پیشنهاد ترامپ برای شلیک گلوله به پای مهاجران

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس جمهور آمریکا در جلسه ای در دفتر کارش پیشنهاد داده نیرو های نظامی به سمت مهاجرانی که قصد دارند به آمریکا بیایند شلیک کند.

پیشنهاد ترامپ برای شلیک گلوله به پای مهاجران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان جلسه ای در کاخ سفید ابتدا پیشنهاد شلیک گلوله به سمت مهاجران غیرقانونی را مطرح نموده و بعد از آنکه متوجه شده این کار غیرقانونی است پیشنهاد شلیک گلوله به سمت پای آن ها را مطرح نموده است.

نیویورک تایمز نوشته در جلسه ای که ماه مارس در دفتر کار ترامپ برگزار شده او همانند بسیاری از دیگر جلسات آغاز به مطرح کردن گله و شکایت های خود از مهاجران نموده است، با این تفاوت که این بار او راه حلی هم مدنظرش داشت.

طبق این گزارش، ترامپ در میان بهت مشاورانش ابتدا به آن ها دستور داده مرز 2000 مایلی با مکزیک را تا ظهر فردا به طور کامل ببندند.

مشاوران ترامپ از این بیمناک بودند که حکم رئیس جمهور باعث گیرافتادن توریست های آمریکایی در مکزیک یا سرگردان شدن دانش آموزان در هر دو سوی مرز و یا ایجاد بحران مالی برای هر دو کشور گردد. اما آن ها این را هم می دانستند که اشتیاق ترامپ برای متوقف کردن مهاجرت تا چه اندازه او را به تقلا برای یافتن راه حل هایی وادار نموده که یکی از دیگری افراطی ترند.

به نوشته نیویورک تایمز، ترامپ در محافل خصوصی اغلب درباره ساخت یک دیوار مرزی با گودالی پر از مار و تمساح صحبت می کرد. او علاوه بر این خواهان نصب نیزه هایی با قابلیت فرورفتن در بدن انسان روی دیوار مذکور شده.

ترامپ در جلسه ماه مه به مشاورانش گفته که اگر مهاجر ها اقدام به پرتاب سنگ نمایند، سرباز های مستقر در نقاط مررزی به سمت آن ها تیر شلیک نمایند. اما او بعد از آنکه مشاورانش گفتند انجام این کار غیرقانونی است از سخنانش عقب نشینی کرد.

با وجود این، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دستیاران ترامپ نوشته در همان جلسه ترامپ اندکی بعد گفت: سرباز ها می توانند برای کند کردن حرکت مهاجر ها به پای آن ها تیر بزنند. مشاوران ترامپ به او گفتند که این راه حل هم قانونی نیست.

نیویورک تایمز نوشته در حال حاضر گرد ترامپ را مشاورانی فرا گرفته اند که تمایل کمتری برای مخالفت با او دارند. او در مصاحبه ای چند هفته قبل به نیویورک تایمز گفت: من از اختیار کامل برای بستن مرز برخوردارم.

نیویورک تایمز نوشته این مقاله را بر اساس مصاحبه با بیش از ده مقام دولت آمریکا تهیه نموده است و منابع خواسته اند نامشان فاش نگردد.

طبق این گزارش، جلسه ای که قرار بوده در آن روز ماه مارس در دفتر کار ترامپ نیم ساعت طول بکشد دو ساعت به درازا کشیده، زیرا تیم ترامپ در کوشش بوده اند او را آرام نمایند. ترامپ فریاد کشیده است: شما دارید کاری می کنید که من احمق به نظر بیایم.

رئیس جمهور آمریکا از زمان مبارزه انتخاباتی خود در سال 2016 و همچنین بعد از به دست دریافت زمام امور در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده است. او تا کنون اقدامات متعددی مانند ساخت دیوار و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک را در دستور کار قرار داده است.

رسانه های آمریکا در ماه های گذشته گزارش های متعددی از وضعیت اسفناک بازداشت مهاجران غیرقانونی منتشر نموده اند.

کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی وقت آمریکا در آن جلسه کوشش کرد با استدلال های خودش ترامپ را قانع کند که نمی توان تا ظهر فردا مرز را به طور کامل بست.

او به ترامپ گفت: ما می توانیم مرز را ببندیم، ولی این چیزی را درست نخواهد کرد. آن ها اجازه دارن درخواست پناهندگی نمایند.

این حرف تغییری در ترامپ ایجاد نکرد. حتی جارد کوشنر، داماد ترامپ هم نتوانست به او نفوذ کند و او را متقاعد کند. ترامپ خطاب به آن ها گفت: تن ها چیزی که برایتان مهم است دوستانتان در مکزیک است. من نمی دانم. این کار باید تا ظهر فردا انجام گردد.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1694

به "پیشنهاد ترامپ برای شلیک گلوله به پای مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ترامپ برای شلیک گلوله به پای مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید