هشدار پلیس درمورد پیامک های ناشناس و اشتباهی

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درخصوص پیامک های ناشناسی که درخواست انتقال پول دارند، هشدار داد و گفت: پیامک های ناشناسی که در آن درخواست واریز پول به شماره کارت افراد غیر دارند، قابل اعتماد نیست.

هشدار پلیس درمورد پیامک های ناشناس و اشتباهی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به لزوم دقت کافی در هنگام انتقال پول به حساب سایرین، افزود: کلاهبرداران در این روش، اقدام به ارسال پیامک با الگوی اتفاقی در انتخاب مخاطب نموده و در این بین، افرادی که منتظر اعلام شماره کارت از سوی آشنایان خود هستند، بدون آنالیز لازم، وجه درخواستی را به حساب آنان انتقال می دهند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس مطلعی ناجا از مردم خواست اگر قصد انتقال پول به کارت کسی را داشته و به ناگهان پیامکی دریافت کردید که تاکید دارد پول را به شماره کارت فرد دیگری واریز کنید، ضروری است پیش از اطمینان از صحت و سقم این پیامک، اقدام به واریز وجه نکنید.

سرهنگ امینی پیش از این نیز به شهروندان هشدار داد نسبت به کلاهبرداری با شگرد پیش فروش و مشارکت در ساخت مسکن مطلع باشند.

وی با بیان این که درج آگهی های تبلیغاتی به اشکال مختلف دلیلی بر صحت آن ها نیست، گفت: ممکن است در پس یک تبلیغ، افرادی شیاد فعالیت نمایند که قصد کلاهبرداری از خریداران مسکن را داشته باشند.

سرهنگ امینی ادامه داد: کلاهبرداران با شگرد های متقلبانه و وعده های توخالی، ابتدا اقدام به جلب اعتماد متقاضیان نموده و پس از دریافت مبلغ مورد توافق، ملک ادعایی را همزمان به چند نفر می فروشند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کلاهبرداری با ترفند مشارکت در ساخت نیز یکی دیگر از ترفند های شیادان است، افزود: ضروری است این گونه قرارداد ها در بنگاه های معاملات ملکی دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر دریافت گردد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس مطلعی ناجا در پایان توصیه کرد: هموطنان برای پیشگیری از چنین وقایعی، معاملات و قرارداد های خود را در مراکز رسمی و قانونی به ثبت رسانده و در هنگام خرید، اجاره محل کار یا سکونت از مالک بودن طرف مقابل اطمینان حاصل نمایند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4341

به "هشدار پلیس درمورد پیامک های ناشناس و اشتباهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس درمورد پیامک های ناشناس و اشتباهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید