ملی پوش کبدی: سقف قراردادهای لیگ پایین است، هدفم بازی های آسیایی است

به گزارش پرسینا بلاگ، زهرا عباسی گفت: تمام تلاشم را می کنم که در مسابقات پیش رو عضو تیم ملی کبدی باشم و بتوانم در بازی های آسیایی 2022 حاضر شده و از عنوان قهرمانی کبدی ایران دفاع کنم.

ملی پوش کبدی: سقف قراردادهای لیگ پایین است، هدفم بازی های آسیایی است

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، زهرا عباسی، عضو تیم ملی کبدی است. او ورزش را از کودکی و با کاراته شروع کرد اما خیلی زود به واسطه برادرش به سمت کبدی کشیده شد و آن را در سطح ملی ادامه داد.

زهرا و میثم عباسی اهل گرگان هستند و در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا همراه تیم های ملی پیروز به کسب مدال طلا شدند.

زهرا عباسی امیدوار است بتواند در ادوار دیگر بازی های آسیایی نیز در تیم ملی حضور داشته باشد و برای ایران افتخارآفرینی کند.

در ادامه گفت و گوی ملی پوش کبدی با خبرنگاران در مورد تیم ملی، لیگ و پایین بودن سقف قراردادها را می خوانید.

در جنگل تمرین هوازی می کنم

زهرا عباسی در مورد چگونگی تمرینات با شیوع کرونا گفت: در حال حاضر که سالن های کبدی بسته است، اما در گرگان شرایطی وجود دارد که می توان در جنگل تمرین کرد. در حال حاضر در جنگل تمرین هوازی می کنم و می دوم. تمرینات بدنسازی را هم در خانه انجام می دهم. تا اسفند تمرینات داشتیم اما با انتها لیگ و شیوع کرونا تمرینات تعطیل شد.

هدفم حضور در بازی های آسیایی 2022 است

این ملی پوش کبدی بانوان در مورد هدفش گفت: تمام تلاشم را می کنم که در مسابقات پیش رو عضو تیم ملی باشم و بتوانم در بازی های آسیایی 2022 حاضر شوم. من در بازی های آسیایی 2018، دو دوره قهرمانی آسیا بزرگسالان و یک دوره قهرمانی آسیا جوانان در تیم ملی حضور داشتم.

مربیان داخلی دست کمی از جین ندارند

ملی پوش کبدی در ادامه در مورد حفظ عنوان قهرمانی در بازی های آسیایی گفت: به نظرم باید برای این هدف خوب تمرین کنیم و در تمامی مسابقات شرکت کنیم. همه کشورها هر ساله در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می نمایند تا خود را محک بزنند. باید ایران هم در تمامی مسابقات شرکت کند تا عقب نماند. سرمربی تیم ملی در بازی های آسیایی 2018 شایلا جین بود. او مربی خوبی است و امیدوارم باز هم مربی باشد اما مربیان داخلی هم خوب هستند و دست کمی از او ندارند.

لیگ کبدی نسبت به قبل با کیفیت تر شده است

عباسی در مورد سطح لیگ کبدی بانوان گفت: لیگ کبدی نسبت به سال های گذشته با کیفیت تر شده است و روز به روز هم بهتر می گردد. هر ساله مسابقات لیگ برگزار می گردد تا ورزشکاران برای مسابقات و حضور در اردوهای تیم ملی آماده تر شوند. همواره بعد از لیگ تمرینات تیم ملی شروع می شد اما سال جاری به خاطر کرونا اردوها شروع نشد. امیدوارم زودتر کرونا تمام گردد و ملی پوشان به هدفی که حفظ طلای آسیایی است برسند.

سقف مبالغ قراردادی لیگ 8 تا 10 میلیون است

او درباره میزان قراردادهای لیگ برتر گفت: سقف قراردادها در کبدی خیلی پایین است. قرارداد خود من 5 میلیون بود. اسپانسرها در این رشته آنقدر هزینه نمی نمایند. همواره سقف قرارداد بازیکنان 8 تا 10 میلیون تومان بوده و هیچ گاه از این مبالغ بیش تر نشده است. به نظرم باید بیشتر کبدی را در رسانه معرفی نمایند و تلویزیون مسابقاتش را نمایش دهد تا اسپانسرهای خوب و باشگاه های بهتری جذب این رشته شوند. البته فکر می کنم اکنون سپاهان اصفهان برای لیگ اسپانسر شده اما باید این اتفاق در همه شهرها رخ دهد. مبالغ قراردادی در کبدی پسران هم همین است و از این نظر خیلی میان لیگ دختران و پسران تفاوت نیست. سقف قرارداهای پسران هم معمولا همین 10 میلیون است مگر افراد خاص 20 میلیون بگیرند. سقف قراردادها در کبدی کلا پایین است.

در روستا مربی گری می کنم/ 5 میلیون کفاف مخارج نیست

ملی پوش کبدی بانوان در پاسخ به این سوال که آیا درآمد دیگری در کنار ورزش دارد گفت: در روستا مربیگری می کردم اما اکنون به خاطر کرونا سالن ها بسته شده اند. مبلغ قراردادهای کبدی در برابر سایر رشته ها خیلی کم است. خرج ها، کرایه رفت و آمد و وسایل موردنیاز برای ورزش بالا است اما قراردادهای ما 5 میلیون است.

عاشق کبدی ام/ به واسطه برادرم جذب این رشته شدم

وی گفت: عاشق کبدی ام و از این که این رشته را ادامه می دهم پشیمان نیستم. برادرم هم در همین رشته ملی پوش است و اصلا او این رشته را به من معرفی کرد. در بازی های آسیایی 2018 با هم در جاکارتا بودیم و پیروز به کسب طلا شدیم.

ورزش را با کاراته شروع کردم

وی گفت: اول برادرم عضو تیم ملی کبدی شد. من هم ورزش را با کاراته شروع کردم. بعد دیدم می توانم در این رشته هم پیشرفت کنم و به سمت کبدی سوق پیدا کردم. اول در رده جوانان عضو تیم ملی شدم و بعد در رده بزرگسالان به مسابقات اعزام شدم. در حال حاضر تنها 23 سال دارم. خداراشکر زود ورزش را شروع کردم و هنوز راه زیادی دارم. قطعا در بازی های آسیایی 2024 می توانم عضو تیم ملی باشم. باید ببینیم چه می گردد. تمام تلاشم را می کنم تا در تیم ملی حضور داشته باشم.

به این زودی کبدی المپیکی نمی گردد

عباسی در انتها در مورد المپیکی شدن این رشته گفت: آرزوی من هم این است که این رشته زودتر المپیکی گردد و بتوانم المپیک را هم تجربه کنم اما فکر نمی کنم به این زودی کبدی المپیکی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4486

به "ملی پوش کبدی: سقف قراردادهای لیگ پایین است، هدفم بازی های آسیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش کبدی: سقف قراردادهای لیگ پایین است، هدفم بازی های آسیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید