پرواز آزمایشی هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می نماید

به گزارش پرسینا بلاگ، یک هواپیمای خورشیدی که می تواند یک سال بی وقفه در آسمان پرواز کند، با موفقیت پرواز آزمایشی خود را انجام داد.

پرواز آزمایشی هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، هواپیمای PHASA-3 که توسط شرکت بی ای ای سیستمز فراوری شده دارای موتوری برقی است و از قابلیت پرواز بی وقفه در آسمان به وسیله دریافت انرژی خورشیدی برخوردار است.

پرواز آزمایشی این هواپیما با همکاری نیروی هوایی ارتش استرالیا در جنوب این کشور انجام شد. هواپیمای یادشده که در سال 2019 فراوری شده دارای بال های بلندی است و گفته می گردد در آینده می توان مدت زمان پرواز آن را باز هم افزایش داد.

این هواپیما می تواند بعضی وظایف ارتباطی ماهواره ها را بر عهده بگیرد و این در حالی است که هزینه ساخت و نگهداری آن به مراتب کمتر از ماهواره هاست. از جمله دیگر کارکردهای این هواپیما می توان به اجرای برنامه های نظامی و غیرنظامی ، از جمله نظارت ، ارتباطات ، امنیت ، سنجش از دور ، کنترل محیط زیست ، ردیابی آتش سوزی جنگل ها و نظارت دریایی اشاره نمود.

طول بال این هواپیما 35 متر است و در فراوری آن از ساختار یکپارچه کامپوزیتی کربنی استفاده شده است. وزن این هواپیما هم 150 کیلوگرم است. این هواپیما می تواند تا ارتفاع 21 هزار متری از سطح زمین بالا برود و با سرعت حداکثر 145 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3377

به "پرواز آزمایشی هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز آزمایشی هواپیمای خورشیدی که یک سال بی وقفه پرواز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید