ابراز نگرانی هتلداران از شرایط موجود صنعت گردشگری کشور

به گزارش پرسینا بلاگ، نشست هم اندیشی جامعه هتلداران ایران و رؤسای گروه های هتلداری عصر دوشنبه با حضور علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در هتل هویزه برگزار گشت.

ابراز نگرانی هتلداران از شرایط موجود صنعت گردشگری کشور

در این نشست حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس گفت: کاری کنید وام هایی که وعده داده شده را بگیریم تا بتوانیم هتل ها را بازسازی کنیم.

محتاج الله از مدیران گروه های هتلداری در یزد هم بیان نمود: اولین خانه تاریخی که در یزد به هتل تبدیل شد هتل ما بوده است وقتی اینجا را راه اندازی کردیم دوستان مدعی میراث اصلاً نمی دانستند این کار یعنی چه؟

وی گفت: من از خانه های تاریخی یزد یک فرغون سرنگ جمع کرده ام. وقتی خانه ای را به اقامتگاه تبدیل کردم به شهرهای دیگر سرایت کرد و مردم فهمیدند بافت تاریخی شهرها ارزشمند است.

در ادامه این نشست علی رحیم پور یکی دیگر از مدیران گروه های هتلداری بیان نمود: سرمایه همه ما نیروی انسانی هتل ها هستند که برای آنها میلیاردها تومان هزینه شده تا در شرایط فعلی بتواند به مهمان احترام بگذارد اما الان این صنعت در حال از دست دادن نیروی انسانی خود است. ما اکنون در حال رسیدن به شرایط فورس ماژور سرویس هستیم.

وی گفت: اتفاقاتی که در چند ماه اخیر افتاد خارج از ید سرمایه گذار است. ما هیچ تقصیری به عنوان سرمایه گذار در این شرایط نداریم. ما برای ساخت 7 هتل وام دادیم اما به ما گفتند نمی توانیم بسازیم. هتل هایتان برای خودتان بماند.

رحیم پور ادامه داد: ما نمی دانیم حتی شب عید و تابستان چه اتفاقی می افتد، ما الان هم در شرایط لوسیزن قرار داریم و هم شاهد اتفاقات اخیر هستیم.

وی خطاب به معاون توریستی گفت: شما برای حفظ نیروی انسانی باید در دولت صحبت کنید. در حال حاضر شهروندان ما سرخوش نیستند که به سفر بروند. ما حتی اگر الان بخواهیم برای سال آینده توریست به ایران بیاوریم باید از حالا در همه نمایشگاه های خارجی حضور داشته باشیم. اما با دلار 38 هزار تومانی چه کسی می تواند به نمایشگاه خارجی برود.

این مدیر هتل بیان نمود: این صنعت در حال از بین رفتن است، اگر دو سال دیگر هم توریست بیاید کسی دیگر ترغیب نمی شود سرمایه گذاری کند.

رحیم پور ادامه داد: از 130 پرواز، 13 پرواز انجام شد که 8 پرواز آن به سمت نجف رفته است. ما چطور هتل های فرودگاهی را با این تعداد پرواز پر کنیم. وزارت راه باید در این باره راهکاری بیاندیشد. شاید سخت باشد باید چاره ای برای آن اندیشد.

در ادامه جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران نیز در تکمیل صحبت های رحیم پور بیان نمود: در حال حاضر کارکنان بیکار ما حقوق می گیرند. 23 درصد از سهم بیمه آنها را ما باید به عنوان کارفرما به سازمان تأمین اجتماعی بدهیم. چرا دولت نمی تواند از سهم 23 درصدی خود بگذرد ولی بخش خصوصی حاضر است برای حفظ اشتغال و کارکنانش تمام حقوق را به آنها به طور کامل بپردازد.

در ادامه نشست، رؤسای جوامع هتلداری دیگر درباره وام هایی که وعده داده شد اما دریافت نکرده اند جریمه هایی که در شرایط فعلی می شود و سرمایه گذاری های ناتمام و شکست خورده صحبت هایشان را به معاون توریستی کشور انتقال دادند.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 آذر 1401 بروزرسانی: 22 آذر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8177

به "ابراز نگرانی هتلداران از شرایط موجود صنعت گردشگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی هتلداران از شرایط موجود صنعت گردشگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید