یزدان پناه: ژاپنی ها نمی خواستند تیم والیبال ایران قهرمان گردد، شرایط میزبانی استاندارد نبود

به گزارش پرسینا بلاگ، ناظر فنی بیست ویکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا با ابراز تأسف از رفتار بد میزبان این رقابت ها، تأکید کرد ژاپنی ها دوست نداشتند ایران قهرمان آسیا گردد.

یزدان پناه: ژاپنی ها نمی خواستند تیم والیبال ایران قهرمان گردد، شرایط میزبانی استاندارد نبود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مسعود یزدان پناه داور بازنشسته والیبال ایران درباره اولین تجربه خود به اسم ناظر فنی بیست ویکمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی مردان آسیا گفت: من در 16 مسابقه به اسم ناظر فنی حضور داشتم.

وی با اشاره به ابراز رضایت مسئولان کنفدراسیون آسیا از عملکردش در چیبای ژاپن، اضافه نمود: مسئولان آسیایی عملکردم را خوب ارزیابی نموده و توجه ویژه به شرایط مسابقات را نقطه شاخص فعالیتم دانستند.

داور بین المللی بازنشسته والیبال ایران اما از میزبانی ژاپن در جام بیست ویکم به شدت گله کرد و گفت: شرایط میزبانی ژاپن اصلاً استاندارد و قابل قبول نبود. چندین جلسه با رئیس فدراسیون والیبال ژاپن برگزار کردیم و علاوه بر آن به صورت کتبی و شفاهی اعتراض شدید خود را از کمیت و کیفیت غذا و دیگر مسائل به رئیس فدراسیون والیبال ژاپن ابلاغ کردیم، اما او توجه چندانی به اشکالات نکرد.

وی ادامه داد: به همین علت این بی توجهی ها به کنفدراسیون والیبال آسیا گزارش و AVC هم در جواب مدعی شد به خاطر شیوع کرونا تنها نگران لغو شدن مسابقات است و کوشش می نماید نظر دولت ژاپن تأمین گردد تا مانع برگزاری مسابقات نشوند.

یزدان پناه با ابراز تأسف از رفتار و میزبانی ژاپن به ساعت پرواز تیم ملی به کشورمان اشاره نمود و ادامه داد: تیم ملی ایران ساعت 22 فردا شب به سوی ایران پرواز دارد، اما ساعت 11 صبح فردا باید هتل محل اقامت را ترک کند. این موضوع با اعتراض تیم کشورمان همراه شد تا جایی که صبح امروز به اسم عضو کمیته کنترل شدیداً به شرایط موجود اعتراض کردم و این اعتراض مورد قبول واقع شد تا در نهایت چک اوت هتل تیم ایران به ساعت 14 تغییر یافت.

وی اضافه نمود: از طرفی میزبان، قرارداد برگزاری مسابقات را طوری منعقد نموده که هزینه میزبانی از سوی خود شرکت نمایندگان تأمین گردد. شاید هم چشمداشتی به عایدی مسابقات دارند به همین دلیل روی هر درخواستی، تقاضای دریافت هزینه می نمایند که البته تیم ایران در چندین مورد اعتراض نموده و مانع شده است.

ناظر فنی مسابقات قهرمانی آسیا با بیان اینکه تیم ملی ایران در رقابت های اخیر تحت فشار مضاعفی قرار داشت، گفت: ژاپن دوست نداشت ایران قهرمان گردد، اما با قهرمانی تیم ملی در این دوره از رقابت ها، خاطرات بد ژاپن را به فراموشی می سپاریم، چون ژاپنی ها به بهانه حباب، ما را در تنگنای شدیدی قرار دادند و رفتارهای شان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

بیست ویکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که از 21 شهریور ماه به میزبانی ژاپن در شهر چیبا شروع شده بود، امروز (یکشنبه) با قهرمانی تیم ملی والیبال ایران به سرانجام رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7810

به "یزدان پناه: ژاپنی ها نمی خواستند تیم والیبال ایران قهرمان گردد، شرایط میزبانی استاندارد نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدان پناه: ژاپنی ها نمی خواستند تیم والیبال ایران قهرمان گردد، شرایط میزبانی استاندارد نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید