نخستین زنی که به ماه می رود کیست؟

به گزارش پرسینا بلاگ، مایک پنس (معاون رئیس جمهور ایالات متحده) در هشتمین جلسه شورای ملی فضایی که هفته گذشته برگزار گشت، به معرفی 18 فضانورد ناسا پرداخت که سرنشینان اصلی آرتمیس را تشکیل می دهند.

نخستین زنی که به ماه می رود کیست؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایتنا، جیم برایدنستاین (مدیر ناسا) نیز تأکید کرد که این سرنشینان هم در پروازهای مدار پایین زمین و هم در پروازهای به مقصد ماه در برنامه شرکت خواهند کرد.

در ادامه به معرفی بعضی از این بانوان می پردازیم.

Kate Rubins

از میان فضانوردان اعلامی، یکی از آنها هم اکنون در مدار زندگی و کار می نماید. خانم کیت رابینز در سال 2009 و در کلاس فضانوردان انتخاب و سپس در ماه اکتبر برای یک دوره شش ماهه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد. این، دومین پرواز وی است؛ او در سال 2016 هم پرواز داشت. خانم رابینز در طی این مأموریت، به عنوان نخستین دانشمندی شناخته شد که توالی دی ان ای را در مدار معین می نماید.

کادر فضانوردان آرتمیس شامل خانم کریستینا کوچ نیز هست که در سال 2013 برای آموزش به عنوان فضانورد انتخاب شد و یک بار هم به فضا رفته و در سال های 2019 و 2020، با ثبت 328 روز پرواز، دومین رکورد را در پرواز طولانی مدت را به نام خود رقم زده است.

خانم کوچ در طول مدت حضور خود در مدار، در شش راهپیمایی فضایی شرکت کرد، از جمله سه مورد با همکار خود جسیکا میر که نخستین پیاده روی کامل فضایی برای زنان قلمداد می گردد. او قبل از فضانوردی، در قطب جنوب نیز اقامتی طولانی مدت را در طول زمستان سپری نموده بود. شایان ذکر است که نام خانم میر نیز در این فهرست به چشم می خورد.

Stephanie Wilson

اما باسابقه ترین فضانورد در این مجموعه، خانم استفانی ویلسون است که در سال 1996 انتخاب شد و سه پرواز را نیز سوار بر مأموریت های شاتل فضایی به انجام رسانده است. او از زمان تازه ترین پرواز مداری خود، فعالیت های دیگری را نیز در ناسا برعهده گرفته است؛ از جمله به عنوان رابط میان اداره فضانوردی واقع در هیوستون و دیگر ادارات ناسا

Nicole Mann

از سوی دیگر، در مجموعه فضانوردان برنامه آرتمیس، نام چهار زن هم دیده می گردد که هنوز در فضا پرواز ننموده اند. خانم نیکول مان در سال 2013 به همراه کخ و میر به مجموعه فضانوردان پیوست.خانم مان در حال حاضر برای نخستین پرواز خود آموزش می بیند. این پرواز نخستین پرواز سرنشینان سوار بر کپسول استارلاینر مربوط به شرکت بوئینگ به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی است و قرار است سال آینده انجام گردد. او قبل از فضانوردی در میان تفنگداران دریایی ایالات متحده، در عراق و افغانستان پرواز می کرد.

Kayla Barron

خانم کایلا بارون جدیدترین عضو در میان فضانوردان است. او قبل از پیوستن به ناسا، در نیروی دریایی مشغول به خدمت بود. وی به تازگی تحصیلات تکمیلی خود را در زمینه رآکتورهای هسته ای به پایان رسانده است.

خانم یاسمین مقبلی (همکلاسی بارون) نیز که برای پیوستن به کادر فضانوردان آرتمیس انتخاب شده، در میان تفنگداران دریایی، از جمله در افغانستان و کالیفرنیا خدمت نموده است. یاسمین در تمام مدت خدمت خود، عمدتاً با بالگرد پرواز نموده است.

در آخر نیز می رسیم به خانم جسیکا واتکینز. او به تازگی دوره آموزشی فضانوردان مربوط به سال 2019 را به پایان رسانده است. وی قبل از پیوستن به ناسا، یک زمین شناس با تخصص مریخ بود و به عنوان بخشی از تیم پشتیبانی مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا کار می کرد. خانم واتکینز در مأموریت های مریخ شرکت داشته و عضوی از برنامه ای عملیاتی به نام مأموریت شرایط حاد زیست محیطی نیز بوده است.

گفته می گردد اینکه چه زمان و کدام یک از این زنان پا به ماه بگذارند، هنوز معین نیست. در حال حاضر ناسا درنظر دارد در سال 2024 شرایط فرود انسان را فراهم کند؛ اگرچه این امکان هم وجود دارد که دولت بایدن این جدول زمانی را تغییر دهد یا آژانس را به طور کامل تغییر راستا دهد.

حتی اگر برنامه آرتمیس به همان شکلی که درنظر گرفته ادامه پیدا کند، اینکه آیا این فضانوردان در مدار زمین پایین باقی می مانند، آیا به دور ماه پرواز می نمایند یا اینکه پایان روی آن قدم می گذارند، هنوز نامعین است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6191

به "نخستین زنی که به ماه می رود کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین زنی که به ماه می رود کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید