کرونا و حال و روز گردشگری جهانی

به گزارش پرسینا بلاگ، براساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، محدودیت های مسافرتی در سراسر جهان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید-19، افزایش یافته است.

کرونا و حال و روز گردشگری جهانی

طبق این گزارش، 65 کشور و ناحیه به طور کامل و یا بخشی از پروازهایشان را به تعلیق درآورده اند. 97 مقصد نیز به طور کامل و یا بخشی از مرزهایشان را به روی مسافران بسته اند. 39 کشور و ناحیه، مرزها را به روی گروه مشخصی از مسافران بسته اند و 16 مقصد نیز سایر اقدامات پیشگیرانه برای مسافران که لزوم قرنطینه شدن مسافران را شامل می شود، در دستور کار قرار داده اند.

از نتایج این محدودیت های مسافرتی به کاهش شمار پروازهای تجاری نیز می توان اشاره کرد.

طبق آمار منتشر شده توسط فلایت تریدر24 که وبسایتی برای بررسی پروازهای سراسر جهان است، میانگین تعداد پروازهای تجاری در هر روز، از 100 هزار پرواز در فاصله بین ژانویه و فوریه به حدود 78500 پرواز در ماه مارس و 29400 پرواز در ماه آوریل کاهش پیدا کرده است.

چنین کاهشی خسارات مالی چشمگیر را برای خطوط هوایی به دنبال داشته است، بنابراین مقامات برخی از کشورها کمک هایی برای نجات این خطوط هوایی ارائه دادند، برای مثال، وزارت دارایی ایالات متحده با خطوط هوایی امریکن، دلتا و یونایتد قراردادی مبنی بر کمک چند میلیاردی دولت به امضا رساند. همچین دولت فرانسه و هلند از کمک 11 میلیارد یورویی به ایر فرانس-کی ال ام خبر دادند. دولت سنگاپور نیز از کمک مالی 13.42 میلیارد دلاری به خطوط هوایی سنگاپور خبر داد.

با توجه آمار ارائه شده از سوی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، پیش بینی می شود سود خطوط هوایی در مجموع تا 314 میلیارد دلار با خسارت روبرو شود.

درکنار خطوط هوایی، هتل ها نیز به دلیل کاهش مسافران با خسارت روبه رو شده اند.

آمار درآمد هتل ها در سراسر جهان در ماه مارس با کاهش روبرو شده است. بسکمک از هتل های زنجیره ای نیز از پایان همکاری با تعدادی از کارکنان و کاهش حقوق خبر دادند.

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری حدود 10.3 درصد از تولیدات ناخالص داخلی جهانی و یک چهارم شغل های جدید سراسر جهان در پنج سال اخیر را به خود اختصاص داده است.

همچنین تخمین زده می شود توقف ناگهانی مسافرت در جهان که به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داد، از بین رفتن بیش از 100 میلیون شغل در سال جاری را به دنبال داشت باشد که در این صورت این مسئله به کاهش 2 هزار و 700 میلیارد دلاری در تولیدات ناخالص سفر و گردشگری سال 2020 خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4382

به "کرونا و حال و روز گردشگری جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و حال و روز گردشگری جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید