شرایط ناپایدار کرونا در تهران

به گزارش پرسینا بلاگ، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با بیان اینکه شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است، گفت: در تهران هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم؛ در نشستی که با مدیرعامل اتوبوسرانی تهران داشتیم قرار شد زیرساخت های خود را برای ارائه ماسک آماده کنند.

شرایط ناپایدار کرونا در تهران

خبرآنلاین: علیرضا زالی با بیان اینکه شرط ادامه راستا برای بازگشایی مشاغل رعایت دقیق پروتکل ها است، اظهار کرد: افرادی که کسب و کار خود را آغاز کرده اند در سامانه تعهد داده اند و بر اساس آن تعهد در قبال بازگشایی مشاغل خود مسئول هستند.

وی اضافه کرد: امروز نشستی با حضور معاونت های بهداشتی سه دانشگاه داشتیم که در آن قرار شد نظارت ها دقیق تر شود؛ گستردگی قابل توجهی در تهران نسبت به سایر استان ها داریم و تهران می تواند شرایط بسیار شکننده ای داشته باشد.

زالی ادامه داد: در تهران هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم و شرایطی که بتوانیم به یک ثبات قطعی برسیم را نداریم؛ شرایط در تهران مانند سایر کلانشهرها ناپایدار و شکننده است و با هرگونه تغییر رفتار و عدم اعمال پروتکل های بهداشتی می توانیم در تهران شرایط بسیار نگران کننده ای را ببینیم.

وی در واکنش به این مسئله که تنها 62 درصد تهرانی ها دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند، متذکر شد: آمار 62 درصد در مقابل 80 درصد میانگین کشوری آمار خوبی نیست و تغییر رفتار مردم در تهران بعد از یک دورۀ 14 روزه در میزان مراجعان قابل مشاهده خواهد بود.

زالی درباره حمل و نقل عمومی گفت: در نشستی که با مدیرعامل اتوبوسرانی تهران داشتیم قرار شد زیرساخت های خود را برای ارائه ماسک آماده کنند؛ در مترو تعداد افرادی که از ماسک استفاده می کنند رو به افزایش است اما 10 درصدی از مسافران نیز از ماسک استفاده نمی کنند که این 10 درصد در کل مسافران، آمار قابل توجهی را شامل می شود.

یومی بلاگ: یومی بلاگ | آرشیو خبری و مقالات متنوع وب

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4379

به "شرایط ناپایدار کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ناپایدار کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید