه او در وزارت دادگستری آمریکا است.

مک کیب در حال حاضر در سفری برای تبلیغ کتاب جدیدش با اسم تهدید که در آن به توضیح دوران کاری اش در اف بی ای و همچنین تعامل با مقامهای کاخ سفید و وزارت دادگستری پرداخته، به سر می برد.

مک کیب درباره جلسه اش با 8 رهبر کنگره گفت: هدف از گزارش داده شده به آنها این بود که این رهبران کنگره دقیقاً بدانند ما چه کار انجام داده ایم. او که در زمان دادن این گزارش به کنگره مدیر موقت اف بی ای بود تاکید نمود که دستور به انجام این تحقیقات داد اما با اینکه به تنهایی آن را انجام داده مخالفت کرد و گفت: این طرح را با تیمش و همچنین با وکلای اف بی ای و در عین حال نزد راد روزنستاین مورد آنالیز قرار داده است.

او توضیح داد: من به کنگره گفتم که ما چه کار کردیم، هیچکس اعتراض نکرد و هیچ اعتراضی نه بر مبنای قانون و یا قانون اساسی و نه بر مبنای حقایق مطرح نشد.

ماه گذشته میلادی بود که روزنامه نیویورک تایمز اولین بار گزارش کرد که اف بی ای تحقیقاتی درباره امکان همکاری داشتن ترامپ با روسیه بعد از اخراج جیمز کومی شروع نموده است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 132

به "مدیر سابق اف بی آی: امکان اینکه ترامپ مامور روسیه باشد وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر سابق اف بی آی: امکان اینکه ترامپ مامور روسیه باشد وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید