اسدی: دلسرد کننده است که سوم آسیا شوی و تلاشت دیده نشود، یک خسته نباشی خشک و خالی هم به من نگفتند

به گزارش پرسینا بلاگ، بانوی ملی پوش یخنوردی ایران از بی توجهی مسئولان به این رشته ورزشی گلایه کرد.

اسدی: دلسرد کننده است که سوم آسیا شوی و تلاشت دیده نشود، یک خسته نباشی خشک و خالی هم به من نگفتند

شبنم اسدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط خود گفت: در مسابقات دنیای سال 2018 که به صورت کمباین برگزار گردید در ماده سرطناب به عنوان سومی دست یافتم و در کمباین پنجم شدم. تیم ملی کشورمان هم در همین رقابت ها پیروز شد به عنوان نایب قهرمانی دست یابد. در مسابقات قهرمانی دنیا سال 2019 نیز تیم ملی ایران صاحب مدال نقره شد و در همین رقابت ها من به عنوان نخستین دختر یخنورد ایرانی توانستم فینالیست شوم.

وی اضافه کرد: سال گذشته با وجود اینکه از آمادگی بدنی بهتری برخوردار بودم و پیشرفت چشمگیری داشتم، شرایط آنگونه که می خواستم پیش نرفت و نتوانستم به اهدافی که داشتم، دست یابم. متاسفانه از سه مسابقه دنیای که سال گذشته برگزار گردید، من فقط در یک مسابقه شرکت کردم. رقابت های سوئیس را به دلیل نبود اسپانسر اقتصادی از دست دادم.

ملی پوش یخنوردی کشورمان به اعزام نشدن به مسابقات دنیای چین اشاره نمود و گفت: با وجود اینکه قرار بود با هزینه شخصی در مسابقات دنیای چین شرکت کنم و حتی برای دریافت ویزا اقدام نموده بودم و فدراسیون هم در ابتدا برای اعزام من موافقت نموده بود، متاسفانه نزدیک مسابقات به من اعلام کردند که نمی توانم شرکت کنم به عبارت دیگر اجازه شرکت در این رقابت ها به من داده نشد و من در این مسابقات ثبت نام نشدم. در این بین با توجه به عملکرد قابل دفاعی که در مسابقات دنیای سال گذشته داشتم، هیچ توضیحی هم به من داده نشد که چرا نمی توانم در این مسابقات شرکت کنم. باید بگویم این مسئله ضربه بزرگی به من زد و مدال دنیای را از دست من درآورد.

اسدی اعلام کرد: سال گذشته فقط توانستم در مسابقات کره جنوبی شرکت کنم که به صورت دنیای و آسیایی برگزار می شد و نتایجم هم در مقایسه با دو سال قبل خیلی بهتر شده بود و در هر دو ماده پیشرفت نموده بودم. در مسابقات ماده سرطناب توانستم عنوان پنجمی آسیا و یازدهمی دنیا را کسب کنم. در ماده سرعت خیلی تمرین و سرمایه گذاری نموده بودم، حتی اردوهای روسیه را با هزینه شخصی شرکت کردم، فقط به این دلیل که بتوانم روی دیواره سرعتی یخی تمرین کنم و زمانم خیلی بهتر شده بود. زمانی که در این مسابقات ثبت کردم، نسبت به دو سال قبل خودم بهتر بود، حتی نسبت به نفر اول دو سال قبل هم بهتر بود.

وی با تاکید بر نقش امکانات و داشتن شرایط خوب برای کسب نتیجه مطلوب، گفت: مسئله این است که تیم های دیگر به ویژه تیم های آسیایی در این رشته سرمایه گذاری کردند و نفرات جدیدی را در این دور از رقابت ها دیدیم و آنها شرایط تمرینی و امکانات بهتری داشتند و متاسفانه وقتی رقابت در سطح دنیای است و ورزشکاران در این سطح حرفه ای رقابت می نمایند، امکانات نقش مهمی دارد و در این زمینه رقابت کشور ما با سایر کشورها عادلانه نیست.

ملی پوش یخنوردی دلیل از دست دادن مدال دنیای چین را امکانات و شرایط تمرینی بهتر رقیبش عنوان نمود و ادامه داد: من مدال دنیای چین را به این دلیل از دست دادم که نتایج ورزشکاری که در این مسابقات روی سکوی سومی ایستاد در مسابقات دنیای سال گذشته و هم در رقابت های دنیای کره جنوبی و حتی در تمرینات اردوی روسیه در مقایسه با من نتایج پایین تری داشت و فکر می کنم به راحتی می توانستم برنز دنیای و شاید هم مدالی بهتر داشته باشم اما این امکان از من گرفته شد و برایم خیلی ناراحت نماینده بود.

اسدی که از بی توجهی به او و نتایجی که کسب نموده ناراحت است، گفت: همه ورزشکاران می دانند که مسابقات یک سر برد و یک سر باخت است و خیلی از عوامل می تواند در این مسئله تاثیرگذار باشد اما آنچه مرا خیلی ناراحت می نماید و منجر به دلگیری من می گردد این است که سال گذشته که برای مسابقات دنیای تمرین می کردم و قرار بود به عنوان یکی از اعضای تیم ملی در رقابت ها شرکت کنم، هیچکس در طول سال سراغم را نگرفت که ببیند در چه شرایطی هستم. هیچکس سوال و یا کوششی برای بهبود این شرایط نکرد، وقتی هم که از مسابقات کره جنوبی برگشتم تا همین امروز هیچیک از مسئولان یک خسته نباشی خشک و خالی هم به من نگفتند و کسی سراغی از من نگرفت.

وی اعلام کرد: با وجود اینکه حداکثر کوششم را کردم و بهترین نتیجه آن سال را کسب کردیم و توانستیم به عنوان سوم تیمی آسیا برسیم اما اصلا کوشش مان دیده نشد و این برای ورزشکار ناراحت نماینده است. اینکه هیچ توجهی به ورزشکاران نمی گردد و کوشش های شان دیده نمی گردد، می تواند دلسرد و ناامید نماینده باشد. هنوز که هنوز است پاداش قهرمانان سال 97 را به ما نداده اند.

ملی پوش یخنوردی اضافه کرد: تنها کسی که در این سال ها و در میان همه حاشیه ها به من امید می داد و سعی می کرد مرا دلگرم نگه دارد، مربی خوبم مجتبی ثقفی بود که همواره سعی کرد با وجود همه این شرایط مرا امیدوار نگه دارد و تمریناتم را طوری برنامه ریزی کند که پیشرفت داشته باشم و به هدفم نزدیکتر شوم.

اسدی درخصوص شرایط تمرینی خود گفت: در سال 99 با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا من هم مثل سایر ورزشکاران هم رشته ای خودم، شرایط تمرینی که قبلا در باشگاه به صورت اختصاصی داشتم را نمی توانم داشته باشم اما سعی می کنم تمریناتم را در منزل ادامه دهم برای اینکه آمادگی ام را بالا نگه دارم و شرایط بدنی ام را حفظ کنم و کمترین افت را داشته باشم تا به محض اینکه شرایط به حالت عادی برگشت و توانستم از تمرینات اختصاصی ام استفاده کنم، بتوانم در کمترین زمان به نقطه اوجی که می خواهم برسم. درباره تقویم مسابقات سال جاری هم هنوز چیزی اعلام نشده و نمی دانم مسابقات از چه تاریخی و در کدام کشور برگزار می گردد.

وی درباره حضور دوباره یخنوردی در بازی های المپیک زمستان اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: رشته ما در دو دوره قبلی بازی های المپیک زمستانی به صورت آزمایشی حضور داشت و قرار بود در دوره قبلی مجددا به صورت آزمایشی باشد اما دوره قبل به دلیلی که نمی دانم چه بود لغو شد و در خصوص اینکه در دوره بعد المپیک حضور دارد یا نه هنوز چیزی اعلام نشده و نمی دانم به چه صورت است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4211

به "اسدی: دلسرد کننده است که سوم آسیا شوی و تلاشت دیده نشود، یک خسته نباشی خشک و خالی هم به من نگفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسدی: دلسرد کننده است که سوم آسیا شوی و تلاشت دیده نشود، یک خسته نباشی خشک و خالی هم به من نگفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید