ارتش سوریه تسلیحات سنگین به جبهه جنوب ادلب ارسال کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، به دنبال مخالفت گروه های تروریستی با عقب نشینی از منطقه عاری از سلاح در ریف ادلب، ارتش سوریه تجهیزات سنگین نظامی به این منطقه فرستاده است.

ارتش سوریه تسلیحات سنگین به جبهه جنوب ادلب ارسال کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال مخالفت گروه های تروریستی در ریف ادلب با عقب نشینی از منطقه عاری از سلاح و سوء استفاده آنها از توافق آتش بس با تحکیم مواضع و استحکامات خود و انتقال مقادیر زیادی سلاح و شبه نظامی به خطوط تماس با ارتش سوریه، ارتش سوریه تجهیزات نظامی تازه ای به جبهه های جنوب و جنوب شرقی ادلب فرستاد.

وبگاه خبری اسپوتنیک به نقل از یک منبع میدانی در سوریه تایید کرد: ارتش سوریه ظرف چند روز گذشته تجهیزات نظامی سنگینی را به ریف جنوب ادلب فرستاده است که شامل چندین دستگاه تانک، نفربر و توپخانه دوربرد و کوتاه برد است و این ادوات نظامی را در همه جبهه ریف جنوبی و جنوب شرقی ادلب مستقر نموده است.

به گفته این منبع تجهیزات مذکور به منظور پشتیبانی از جبهه ریف ادلب با نیرو و تجهیزات بیشتر است تا برای هر وضعیت اضطراری احتمالی آماده باشد، به خصوص آنکه گروه های تروریستی مستقر این منطقه که عاری از سلاح خوانده شده و در راس آن گروه های جبهه النصره و اجناد القوقاز در مدت اخیر به تحکیم مواضع خود و سوء استفاده از آتش بس برای انتقال سلاح و تروریست به خطوط تماس با ارتش سوریه اقدام نموده اند.

اسپوتنیک نوشت: یگان توپخانه و موشکی ارتش سوریه با مشارکت نیروی هوایی روسیه در روزهای اخیر چندین موضع گروه های تروریستی در جنوب ادلب را منهدم کردند. مطمئنا ارتش سوریه در پاسخ به تخلفات شبه نظامیان بیکار نخواهد نشست. داده های میدانی و سیاسی در نظر گرفته شده است تا تعیین گردد چه زمانی ارتش سوریه عملیات نظامی خود را در استان ادلب انجام خواهد داد به ویژه که گروه های تروریستی مسلح از خروج از منطقه خودداری کردند.

منبع نظامی سوریه حدس ها درباره احتمال ضعیف شدن ارتش سوریه در جبهه ریف ادلب با توجه به استقرار ارتش سوریه در منطقه شمال شرق این کشور را رد کرد و گفت: ما نیرو و تجهیزات کافی برای گگرددن نبرد ادلب را به طور کامل و قاطع دراختیار داریم.

این مقام نظامی سوریه همچنین اطلاع داد اهالی مناطق متعددی از ریف ادلب با ارتش سوریه در تماس و خواستار آشتی هستند. وی گفت آنها منتظر ورود ارتش سوریه به این مناطق هستند که از بی رحمی گروه های تروریستی رنج می برد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز دوشنبه با حضور در یکی از جبهه های استان ادلب با اشاره به اهمیت استان ادلب گفت: ادلب برای آنان [دشمن] ایستگاهی پیشاهنگ بود. چنین ایستگاهی عموما در خط مقدم است اما در چنین وضعیتی، نبرد در شرق و نبرد در غرب برای پراکنده کردن [تمرکز و قدرت] ارتش عربی سوریه بود. ما همچنان معتقدیم که نبرد ادلب، اساسی ترین نبرد برای انتها دادن به آشوب و یکسره کردن کار تروریسم در مناطق مختلف سوریه است.

ق

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2108

به "ارتش سوریه تسلیحات سنگین به جبهه جنوب ادلب ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه تسلیحات سنگین به جبهه جنوب ادلب ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید