هرگونه تجمع در سواحل هرمزگان ممنوع، برخود با فعالیت آرایشگاه های زنانه در منزل

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن ها را جریمه کند.

هرگونه تجمع در سواحل هرمزگان ممنوع، برخود با فعالیت آرایشگاه های زنانه در منزل

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

فریدون همتی شب گذشته(هشتم تیرماه) در جمع پرسینا بلاگ، با بیان اینکه رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک را بهترین راه چاره برای مقابله با کرونا می دانیم، اعلام کرد: پس از جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ستاد استانی در هرمزگان نیز تشکیل جلسه داد و تصمیماتی جهت مهار این بیماری در استان اتخاذ شد.

وی اظهار کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای بعضی از فعالیت ها در استان هرمزگان از جمله تعطیلی ادارات به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای عبور از پیک بیماری کرونا و یاری به کادر درمانی استان ارائه شد.

استاندار هرمزگان اعلام کرد: به محض تصویب این پیشنهاد در ستاد ملی مقابله با کرونا این تعطیلی یک هفته ای در شهرستان های دارای شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شامل شهرستان های بندرعباس، قشم، میناب، رودان، حاجی آباد، بندرلنگه و کیش اجرایی و محدودیت جدی در بسیاری از فعالیت ها اعمال می گردد.

وی ادامه داد: در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی، مراکز خدمات رسانی و صنوف مختلف استان هرمزگان استفاده از ماسک الزامی است و در این زمینه نظارت های گسترده به ویژه توسط هزار بازرس ساماندهی شده در سطح شهرستان بندرعباس صورت می گیرد و با تخلفات برخورد خواهد شد.

همتی با اشاره به اینکه فرمانداران نظارت کامل را بر اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشته باشند، توضیح داد: تجمعات و برگزاری مراسم های عروسی و ختم همچنان در سراسر هرمزگان ممنوع است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند، گفت: مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به طورجدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال نمایند.

وی با بیان اینکه شهرداری بندرعباس موظف است سریعاً نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام و امکان فعالیت آن ها با رعایت پروتکل های بهداشتی را فراهم کند، اضافه نمود: با توجه به نابسامانی موجود در فعالیت دستفروشان در شهر بندرعباس و ایجاد اجتماع و امکان انتقال بیماری در مناطق حضور دستفروشان، تا به امروز چندین بار تذکرات لازم به شهرداری بندرعباس در این خصوص ارائه شده است.

همتی با اشاره به اینکه ما موافق از بین رفتن شغل دستفروشان نیستیم اما شهرداری وظیفه دارد سریعاً نسبت به ساماندهی دستفروشان در بندرعباس اقدام کند، اظهار کرد: شهرداری بندرعباس باید با استقرار دستفروشان در مکانی مناسب، امکان فعالیت آن ها با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی، بازارها و پاساژها در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جریمه و پلمب می شوند، گفت: در همه واحدهای صنفی استفاده از ماسک برای فروشنده و خریدار الزامی است و بازرسان در صورت مشاهده تخلف، اختیار برخورد قانونی، جریمه و پلمب واحد صنفی متخلف را دارند.

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان ادامه داد: در بازارهای عظیم و پاساژها، مدیران این مجتمع ها و فعالان در آن وظیفه دارند تمامی پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توسط فروشندگان، خریداران و سایر افراد را رعایت نمایند و در صورت عدم رعایت این موارد و تبدیل شدن این مکان ها به کانون انتشار بیماری، پاساژها و بازارهای متخلف جریمه و پلمب می شوند.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان، فعالیت تمامی آرایشگاه ها، تالارها، استخرها، سینماها و مهدهای کودک در این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و این واحدها تعطیل هستند. باید نظارت و بازرسی جدی در این خصوص به ویژه برای جلوگیری از فعالیت آرایشگاه های زنانه که در خانه ها و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می نمایند، صورت گیرد.

همتی در انتها گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن ها را جریمه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 20 تیر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4450

به "هرگونه تجمع در سواحل هرمزگان ممنوع، برخود با فعالیت آرایشگاه های زنانه در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگونه تجمع در سواحل هرمزگان ممنوع، برخود با فعالیت آرایشگاه های زنانه در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید