پروازهای خطوط هوایی ایرانی به نجف و بغداد قطع شدند

به گزارش پرسینا بلاگ، شرکت های هواپیمایی ایرانی پروازهای خود به فرودگاه های نجف و بغداد را قطع کرده اند و تنها چند ایرلاین در حال بازگرداندن مسافران خود از عراق به ایران هستند.

پروازهای خطوط هوایی ایرانی به نجف و بغداد قطع شدند

خبرنگاران - سرکنسول ایران در کربلا صبح امروز 13 آبان ماه با توجه به اتفاقات رخ داده مقابل کنسولگری ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات تاکید کرد که زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی | تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند

پس از هشدار سرکنسول ایران در کربلا و توصیه وزارت خارجه پروازهای ایرلاین های ایراین به نجف و کربلا متوقف شده است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی در این زمینه از کاهش شدید پروازهای نجف تعدادی از ایرلاین ها و قطع شدن پروازهای نجف و بغداد تعدادی دیگر از شرکت های هواپیمایی ایرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از پروازها به عتبات عالیات قطع شده است. برخی شرکت ها هم که در حال انجام پروازها هستند، صرفا برای بازگرداندن مسافرانی که در فرودگاه نجف منتظر هواپیماهای ایرانی است، به عراق پرواز می کنند.

دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر تقاضای سفرهای هوایی به سمت عراق وجود ندارد، افزود: علت آن انتشار اطلاعیه وزارت امور خارجه است که از مردم درخواست کرد تا اطلاع ثانوی از سفر به شهرهای زیارتی عراق بپرهیزند.

به گفته سامانی، قیمت بلیت های عتبات نیز کاهش یافته و شرکت های هواپیمایی متضرر می شوند. به همین دلیل با توجه به اطلاعیه وزارت امور خارجه، برخی شرکت های هواپیمایی از روز گذشته پروازهای خود به عراق را کاهش داده یا قطع کرده اند.

سامانی درباره زمان بازگشت پروازهای عتبات به برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی گفت: ازسرگیری پروازهای نجف و بغداد به شرایط داخلی عراق بستگی دارد؛ در حال حاضر در بغداد و برخی دیگر از شهرهای جنوبی عراق تظاهرات وجود دارد.

هشدار وزارت امورخارجه درباره سفر به عراق | سفر به عراق را به تعویق بیندازند

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: چمدان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2313

به "پروازهای خطوط هوایی ایرانی به نجف و بغداد قطع شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای خطوط هوایی ایرانی به نجف و بغداد قطع شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید