پر طرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه

به گزارش پرسینا بلاگ، بهترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه در جهان

تمام فعالیت های گردشگری ماجراجویانه در میان جوانان و طبیعت دوستان هوادار دارند. قدم زدن در بیابان های بی پایان، بانجی جامپینگ، صعود به قله های مرتفع، تراورس در دامنه های پرشیب، شبی بارانی را در جنگل به صبح رساندن، گام نهادن در کوهستان زمانی که طول جهت پاکوب از برف پر شده؛ اوج کشمکش با قدرت طبیعت در لحظه رسیدن به قله برف خیز؛ زمانی که دره از آب پر می گردد و کوچک ترین حرکت می تواند عواقب جبران ناپذیر داشته باشد. این تجربه ها با وجود دشواری در جهان طرفداران بی شماری دارند و گردشگرانی هستند که مسافت های طولانی را برای تجربه یکی از این موارد طی می نمایند. گردشگری ماجراجویانه یکی از انواع گردشگری است که می تواند هم موارد بالا و هم در یک شیب ملایم تر رفتینگ ، آفرود، طبیعت گردی در جهتهای تعیین، پاراگلایدر و… را شامل گردد. در این مقاله مجله خبرنگاران سعی داریم به بعضی از پرهوادارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه در جهان اشاره کنیم.

پر طرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه

در دایره المعارف گردشگری، سفرهای با هدف خاص برای کاوش تجربیات جدید که اغلب شامل ریسک کردن یا کنترل خطر همراه با چالش شخصی، در یک محیط طبیعی یا عجیب و غریب می شود، تعریفی است که درباره گردشگری ماجراجویانه ارائه شده است. در جهان بعضی کشورها نظیر کنیا، نیوزلند، نپال و تانزانیا از جمله مشهورترین مقاصد گردشگری ماجراجویانه محسوب می شوند.

سافاری در تانزانیا

16 پارک ملی در صحرای سرنگتی تانزانیا واقع است که بهترین مکان برای مشاهده مهاجرت سالانه کل یالدار و شرکت در فعالیت های گردشگری ماجراجویانه هستند. تماشای حیوانات شگفت انگیزی نظیر شیر، پلنگ آفریقایی، فیل آفریقایی، کرگدن سیاه و گاومیش آفریقایی، از منحصر به فرد ترین تجارب اکوتوریستی است که می توانید در زندگی تان داشته باشید. نرخ تورهای سافاری تانزانیا از 60 دلار آغاز می شود. این پارک به خاطر مهاجرت سالانه بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی و 250000 گور خر در آن معروف شده است. به خاطر وسعتش و تعداد زیاد جانوران و درندگان در آن، این پارک اغلب به عنوان بهترین اندوخته طبیعی (nature reserve) در قاره آفریقا شناخته می شود.

هلی اسکی در گرینوود آلاسکا

اگر مهارت و شهامت لازم را داشته باشید، هلی اسکی یکی از تجربیات و فعالیت های گردشگری ماجراجویانه است که می تواند شما را متحول کند. اگر دوست دارید در بکر ترین و هیجان انگیزترین تپه های پوشیده از برف جهان اسکی کنید، می توانید با هلی کوپتر به بالای تپه های گرینوود بروید و جزو اولین کسانی باشید که رد اسکی خود را بر روی برف های تازه و تمیز به جای می گذارند؛ هلی کوپتر در سرتاسر راستا شما را دنبال می نماید، تا در صورت بروز حادثه، عملیات امدادی را به سرعت انجام دهد. نرخ تورها روزانه در ارتفاع عمودی 16 تا 18 هزار پایی، از 1275 دلار به ازای هر نفر آغاز می شود.

بالارفتن از پل بندرگاه سیدنی

پل بندرگاه سیدنی (Sydney Harbour Bridge) یکی از نمادهای اصلی و از شریان های مهم ارتباطی شهر سیدنی در استرالیا است. پل بندری سیدنی همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی واقع شده دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل داده اند و قطب گردشگری ماجراجویانه این شهر به حساب می آیند. این سازه بزرگ و پل مشهور جهان، از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و با 49 متر عرض، پنجمین پل قوسی جهان به حساب می آید.

از سال 1998 صعود گردشگران به پل امکان پذیر شده است. هزینه این کار از 150 دلار استرالیا آغاز می شود که بسته به زمان صعود می تواند تا سیصد دلار هم افزایش یابد. طول زمان در نوردیدن پل در هر تور معمولاً سه و نیم ساعت است.

از گردشگری ماجراجویانه در جهان: غواصی در دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) به مجموعه عظیمی از صخره های مرجانی گفته می شود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته اند و بزرگ ترین مجموعه صخره های مرجانی در جهان به شمار می آید. این مجموعه بزرگ، شامل بیش از سه هزار صخره و 900 جزیره مختلف است که به صورت نواری در دریای کورال در شرق ایالت کوئینزلند کشیده شده اند. یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه در این مکان اتفاق می افتد.

با غواصی در آب های دیواره مرجانی وارد جهانی دیگری می شوید، فقط کافی است مدرک غواصی داشته باشید. نرخ تورهای غواصی بسته به صلاحیت و مهارت شما از 150 دلار آغاز می شود.

بازدید از دهکده هابیتون در نیوزلند

شهر هابیتون (Hobbiton) برای نخستین بار در سال 1998 در نیوزلند به منظور ساخت فیلم ارباب حلقه ها ساخته شد و با ساخت این دهکده زیبا در شهر توریستی هابیتون که کاملاً از داستان های تالکین گرفته شده بود، بیش از 300 هزار نفر در ماه از این شهر دیدن کردند. خانه های هابیتون شباهت زیادی به سوراخ های زیر زمینی کوتوله ها دارد. هابیتون در حال حاضر به عنوان یکی از نشانه های ملی نیوزلند معرفی می شود و می توان آن را به خاطر فضای متفاوت و تخیلی که دارد، در گروه فعالیت های گردشگری ماجراجویانه قرار داد.

نرخ تورهای بازدید از دهکده از 75 دلار به ازای هر نفر آغاز می شود.

خیره شدن به شفق قطبی در سوئد

شفق قطبی (Aurora) یکی از پدیده های جوی کره زمین است که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب ظاهر می شوند و معمولاً در عرض های نزدیک به دو قطب زمین، براثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های موجود در یون سپهر (یونوسفر) اتفاق می افتد.

در این پدیده شگفت انگیز و باور نکردنی رنگ های سبز، آبی زرد و بنفش را در آسمان مشاهده خواهید کرد. پارک ملی آبیسکو و دره تورن از بهترین مکان ها برای مشاهده این پدیده جادویی و شرکت در فعالیت های گردشگری ماجراجویانه هستند.

پرش بانجی در دره رودخانه بهوت کوشی

دره رودخانه بهوت کوشی در کاتماندوی نپال، یکی از مرتفع ترین مکان های جهان برای بانجی جامپینگ در جهان است. ماجراجویان با پرداخت 145 دلار از صخره ای به ارتفاع 160 متر بر روی رودخانه بهوت کوشی می پرند.

پرش بانجی فعالیت گردشگری ماجراجویانه ای است که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می نماید. این ورزش توسط افرادی در دهه 1950 میلادی بوجود آمد و در همان سال ها پس از اینکه تلویزیون بی بی سی در یک برنامه مستند ساخته دیوید فردریک اتنبورو این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، بانجی مشتاقان زیادی در جهان پیدا کرد.

پیاده روی در پارک ملی تامان نگارا در مالزی

پارک ملی تامان نگارا که در ایالت پاهنگ مالزی واقع شده است، به یکی از بزرگترین مراکز اکوتوریستی آسیا بدل شده است. همچنین زیستگاه بعضی پستانداران کمیاب نظیر ببر هند و چینی، کرگدن سوماترایی و گاو وحشی مالایی و فیل آسیایی هست. رودخانه تاهان که از میان این جنگل می گذرد، توانسته نمونه کمیابی از ماهی مالایی را در خود حفظ کند.

از دیگر جاذبه های این منطقه به عنوان گردشگری ماجراجویانه می توان به پل های معلق در جنگل و غارهای اطراف و بومی نشین های منطقه اشاره نمود. بلیط ورودیه این پارک به طرز مضحکی ارزان است. هر نفر برای ورود به پارک باید 28/0 دلار پرداخت کند و با پرداخت 4/1 دلار اضافه، می توان از دوربین خود نیز استفاده کند.

شنا در استخر اینفینیتی در برج مارینا بی سندز سنگاپور

چشم انداز شهر سنگاپور از فراز برج مارینا بی سندز، وقتی در داخل استخر شگفت انگیز اینفینیتی در حال ریلکس کردن هستید، یکی از منحصر به فرد ترین تجارب گردشگری ماجراجویی در جهان است. مارینا بی سندز که گران ترین ساختمان جهان و چالش برانگیز ترین پروژه معماری قرن 21 می باشد، از 3 هتل، سالن همایش، تئاتر، مکان های سرگرمی، فروشگاه و رستوران تشکیل شده است.

استخر اینفینیتی این برج در ارتفاع 191 متری پشت بام، بزرگ ترین استخری بوده که بر بام یکی برج ساخته شده است. مارینا بی سندز یکی از لوکس ترین هتل های جهان هم هست که هزینه اقامت هر شب در آن از 479 دلار آغاز می شود، اما تجربه این استخر شگفت انگیز، ارزش پرداخت این پول را دارد.

فتح قله تیبل در کیپ تاون آفریقای جنوبی

کوه تیبل (Table Mountain) یا تافلبرگ واقع در جنوب غرب آفریقای جنوبی مشرف بر کیپ تاون و خلیج تیبل بوده و بیشتر بخش شمالی شبه جزیره مرتفع و صخره ای کیپ را در بر می گیرد. بیش از 330 راستا کوهنوردی به قله تیبل وجود دارد و هزینه تورهای کوهنوردی در تیبل حدود 7 دلار می شود. همچنین گردشگران می توانند از تله کابینی که سال ساختش به 1929 برمی شود برای رفتن بر بالای کوه تیبل استفاده نمایند. تمام فعالیت های صورت گرفته در این کوه، گردشگری ماجراجویانه هستند.

انبوهی از گیاهان مختلف شامل ارکیده های دیزا، 250 گونه گل مروارید و درختان نقره در این کوه می رویند. حیوانات منحصر به فردی نظیر بزهای هیمالیایی (Tahr) از نسل بزهایی هستند که در گذشته از باغ وحشی محلی گریخته اند، در این کوه زندگی می نمایند.

منبع: flightcentre.co.uk

منبع: الی گشت
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 432

به "پر طرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر طرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید