نیوزویک: ترامپ از کاخ سفید خارج نشود سرویس مخفی او را بیرون می اندازد

به گزارش پرسینا بلاگ، نیوزویک نوشت: اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد ولی حاضر به ترک کاخ سفید نشود، این وظیفه سرویس مخفی است که او را بیرون بیندازد.

نیوزویک: ترامپ از کاخ سفید خارج نشود سرویس مخفی او را بیرون می اندازد

تیم جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بیانیه ای گفت: همانطور که 19 ژوئیه گفتیم، این مردم آمریکا هستند که در این انتخابات تصمیم گیری می کنند. و دولت آمریکا می تواند اشغالگران را از کاخ سفید به بیرون هدایت کند.

و البته یکی از مقام های سابق آمریکا و دو کارشناس گفته اند، این وظیفه سرویس مخفی است که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد و از ترک کاخ سفید امتناع کند، او را بیرون بیندازد.

این سناریوها که نیوزویک آنها را با منابع خود در میان گذاشته، فرضیه هستند. هنوز هیچ رسانه ای برنده را اعلام نکرده و شمارش آرا همچنان ادامه دارد. ترامپ هرگز نگفته که می خواهد پس از هرگونه چالش حقوقی درباره آرا به اشغال کاخ سفید ادامه دهد.

پیش از این هم در ایالات متحده چنین اتفاقی نیفتاده که بتوان بر اساس آن نظر داد و هیچ تهدید جدی وجود ندارد که چنین اتفاقی در ژانویه بیفتد اما یک طرح برای اجتناب از بروز بحران در فرایند انتقال قدرت وجود دارد.

در متمم بیستم قانون اساسی آمده که هر رئیس جمهوری دیگری که در شرف اتمام دوره خود است اگر ظهر 20 ژانویه 2021 شکست بخورد و همچنان پس از اتمام دوره اش در کاخ سفید بماند و تلاش کند تا در این کار اصرار وزرد، این وظیفه سرویس مخفی است او را برای حفظ جایگاه ریاست جمهوری بعدی از کاخ سفید بیرون بیندازد.

یکی از مقام های سابق آمریکا دخیل در فرایند انتقال قدرت از باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق و ترامپ گفت: سرویس مخفی اوباما را به خارج از ساختمان کاخ سفید هدایت کرد. آنها همانند پیرمردی که در چنین عمارتی سرگردان بود، با اوباما رفتار کردند.

و اینکه آیا واقعا ترامپ در مراسم روز تحلیف حاضر می گردد یا خیر، برای انتقال واقعی اختیارات مهم نیست.

یکی دیگر از مقام ها گفت: اگر ترامپ بگوید که با پای خودش از کاخ سفید نمی رود، این وظیفه سرویس مخفی است که او را بیرون ببرند. آنها ممکن است به او بگویند اگر برای خودش بلیط هواپیما ردیف نکند، مجبور شوند برایش بلیطی تهیه کنند.

چنین سناریویی بی سابقه خواهد بود. از 43 مردی که پیش از ترامپ رئیس جمهوری بودند، 35 تای آنها با دست خودشان قدرت را به دیگری انتقال دادند. هشت نفر فوت کردند و یکی هم کناره گیری کرد.،ایسنا

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5775

به "نیوزویک: ترامپ از کاخ سفید خارج نشود سرویس مخفی او را بیرون می اندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزویک: ترامپ از کاخ سفید خارج نشود سرویس مخفی او را بیرون می اندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید