نوبخت: دولت مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره افزایش حقوق کارکنان دولت گفت: هیات تطبیق مصوبات، آنچه دولت به عنوان آیین نامه مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت ارائه کرد تصویب کرد. علاوه بر آن دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی نیز تایید کردند آنچه اجرا می گردد مصوبه مجلس است.

نوبخت: دولت مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کرد

محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: پیش از این نیز شرح دادم که چگونگی افزایش حقوق کارمندان دولت در بند ی تبصره 12 بودجه کاملاً صراحت دارد و آنچه مجلس تصویب کرد این است که 400 هزار تومان به همه کارکنان دولت ابتدا پرداخت گردد هر رقمی که باقی می ماند تا 10 درصد باز هم اضافه گردد.

وی تاکید نمود: در این حکم، عبارتی که این افزایش پلکانی، صعودی، سقوطی و افزایشی و از این موارد باشد وجود ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در ذهن کارکنان دولت شبهه القا نکنیم، گفت: در بین کارکنان احساسی تزریق شد که گویا باید به صورت بهتری توزیع می شد اما به جهت عملکرد دولت، خلاف مصوبه عمل نشده است، اگر مسئله ای هم باشد عین آن مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه نمود: به جای اینکه افراد نظرات شخصی خود را به عنوان نظر مجلس شورای اسلامی و قوای دیگر که کار نظارتی می نمایند به جامعه منتقل نمایند، این را همه آگاه باشند این ایراد بر آنچه انجام شده که آیا نحوه اجرا از سوی دولت است یا ماهیت و متن مصوبه است. آگاه باشید که هیات تطبیق مصوبات آنچه دولت به عنوان آیین نامه ارائه کرد را تصویب کرد دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی تایید کردد که آنچه اجرا می گردد مصوبه است.

نوبخت گفت: روزی که در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق کارکنان رأی نیاورد، اشکالات کارشناسی بیان شد با این همه پس از تصویب بلافاصله برای اینکه هر نوع شبهه رفع گردد که دولت می خواهد در برابر مصوبه مقاومت کند، خیلی صریح شرح دادیم که خود را موظف به اجرای قانون می دانیم.

وی اضافه نمود: آنچه مجلس شورای اسلامی تصویب کرد بر اساس تایید دستگاه های نظارتی، دولت به درستی عمل کرد. اما اگر آنچه درست عمل شده باعث رضایت نیست و باید کار دیگری صورت گیرد چنانچه مجلس شورای اسلامی به جمع بندی برسد آن را اجرا می کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اینکه گفته می گردد منظور نمایندگان این بوده که به حقوق های پایین بیشتر پرداخت گردد یا برعکس به حقوق های بالا کمتر افزایش یابد، در هیچ کجای مصوبه نوشته نشده است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 745

به "نوبخت: دولت مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: دولت مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید