سلامتی و پزشکی

برقرای دوباره پروازهای هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش در ماه جون تعداد محدودی از پروازهای خود را از سر خواهد گرفتهواپیمایی ترکیش که حامل پرچم ترکیه است، ماه بعد فقط به 19 کشور پرواز خواهد داشت و پس از آن تا ماه سپتامبر طبق برنامه ای از پیش مشخص شده، به تدریج پروازهای خود را به 99 کشور گسترش...

21 تیر 1399

کرونا وزیر بهداشت سودان را از کار بیکار کرد

وزیر بهداشت سودان به دلیل آنچه اتخاذ تصمیمات نادرست در زمینه حل بحران کرونا عنوان شده است از سمتش برکنار شد.

20 تیر 1399

هرگونه تجمع در سواحل هرمزگان ممنوع، برخود با فعالیت آرایشگاه های زنانه در منزل

خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن ها را جریمه کند. ...

20 تیر 1399

بیش از 79 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ثبت نام کردند

رئیس مرکز سنجش و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آخرین آمار 79 هزار و 46 نفر در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 99 شرکت نموده اند.

18 تیر 1399

افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در مناطق جنوبی یمن

کمیته عالی مقابله با ویروس کرونا وابسته به دولت مستعفی یمن از افزایش تعداد تلفات ویروس کرونا در مناطق جنوبی این کشور به 55 مبتلا و 9 فوتی خبر داد.

18 تیر 1399

کرونا و کارآفرینان در دنیا در حال توسعه؛ درس هایی برای حمایت از کسب وکارها

مرکز پژوهش های اتاق ایران گزارش سازمان تکنوسر با عنوان کرونا و کارآفرینان در دنیا در حال توسعه؛ درس هایی برای حمایت از کسب وکارها در دوران بحران را ترجمه و منتشر نموده است، در بخشی از این گزارش آمده است: همزمان با گسترش همه گیری کرونا، بقای کسب و کارهای...

15 تیر 1399

بانک مرکزی فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا را به روز کرد

خبرنگاران: بانک مرکزی در بخشنامه ای، عناوین کسب وکارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده اند را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

14 تیر 1399

خبرنگاران محدودیت های مرزی بین آمریکا و کانادا یک ماه دیگر تمدید شد

تهران- خبرنگاران- جاستین ترودو نخست وزیر کانادا خاطرنشان کرد که این کشور و آمریکا توافق کردند تا محدودیت های مرزی برای مقابله با کرونا را به مدت یک ماه دیگر تمدید نمایند.

13 تیر 1399

چطور آلرژی را از کرونا تشخیص دهیم؟

مهم این است که در صورت داشتن تب شدید و یا سرفه های جدید مداوم، حتما در خانه بمانید و برای حفاظت از دیگران، به مکان هایی، چون مطب دکتر، داروخانه، یا بیمارستان نروید. در خانه بمانید!

11 تیر 1399

فنایی: باید به احترام پرسپولیس بایستند و کلاه از سر بردارند، فوتبال باید به مردم و جامعه کمک کند

مربی دروازه بان های تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: برخی ها می گویند، هر چه که می خواهد بشود، ولی آن ها باید به احترام فوتبال و مردم برابر پرسپولیس بایستند.

9 تیر 1399

خیلی ها از این فوتبال نان می خورند

یحیی گل محمدی با اشاره به تعطیلی فوتبال و شرایط تیم پرسپولیس گفت: این شرایط فقط مختص فوتبال نبوده و کل جامعه را از نظر مالی، اجتماعی و فرهنگی تحت تاثیر خودش قرار داده است. فوتبال هم بخشی از این جامعه بود که تعطیل شد. ما ورزشکاران عادت نداریم در خانه بنشینیم...

5 تیر 1399

سئول: رهبر کره شمالی زنده و سالم است

مون چانگ این، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کره جنوبی به شبکه خبری سی. ان. ان گفته است که رهبر کره شمالی از 13 آوریل در شهر وُنسان به سر می برد و تحولات مشکوکی تا به امروز در ارتباط با شرایط وی گزارش نشده است.

3 تیر 1399

مورد حادی از ابتلا به ویروس کرونا در میان دانشجویان و اساتید شهید بهشتی مشاهده نشد

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به آخرین شرایط دانشجویان و اساتید این دانشگاه گفت: خوشبختانه موردی از ابتلا به ویروس کرونا که منجر به فوت گردد در دانشگاه نداشتیم.

2 تیر 1399

فرایند صعودی کرونا در ژاپن، تلفات روزانه چین و کره جنوبی همچنان صفر است

آمار و ارقام اعلامی از فرایند شیوع ویروس کرونا در کشورهای چین، کره جنوبی نشان می دهد شمار مرگ ومیر روزانه بر اثر این بیماری برای چندمین روز متوالی در صفر باقی مانده است.

30 خرداد 1399

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به 58 هزار نفر رسید

طی 24 ساعت گذشته در روسیه بیش از 5 هزار مورد جدید عفونت کرونا ثبت شده تا شمار مبتلایان به 58 هزار نفر برسد، در مجموع تعداد بیماران بهبود یافته نزدیک به 4500 نفر و قربانیان کرونا هم 513 نفر است.

29 خرداد 1399

تصویری از شهر و معماری آینده در نبود امنیت بیولوژیکی

طراحی معماری و شهرسازی به تنهایی نمی تواند دنیا را در پساکرونا نجات دهد؛ اما می تواند شرایط ایزوله بهداشتی فضاها را تسهیل کند. نوشتار پیش رو تصویری از شهر و معماری آینده را در شرایط نداشتن امنیت بیولوژیکی نمایش می دهد.

26 خرداد 1399

گزارش، شیوع گسترده کرونا در ترکیه و افق پیش رو

مخالفین اردوغان٬ همچنان بر ضرورت قرنطینه کامل و تعطیلی مطلق استانبول پافشاری می نمایند اماً ظاهرا دولت حاضر نیست زیر بار چنین پیشنهادی برود.

26 خرداد 1399

حقایقی عجیب در خصوص سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا ، بخش دوم

سرخ پوستان یا بومیان آمریکاییبومیان آمریکایی که به عنوان سرخ پوستان نیز شناخته می شوند، افرادی هستند که در سراسر قاره آمریکا به جز هاوایی قبل از کشف این سرزمین زندگی می نموده اند. بیش از 500 قبیله از این بومیان شناخته شده که بیش از نیمی از آن ها با هندی...

25 خرداد 1399

زنان علیه کرونا

تایوان، آلمان، نیوزیلند، فنلاند، دانمارک و ایسلند از معدود کشور هایی بودند که تا به امروز در بحران کرونا بهترین عملکرد را داشته اند. در نظر اول شاید هیچ نقطه مشترکی میان این شش کشور نباشد؛ اما وقتی به نام رهبران سیاسی این کشور ها نگاه می کنیم، اشتراکی...

24 خرداد 1399

82 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های استان قم شناسایی شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش 82 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های این استان خبر داد و گفت: 51 نفر از آن ها بستری و مابقی با دستورات بهداشتی ترخیص شدند.

23 خرداد 1399
تعداد: (182)