احمق مفید لقبی که یک سناتور به ترامپ داد

به گزارش پرسینا بلاگ، سناتور آمریکایی ترامپ را احمقی مفید برای روسیه دانست .

احمق مفید لقبی که یک سناتور به ترامپ داد

عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با انتقاد از عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در قبال روسیه، گفت: پیش از این کسانی که ناخواسته تبلیغات شوروی را پخش می کردند، احمق های مفید نامیده می شدند.

باب منندز روز سه شنبه در نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که با موضوع آینده سیاست آمریکا در قبال روسیه با حضور دیوید هیل معاون سیاسی وزیر خارجه ترامپ برگزار گردید، این مطلب را عنوان نمود.

وی اضافه نمود: امروز، رئیس جمهوری ترامپ می گوید حمله کرملین به انتخابات ما یک جعل و فریبکاری بود. او خط تبلیغاتی کرملین را تکرار می نماید و اوکراین را در واقع عامل دخالت در انتخابات می داند.

عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا ادامه داد: در طول جنگ سرد، به کسانی که ناخواسته تبلیغات شوروی را پخش می کردند، احمق های مفید گفته می شد. من نمی دانم امروز به آنهایی که در دولت یا کنگره هستند و دروغ های کرملین را آگاهانه منتشر می نمایند، چه می نامید. هرچه باشد بسیار آسیب زننده است.

منندز اضافه نمود: ما باید یک رژیم تحریم روشن را برای تغییر رفتار کرملین اعمال کنیم. تحریم های روسیه تا به امروز به وضوح اثر مطلوبی نداشته است. چرا؟ زیرا دولت در اجرای آنها جدی نبوده است. چندین ماده اجباری کاآتسا تا به امروز هنوز نادیده گرفته شده است.

وی خرید سامانه دفاع هوایی اس 400 روسیه از سوی ترکیه را نقض قانون کاآتسا دانست و اظهار کرد: هفته گذشته، ترکیه این سیستم را در برابر یک F-16 ساخت آمریکا آزمایش کرد. دیگر کافی است. مجازات های کاآتسا باید بدون تاخیر بیشتر اعمال گردد. عضو دموکرات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در عین حال تاکید نمود: اگر می خواهیم فشارها را بر مسکو افزایش دهیم، باید صادق باشیم که این امر می تواند بر سایر موضوعات اثر داشته باشد. ممکن است تحت یک رژیم تحریم پیشرفته، شرکت های آمریکایی دیگر نتوانند از اقتصاد روسیه بهره مند شوند.

منندز یادآور شد: ممکن است سرمایه گذاران آمریکایی دیگر از بازار وام حاکمیتی روسیه بهره ای نگیرند. ممکن است بازار انرژی و بخش بانکی تحت تاثیر قرار گیرد. با اطمینان ما باید به دنبال به حداقل رساندن این تاثیرات باشیم، اما نهایت اطمینان ما همواره باید این باشد که ادامه تجاوز کرملین چقدر بر امنیت ملی ما تاثیر دارد.

وی به پیامدهای منفی خروج آمریکا از پیمان استارت جدید در زمانی که روسیه همچنان آن را اجرا می نماید و به دنبال تمدید آن است، اشاره نمود و گفت: بدون این پیمان، روسیه قادر خواهد بود که صدها سلاح اتمی را در نقشه استراتژی هسته ای خود بارگذاری کند.

عضو ارشد دموکرات ها در کمیته روابط خارجی سنا اضافه نمود: گسترش سریع زرادخانه های اتمی استراتژیک روسیه، ایالات متحده را در شرایط ضعف استراتژیک و لزوم بازنگری اساسی در آرایش نیروهایمان قرار خواهد داد.

منندز با تاکید بر لزوم تقویت موضوعات حقوق بشری و گسترش ارزش های غربی برای مردم روسیه که از نظر او در مخمصه و زیر تبلیغات کرملین زندگی می نمایند، ادامه داد: ضروری است از دوستان اروپایی به خصوص آنهایی که در خط مقدم تهاجم روسیه قرار دارند، حمایت کنیم.

وی با انتقاد از سوق دادن بودجه نظامی آمریکا به ساخت دیوارهای مرز با مکزیک، گفت: بودجه ابتکار عمل متحدان اروپایی ما باید افزایش می یافت اما رئیس جمهوری آن را صرف ساخت دیواری کرد که قول داده بود مکزیک هزینه آن را بپردازد و در عوض نزدیکترین متحدان ما در اروپا متحمل هزینه های این کشور می شوند. چه معامله ای!

این سناتور دموکرات به آمریکایی های بازداشت شده در روسیه هم اشاره نمود و اضافه نمود: اگر آنها شواهدی برای متهم کردن پائول ولین دارند که او را محاکمه نمایند و گرنه همین امروز باید او را آزاد سازند.

منندز همچنین از ارائه طرحی برای مقابله با تهدیدهای روسیه علیه آمریکا اطلاع داد که قرار است هفته آینده در این کمیته به رای گذاشته گردد.،ایرنا

بیشتر بخوانید،ستاد انتخاباتی ترامپ: شبکه خبری بلومبرگ معتبر نیست

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2608

به "احمق مفید لقبی که یک سناتور به ترامپ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمق مفید لقبی که یک سناتور به ترامپ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید