کارفرمایان حق اخراج یا سرانجام یک طرفه قرارداد کارگران را ندارند

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیر کل بیمه بیکاری گفت:کارفرمایان حق اخراج و اتمام قرارداد کار کارگران بصورت یکطرفه را ندارند، قرارداد دو طرفه ملاک تصمیم گیری است.

کارفرمایان حق اخراج یا سرانجام یک طرفه قرارداد کارگران را ندارند

به گزارش، کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه کارفرمایان حق اخراج و یا انتها قرارداد کار کارگران بصورت یکطرفه را ندارند گفت: قرارداد کار مابین کارگر و کارفرما ملاک تصمیم گیری است.

وی در مورد وظایف اعضاء شورا های اسلامی کار موضوع فصل دوم قانون شورا ها گفت:بالا بردن آگاهی کارکنان در زمینه مالی فنی و حرفه ای و نظایر آن و نیز نظارت بر امور واحد به منظور اطلاع از انجام صحیح کار و ارائه پیشنهاد سازنده به مدیران و مسئولان مربوطه در بنگاه مالی است.

یاوری اعلام نمود:یکی دیگر از وظایف شورا همکاری و تلاش در بهبود شرایط کار و دستیابی به میزان فراوری پیش بینی شده در برنامه های فراوریی بنگاه مالی است. شورای اسلامی کار در حدود وظائف و اختیارات خود در برابر هیات موضوع 22 و مجمع کارکنان مسئول است.

کریم یاوری گفت: یک نفر از اعضاء شورای اسلامی کار به انتخاب اعضاء به عنوان عضو رابط شورا در جلسات هیات مدیره واحد برای ارائه نظریات و پیشنهادات شورا حاضر می شود. هم چنین یک نفر نماینده مدیریت بنگاه مالی در جلسات شورای اسلامی کار برای ارائه گزارشات مورد احتیاج به شورا حاضر می شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: وظیفه شورای اسلامی کار همراهی و هماهنگی با کارگران و کارکنان و مدیران برای بهبود رونق فراوریات است. هر چقدر همدلی و هماهنگی بین اعضائ شورا و مدیران بنگاه بیشتر باشد بهبود امور و رونق فراوری حاصل می شود.

منبع: تسنیم

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1764

به "کارفرمایان حق اخراج یا سرانجام یک طرفه قرارداد کارگران را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارفرمایان حق اخراج یا سرانجام یک طرفه قرارداد کارگران را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید