اگر عمر طولانی می خواهید، بخوانید

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران - ترجمه از یگانه سهرابی: اولین هدایت ای که میتوانم در این زمینه به شما بکنم، این است که اولین و بهترین تغییر در سبک زندگی، مراقبت مستمر از بدن است. این بدین معنی است که رابطه خودمان را با پزشک گسترش دهیم و هرچند وقت یکبار بدنمان را چکاپ کنیم. این کار هم موجب طولانی تر شدن عمر ما می گردد، هم میزان سلامت جسمانی مان را بالاتر می برد.

اگر عمر طولانی می خواهید، بخوانید

اگر قرار است نکات مفیدی را از این مقاله دریافت کنید، بهتر است راجع به لیست زیر با دکترتان مشورت کنید و به نصیحت های او گوش دهید. اگر 12 ماه از آخرین چکاپ شما می گذرد، همین حالا یک وقت دکتر بگیرید و ببینید که در بدنتان چه خبر است، چکاپ کردن سالیانه امری مهم و حیاتی در طولانی تر شدن عمر شما است. یادتان باشد که یک آزمایش پزشکی ساده می تواند هزار برابر متن های اینترنتی برای شما قابل اعتماد و موثق باشد. پس بیایید چند مورد از شایعاتی که در این مورد پخش شده را آنالیز کنیم.

1. سیگار های الکترونیکی هم خطرناک هستند

شمار زیادی از مردم دنیا هنوز هم فکر می نمایند که ضرر سیگار های الکترونیکی هم به اندازه سیگار های سنتی است. اما افرادی که در شرکت های ساخت سیگار الکترونیکی کار می نمایند، نظر کاملا متفاوتی در این زمینه دارند. از این رو دوست دارم تا نظرم را در این باره با شما به اشتراک بگذارم. البته ممکن است نظر من بسته به دیدگاه شخصی خودم باشد، اما در هر حال این صحبت ها حاصل برداشت از صحبت افرادی است که در این شرکت ها کار می نمایند.

دن مارجنت مدیر شرکت ویپ کلاب می گوید با توجه به تحقیقات سازمان سلامت و بهداشت بریتانیا، درصد ضرر سیگار الکترونیکی 95% کمتر از سیگار های سنتی است و همچنین دانشگاه پزشکی بریتانیا تایید نموده است که سیگار الکترونیکی می تواند تا حدود بسیار زیادی ضرر سیگار را کاهش دهد. اما متاسفانه، باعث تاسف و شرمساری است که چرا دولت از چنین شرکت هایی حمایت نمی نماید. مگر نه این که یکی از مسائل بزرگ عصر ما، همین استفاده بی رویه از سیگار و تنباکو است؟!

البته تمامی این حرف ها از دهان چند تن از کارمندان شرکت درآمده است؛ بنابراین به نظر من بهتر است تا به تحقیقات تخصصی چند مورد از سازمان های دنیای نگاهی بیندازیم. تحقیقاتی که به هر دو بخش مشکل توجه نموده اند. در ایالات متحده آمریکا، خود دولت وب سایتی برای مبارزه با سیگار های الکترونیکی تاسیس نموده است. یکی از دلایل عظیم و منطقی این کار این است که آن ها ادعا دارند که سیگار های الکترونیکی نباید توسط افراد خردسال استفاده گردد.

اگرچه که افراد بزرگسال می توانند تصمیم بگیرند که همچنان از تنباکوی سنتی استفاده نمایند یا به سمت سیگار های الکترونیکی تغییر جهت دهند. اما مثل این که سازمان های بهداشت بریتانیا که وابسته به سلطنت هستند، این ادعا را رد نموده و باور دارند که سیگار های الکترونیکی تا 65% ضرر سیگار سنتی را کاهش داده اند و می توانند به معتادین سیگار برای ترک آن یاری نمایند.

در همین اوضاع ایالات متحده آمریکا بیانیه ای جالب و ضد و نقیض با دولت بریتانیا منتشر کرد. در این بیانیه، آن ها ادعا نموده اند که هر برند سیگار سنتی می تواند با استفاده از آزمایشگاه های مجهز دولت فدرال، نوع الکترونیکی سیگار خود را فراوری کند و با این کار واقعا مشتریان خود را به مرحله ترک برساند. اما تا به حال هیچ شرکتی دست به این کار نزده است. با این حساب این سوال پیش می آید که چرا دولت فدرال آمریکا خودش در این امر دست به کار نشده است؟

آیا واقعاً سیگار الکترونیکی هم برای شما ضرر دارد؟ آیا ضرر آن از سیگار سنتی بیشتر یا برابر است؟ من فکر می کنم که تحقیقات هرکدام جبهه خاصی نسبت به آن یکی دارد. با توجه به نظر کارشناسان و خود کارمندان هر دو شرکت، سیگار الکترونیکی امتحان خود را پس داده و تا به حال نشانه های بهتری نسبت به سیگار سنتی از خود نشان داده است.

2. بیشتر قرص ها و دارو های انرژی زا تقلبی هستند

من فکر می کنم که این خبر می تواند هر کسی را شوکه کند. از کسی که چنین فروشگاهی را برای قرص های انرژی زا و ویتامین برپا نموده، تا کسی که این نوع دارو ها را مصرف می نماید یا قصد خرید آن را دارد. تمام نوشته ها و اطلاعاتی که بر روی قوطی دارو ها درج شده دروغ محض و فاقد اعتبار کافی است.

طی آزمایشی که در سراسر ایالات متحده صورت گرفت، هیچ کدام از این دارو ها به اندازه ای که بر روی قوطی ادعا شده مطمئن و سودمند نیستند. خود من هم به شخصه از این خبر شوکه شدم. چرا که بخش عظیمی از رشدم را به این دارو ها مدیونم. البته منظورم این نیست که تمام اطلاعات مندرج بر روی تمام قوطی های دارو غلط یا دروغ هستند؛ اما حرف من این است که دولت فدرال اعتبار هیچ کدام از این دارو ها را تایید نمی نماید. به گونه ای که حتی شورای سنای این کشور در سال 1994، تمام این شرکت ها را تعطیل نموده و پروانه سلامت صاحبانشان را باطل کرد.

این موضوع بدین معنی است که تقریباً هیچ یک از دارو های این عرصه به قدر کافی مطمئن نیستند. اما جالب اینجاست که دولت آمریکا مدام تقصیر را بر گردن بخش دیگری می اندازد و پس از مدتی تقریبا مطمئن شدم که آن ها در حال مقصر دانستن خودشان هستند. این خود دولتی ها بودند که به اشتباه اعتبار چنین دارو هایی را تایید کردند، آن هم در حالی که ممکن بود میلیون ها نفر آسیب ببینند.

از سیگار الکترونیکی تا دارو های انرژی زا و ویتامین ها، همه و همه به خاطر عدم اطلاعات درست در فضای مجازی بر سر زبان ها افتادند. برخی از این مسائل به دلیل عدم وجود آگاهی بروز پیدا می نماید، و یا برخی از آن ها حاصل بر عرضگی های دولت آمریکا یا بریتانیا اتفاق می افتد. اما هر چه که هست، شما نباید چکاپ بدنتان را فراموش کنید. این کار می تواند آسیب را زودتر از موعد شناسایی کند و باعث می گردد قبل از این که کار از کار بگذرد، از مهلکه نجات پیدا کنید. یادتان باشد که قبل از مصرف هر دارویی با دکترتان مشورت کنید. ترک سیگار هم حکم چنین کاری را دارد. شما باید طبق برنامه دکتر و به دور از هر عمل ناگهانی، به صورت آرام آرام و بر اساس برنامه سیگار را کنار بگذارید.

منبع: lifehack

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 674

به "اگر عمر طولانی می خواهید، بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر عمر طولانی می خواهید، بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید