اعتراض مردم اکوادور به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (

به گزارش پرسینا بلاگ، دولت اکوادور اعلام کرده به دلیل وام 4 میلیارد و 200 میلیون دلاری اش از صندوق بین المللی پول مجبور اعمال سیاست ریاضتی است.

اعتراض مردم اکوادور به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (

هم زمان با اعلام تصمیمات دولت اکوادور مبنی بر حذف یارانه سوخت در هفته گذشته، تظاهرات و ناآرامی در بسیاری از شهرهای این کشور آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از الجزیره، دولت اکوادور خواهان حذف یارانه سوخت و انرژی از جمله برق است. کارمندان و صاحبان کسب و کار در بخش حمل و نقل این کشور از این سیستم آسیب دیده و با مخالفند. آنها در روزهای اخیر با اعتصاب و تظاهرات، حمل و نقل کشور را مختل کردند. به دلیل انسداد جاده ها و اعتراضات گسترده، قفسه بسیاری سوپرمارکت ها خالی شده است.

در بسیاری از شهرهای اکوادور، مردم معترض با ساختن سنگر با استفاده از درختان بزرگ، چند تن سنگ و لاستیک، جاده های منطقه را به طور کامل مسدود کردند.

در هفته گذشته درگیری مردم و پلیس زخمی های زیادی برجای گذاشته است/ عکس: رویترز

به گزارش رویترز تاکنون صدها نفر براساس اعتراضات روزهای گذشته بازداشت شده و حدود 60 پلیس و بیش از 15 معترض نیز زخمی شده اند.

مخاطب بیشتر اعتراضات کنونی، دولت لنین مونرو رئیس جمهوری اکوادور است. مونرو نیز به دلیل ناآرامی های کنونی سفر هفته آینده خود به آلمان را کنسل کرده است.

پلیس با گاز اشک آور و آب پرفشار خواهان پراکنده کردن جمعیت شده است/ عکس: رویترز

رئیس جمهوری اکوادور در خیابان های پایتخت این کشور وضعیت فوق العاده اظهار داشت و مدیریت اعتراضات را به ارتش سپرد.

براساس قانون وضعیت فوق العاده دولت اکوادور می تواند محدودیت های بیشتری را در کشور ایجاد کرده و نیروهای بیشتری را در سطح شهرها حاکم کند.

دولت اکوادور اعلام کرده به دلیل وام 4 میلیارد و 200 میلیون دلاری اش از صندوق بین المللی پول مجبور اعمال سیاست ریاضتی است.

دولت تا کنون برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک آور و آب پرفشار استفاده کرده است.

عکس های زیر از خبرگزاری رویترز انتخاب شدند/ این تصاویر بسته شدن خیابان ها توسط معترضان با خودرو لاستیک، درگیری پلیس و معترضان، خالی بودن قفسه های سوپر مارکت، بازداشت برخی از معترضان، تجمع خیابانی، پلیس سوارکار ضدشورش و شلیک گاز اشک آور را خواهید دید.

ورود معترضان به مجلس ملی اکوادور

تظاهرات مردم و نیوهای پلیس در ساختمان مجلس ملی

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1847

به "اعتراض مردم اکوادور به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض مردم اکوادور به حذف یارانه ها و گرانی سوخت ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید