کاخ الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند

به گزارش پرسینا بلاگ، کاخ الیزه فرانسه اظهار داشت که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان ملاقات در حاشیه نشست گروه هفت درباره ایران گفت وگو کردند که اختلافاتی درباره این موضوع وجود داشت.

کاخ الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند

البته کاخ الیزه در بیانیه خود اعلام نموده که میان ترامپ و ماکرون مواردی از همگرایی درباره موضوع ایران، جنگل های آمازون و تجارت وجود داشت.

ماکرون امروز پس از ملاقات با ترامپ گفت که وی و رئیس جمهور آمریکا در مورد هدفی مشترک در قبال ایران مبنی بر دست نیافتن تهران به سلاح اتمی توافق دارند

نشست گروه 7، از امروز در بیاریتز فرانسه شروع شده و سران کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن در آن حضور دارند. این گروه تا سال 2014 با نام گروه 8 شناخته می شد و روسیه هم عضو آن بود اما با ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به خاک روسیه، روس ها از این گروه کنار گذاشته شدند.

ملاقات رئیس جمهور فرانسه با رئیس جمهور آمریکا یک روز پس از ملاقات ماکرون با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاریس انجام می گردد. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران مباحثات خود با رئیس جمهور فرانسه را خوب و سازنده توصیف نموده بود.

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: انتخاب
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2688

به "کاخ الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ الیزه: ماکرون و ترامپ درباره ایران اختلافاتی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید