کمالوند: تمرکز ما به هم نمی خورد می توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم، نه باید در خصوص داوری حرف بزنیم و مسائل دیگر، چسب به دهان مان بزنیم؟!

به گزارش پرسینا بلاگ، فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم مدعی شد تیمش توانایی کسب تساوی در دیدار مقابل پرسپولیس را داشته اما به خاطر عدم تمرکز کافی به این مهم نرسیده است.

کمالوند: تمرکز ما به هم نمی خورد می توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم، نه باید در خصوص داوری حرف بزنیم و مسائل دیگر، چسب به دهان مان بزنیم؟!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران, فراز کمالوند در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در هفته نخست لیگ برتر, گفت: بابت عدم حضور در نشست خبری دیروز عذرخواهی می کنم، چون اصلاً مشخص نبود که برای بازی به تهران می آییم یا نه. با این حال تیم را جمع و جور کردیم و آماده بازی مقابل پرسپولیسی شدیم که قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر است.

وی با اشاره به شکست تیمش مقابل پرسپولیس اضافه نمود: شاید 10 دقیقه کنترل بازی را از دست دادیم و در همان 10 دقیقه گل خوردیم و نتوانستیم جبران کنیم. موقعیت هایی هم داشتیم. در نیمه اول یک توپ به تیر دروازه زدیم و در نیمه دوم هم بچه ها کوشش خودشان را کردند. یک مقدار تمرکز ما به دلیل مسائل حاشیه ای به هم خورده بود. به یاد داشته باشیم که پنج شش نفر از بازیکنان ما برای اولین بار در لیگ برتر بازی می کردند. حالا من نمی گویم برای اولین بار در استادیوم آزادی بازی کردند. بازیکنانی چون پوریا آریاکیا و مهدی ترکمان بازیکنانی هستند که از لیگ دسته اول آمدند و از آنها هم راضی هستم. شاید اگر تمرکز ما به هم نمی خورد، حداقل می توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: ما یکی دو بازیکن مان را هم در این بازی در اختیار نداشتیم. مثل محمد ابراهیمی که مصدوم بود و به این بازی نرسید و در بازی بعدی در اختیار ماست. وحید خشتان هم همچنان مصدوم است. در خط حمله دست ما برای تعویض خالی بود. پرسپولیس هم تیم بزرگی است و شاید این جمله کلیشه ای باشد که بگوییم قیمت یکی از بازیکنانش به اندازه کل تیم ماست، اما تیم پرسپولیس قابل تحسین است. وقتی تیمی سه سال متوالی قهرمان می گردد، حتماً از سایر تیم ها متمایز است و امروز هم خیلی خوب بودند. مربیان پرسپولیس تعویض های خوبی هم داشتند. ماشاالله دست آنها پر است که 19 را بیرون می آورند و 20 وارد زمین می گردد. فکر می کنم پرسپولیس مدعی اول قهرمانی باشد. تا به اینجای کار که این گونه بوده است.

کمالوند اضافه نمود: درباره تیم خودمان باید بگویم که یک اتفاق خارق العاده این فصل اتفاق افتاده و آن هم این است که از بین 18 بازیکن بزرگسال، 15 بازیکن از تیم ما جدا شدند. غیر از فریبرز گرامی که نیم فصل به تیم ما آمده بود و شهرام گودرزی و محمد نوری، همه از تیم ما جدا شدند. این مسئله طبیعی بوده است. بازیکنان می گویند نزدیک به 60 درصد پول مان مانده است و باشگاه هم تا قصد مذاکره داشته، می گفتند ابتدا باید درباره پول سال قبل صحبت گردد. حق هم داشتند، اما بازیکنان خوبی بودند که از جمع ما جدا شدند. ما اکنون تیم نویی داریم و فکر می کنم برای هماهنگی حداقل به پنج شش هفته زمان احتیاج داشته باشیم، چون 15 بازیکن از تیم های مختلف جذب نموده ایم.

وی با اشاره به اینکه تیمش احتیاج به زمان دارد تا به هماهنگی و آمادگی مدنظر برسد، گفت: به نظرم از هفته چهارم پنجم که تعطیلی کوتاهی در لیگ به دلیل ایام شهادت اباعبدالله داریم، تیم ما کم کم روی غلتک می افتد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در مورد اینکه به نظر می رسد پیراهن های تیمش کیفیت لازم را ندارد و گویا این لباس ها بدون اسپانسری از بازار خریداری شده است، گفت: ما که اسپانسر نداریم و حتی روی پیراهن مان هم چیزی نداشتیم. پروین اعتصامی در دیوانش شعری دارد که می گوید، نبض تهی دست نگیرد فقیر، درد فقیر ای پسرک بی دواست. ما خیلی مسائل داریم که نمی خواهم درباره آن صحبت کنم. کاش می دانستید بازیکنان برزیلی ما کجا می خوابند. کاش می دانستید چه مسائلی داریم. این رازهای خانوادگی است و نمی خواهم این مسائل را باز کنم. ما اصلاً بحث پرداختی به بازیکنان را نداریم و این بحث آخر ماست. مسائل ما پول هتل، بلیت هواپیما، جای خواب و... است.

کمالوند درباره کیفیت توپ مسابقه گفت: توپ مسابقه فکر می کنم یکی از ضعیف ترین و بی کیفیت ترین توپی بوده که در 10، 12 سال اخیر دیده ام و اصلاً نمی شد به توپ ضربه زد. این توپ ها افتضاح است و اگر دقت نموده باشید، سه بازیکن امروز قصد اوت انداختن داشتند که توپ از دست آنها در رفت و خطای اوت گرفته شد. هم برای ما و هم برای پرسپولیس این اتفاق رخ داد. روز اول که توپ را به ما دادند، گفتند این توپ برای فوتبال نیست و مانند توپ های تنبل فوتسال است. فقط یک نفر است که این را نمی گوید. من اخبار را می خواندم. همه از این توپ ایراد گرفته اند. سازمان لیگ که نباید ارباب رعیتی نگاه کند و ما حق داریم بگوییم. مگر توهین و اهانت است؟ درباره داوری صحبت نکنیم، درباره مسائل دیگر صحبت نکنیم، پس چسب به دهان مان بزنیم؟ ما باید صحبت کنیم. این توپ ها ضعیف و بی کیفیت نیست، افتضاح است و تمام بازیکنان هم شاکی هستند. نه فقط از تیم ما، بلکه از سایر تیم ها نیز این اعتراض وجود دارد. بازیکنان پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ... هم اعتراض دارند. حتماً مسئله ای وجود دارد و باید رسیدگی نمایند.

وی تأکید کرد: من مهدی تاج را دوست دارم و آن هم به دو دلیل است. چاپلوس هم نیستم و تا به حال چای تاج را هم نخورده ام. اول اینکه تاج ورزشی است، فوتبالیست بوده، مدیر باشگاه بوده، رئیس هیئت مدیره بوده و تمام شرایط رئیس فدراسیون بودن را داشته است، اما از او گله مندم. ما از پنج سال پیش طلبکار هستیم . قرار نبود به تیم ها اجازه بازی بدهند، پس چه شد؟ حالا اگر من امروز از داوری صحبت کنم و گلایه داشته باشم، فردا صبح اعلام می نمایند پنج میلیون تومان جریمه، سه جلسه محروم و سرمان را هم می گذارند لب جوی و می برند. پس چه شد؟ پول ما را چه کسی می دهد؟ مگر نگفتید جلوگیری می کنید و کارت بازی تیم های بدهکار صادر نمی گردد؟ علی کفاشیان بزرگ ترین ضربه را به من زد، چون از تیم پاس همدان طلبکار بودم که سه سال متوالی نوشت به آنها فرصت بدهید که در آخر تیم پاس منحل شد. 40 میلیون اقتصادیات هم به استان همدان دادم. الان یقه چه کسی را بگیرم؟ برای مربیان هم ارزش قائل شوید.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: می گویند درباره مسائل داوری صحبت نکنیم، می گوییم چشم، می گویید درباره مسائل حاشیه ای صحبت نکنیم، ما احترام می گذاریم. حتی اگر بازیکنان قصد اعتراض داشتند، آنها را کنار می کشیدم. ما احترام می گذاریم و شما هم باید احترام بگذارید. پول مان را ندهند و اقتصادیات را هم بدهیم؟! 200، 300 میلیون سه سال پیش من، اکنون حکم 50 میلیون تومان را دارد. کاری می توان کرد؟ با 300 میلیون تومان پنج سال پیش سانتافه می خریدیم و اکنون لاستیک سانتافه هم نمی توان خرید. آقای تاج و دوستان، خب مجوز ندهید. از شما خواهش می کنم مجوز ندهید یا اگر مجوز می دهید، این همه سختگیری نداشته باشید. چطور تا اقتصادیات و خروج از استان ندهیم و پول ثبت نام فدراسیون را پرداخت نکنیم، کارت بازی صادر نمی گردد؟! تا صحبت هم کنیم، کمیته انضباطی جریمه می نماید. اکنون اعتراضی کردم یا به داوری اعتراض داشتم؟ اول هم از تاج تشکر کردم، اما این بی عدالتی است. اگر قرار باشد طلب چند سال پیش مان را نگیریم، نمی گردد. کفاشیان سه سال نوشت به تیم پاس فرصت بدهید و بعد منحل شد. اکنون آقای کفاشیان بیاید و پول من را بدهد.

وی با اشاره به کیفیت توپ مسابقه، اضافه نمود: توپ مسابقه کیفیت لازم را نداشت و من هم پانصدمین نفری هستم که این را می گویم. باید یک فکری به حال توپ مسابقه نمایند و اگر قرار است استادیوم، چمن و ... خوب گردد، اولین ابزار در فوتبال توپ است که اصلاً نمی شد به توپ ضربه زد. شما اکنون از بازیکنان پرسپولیس و استقلال هم سؤال کنید. اصلاً دیده ام آنها در شبکه های اجتماعی اعتراض نموده اند. سه چهار روز پیش به توپ ضربه زدم و فکر کردم پیر شده ام، چون ضربه من را دروازه بان مان راحت برداشت. فکر کردم پیر شده ام و نمی توانم به توپ ضربه بزنم، اما با توپ های فصل گذشته ضربه زدم و به خودم امیدوار شدم. باید به این توپ های جدید سه برابر فشار بیشتر بیاورید که این اتفاق باعث مصدومیت هم می گردد. فکر می کنم فتاحی هم راه چاره خوبی پیدا کرد و گفت به زمین آب بدهند. فکر می نمایند اگر به زمین آب بدهند، همه چیز درست می گردد.

کمالوند درباره اینکه در نیمه دوم بیشتر پرسپولیس سوار بازی بود و علت اُفت تیم او آیا جو بازی بود یا بازیکنانش به لحاظ بدنی کم آوردند، گفت: ما به لحاظ بدنی خوب بودیم، چون بعد از گل به پرسپولیس فشار آوردیم. همان طور که گفتم دو سه بازیکن ما برای اولین بار در لیگ برتر بازی می کردند که از آنها راضی بودم و نمایش آنها در اولین بازی لیگ آن هم مقابل پرسپولیس، امیدوارنماینده بود. از طرفی فقط 10 دقیقه تمرکز ما به هم خورد. مقابل مهدی ترابی و وحید امیری هم که در جام جهانی بازی نموده اند، اشتباه کردن گل است. یک جا اشتباه کنید، توپ درست دفع نگردد یا اشتباه کنید، گل خورده اید. مجموعاً من از تیمم راضی هستم و آینده خوبی برای این تیم می بینم.

وی ادامه داد: اگر شرایط به گونه ای باشد که بازیکنان ما درست پشتیبانی شوند، به آینده امیدواریم. شاید این ذهنیت بین مردم به وجود بیاید که ما از هفته اول به دنبال پول هستیم، اما اصلاً موضوع ما پول نیست. پول تیم ما که از سال گذشته 60 درصد باقیمانده و سال جاری هم پولی نداده اند، چه زمانی پرداخت خواهد شد؟ به ما بگویند هفته دهم، تا هفته دهم صحبت نمی کنیم. این را مشخص نمایند و بدانیم تکلیف مان چیست. اکنون سه بازیکن خارجی ما در یک اتاق دو در سه زندگی می نمایند و اگر حمام بخواهند بروند، باید 40 دقیقه صبر نمایند تا نوبت شان گردد. این مسئله درست نیست و اگر در این وضعیت بخواهیم در لیگ برتر تیمداری کنیم، باید فکری اساسی کرد. در مجموع نسبت به کیفیت بازی در هفته اول راضی هستم و تیم ما در آینده بهتر می گردد. مشکل اساسی ما به جز مسائل اقتصادی و حاشیه ای، 15 بازیکن جدیدی است که از تیم های مختلف گرفته ایم. اصطلاحاً تیم ما هفت جوش است و تا بخواهیم هماهنگ شویم، احتیاج به زمان داریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در مورد اینکه کالدرون نسبت به وقت تلف کردن تیم او معترض بوده است، گفت: با توجه به خواسته فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ که نباید وارد بحث های حاشیه ای شویم، وارد این مسائل نمی شوم. می خواهیم که فوتبال ایران زیبا باشد و به همین دلیل درباره این مسائل و توهین ها صحبت نمی کنیم. به همین دلیل هم از داور و هم از آقای کالدرون راضی هستم و جوابی برای ایشان ندارم.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1349

به "کمالوند: تمرکز ما به هم نمی خورد می توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم، نه باید در خصوص داوری حرف بزنیم و مسائل دیگر، چسب به دهان مان بزنیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوند: تمرکز ما به هم نمی خورد می توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم، نه باید در خصوص داوری حرف بزنیم و مسائل دیگر، چسب به دهان مان بزنیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید