مرزبانی آمریکا علی رغم حکم دادگاه دانشجوی ایرانی را اخراج کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، سازمان مرزبانی آمریکا بر خلاف حکم دادگاه این کشور یک دانشجوی ایرانی را که برای تحصیل به شهر بوستون سفر نموده بود اخراج کرد.

مرزبانی آمریکا علی رغم حکم دادگاه دانشجوی ایرانی را اخراج کرد

به گزارش گروه بین الملل پرسینا بلاگ، رسانه های آمریکا گزارش داده اند دولت آمریکا بر خلاف رأی دادگاه این کشور یک دانشجوی ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه نورت ایسترن داشته را اخراج نموده است.

طبق گزارش سی ان ان، محمد شهاب دهقانی حسینی که 24 سال سن دارد روز یکشنبه با ویزا تحصیلی اش وارد فرودگاه بین المللی شهر بوستون شد اما از ورود او به خاک ایالات متحده جلوگیری شد.

هنگام بازداشت این دانشجو، قاضی دادگاه منطقه ای ایالت ماساچوست با صدور حکمی برای او اقامت اضطراری صادر کرد، اما به گفته وکیلش، دوشنبه شب او به ایران بازگردانده شد.

سازمان گمرگ و مرزبانی آمریکا در بیانیه ای مدعی شده این سازمان هنگام سوار شدن دهقانی به هواپیما برای بازگشت به ایران از رأی هیچ دادگاهی مبنی بر ممنوعیت اخراج او خبر نداشته است.

یک قاضی دوشنبه دستور داد اخراج این دانشجو برای 48 ساعت یا تا زمان رأی بعدی دادگاه معلق گردد.

دانشگاه نورت ایسترن گفته هیچ شرح قانع کننده ای از اداره گمرگ و مرزبانی آمریکا در مورد اخراج این دانشجو دریافت ننموده است.

دهقانی که دو سال از تحصیل را در آمریکا طی نموده، برای دیدار خانواده خود به ایران بازگشته بود اما ممنوعیت مسافرتی که ترامپ بر هفت کشور اسلامی وضع نموده، باعث شده بازگشت وی به آمریکا غیرقانونی تلقی و بازداشت گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3146

به "مرزبانی آمریکا علی رغم حکم دادگاه دانشجوی ایرانی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبانی آمریکا علی رغم حکم دادگاه دانشجوی ایرانی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید